ROMISEN RC-U4 3-Mode Cree LED Flashlight (3*AAA/2*CR123A/186

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
Awatar użytkownika
Hahar
Posty: 410
Rejestracja: czwartek 14 lip 2011, 23:04
Lokalizacja: Pobiedziska

Post autor: Hahar »

delcadro pisze:Jak w tej latarce wyciągnąć sterownik? Udało mi się odkleić diodę ale niestety nie wiem jak się zabrać za niego. Myślałem, że sterownik jest od strony diody, a nie wiem czy odklejać czy odkręcać mam wszystko od strony sprężyny. Sterownik który dokupiłem ma 17 mm - będzie pasował "mechanicznie" bo średnica dołu (od strony sprężyny) ma więcej?
Wykręcasz pigułę np.szczypcami do "segerów"(czy jakoś tak) -a właściwie to go wkręcasz,wychodzi od strony sprężyny.
Cienki śrubokręt wkładasz przez otwór od przewodu diody,aż się oprze o sterownik-najlepiej przy samej krawędzi.Obracasz całość śrubokrętem do dołu i stukasz całością o blat... :D
Podobną metodę masz opisaną wyżej...

Nowy sterownik jest za luźny o kilka mm,trzeba dobrać podkładkę najlepiej miedzianą i przylutować do nowego drivera-podkładka ma wchodzić na ciasno w pigułę i ma być tak dopasowana żeby "chwytała" tylko zewnętrzny pierścień drivera.
Można też wytoczyć tulejkę dystansową z gniazdem na nowy driver z mosiądzu.
Lub spróbować owinąć po krawędzi drut miedziany na odpowiednią średnicę,przylutować i opiłować -albo dobrać coś z odpadów rur miedzianych jak masz znajomego instalatora.
delcadro
Posty: 18
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 15:40
Lokalizacja: Dabrowa Gornicza

Post autor: delcadro »

Nie wiem czy do końca się zrozumieliśmy.
Ja pigułę mam już wykręconą. Z samej piguły wyciągnąłem już płytke z diodą. Teraz chce sterownik wyciągnąć i nie wiem jak. Mam możliwość włożenia srubokręta do piguły w otwory z przewodami. Od strony sprężyny nie wiem którą średnicę mam "odkręcać" czy wybić tym włożonym śrubokrętem ?

Pytania dodatkowe. Zauważyłem 2 różnice wizualne w diodzie starej i nowozakupionej.
Nowa dida http://sklep.ledim.pl/?misc=70 jest ciut mniejsza od starej oraz nie ma "szkla powiększającego".
Musze się szykować na nowy wydatek ?

Dla formalności podam sterownik który zakupiłem:

http://www.kaidomain.com/Product/Details.S020075
ODPOWIEDZ