Solarforce M3

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
Awatar użytkownika
zedart
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 29 maja 2012, 18:37
Lokalizacja: Walia

Solarforce M3

Post autor: zedart »

Witam.
Na prośbę Nightmare'a kilka szybkich słów na temat świeżo zakupionej głowicy Solarforce M3.
Trochę zdjęć niestety słabej jakości z komórki, byłem już dzisiaj zbyt leniwy, żeby rozkładać się z aparatem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Głowica prezentuję się bardzo ładnie. Lśniąca powierzchnia oraz stalowa koronka nadają jej rasowy, stylowy wygląd. Budowa wewnętrzna to zaproszenie do modowania. Wszystkie elementy dość luźne. Bezproblemowo rozłożyłem na części widoczne na zdjęciach bez użycia narzędzi. Niestety nie dysponowałem naładowanymi bateriami żeby zobaczyć pełnię potencjału. Mogłem jedynie porównać z posiadaną Solarforce M8. I te zawody w cuglach wygrywa M8. Spot M3 jest nierówny, zawiera artefakty (to chyba cecha reflektorów SMO?), M8 posiada lustro zbudowane częściowo SMO i częściowo OP i muszę powiedzieć, że robi to wielką różnicę. Spot jest gładki jak pupa niemowlaka. :)
Jeśli więc ktoś rozważa zakup jednej z tych latarek i waha się, to ja zdecydowanie polecam M8.
zed-art.co.uk
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Zaraziłeś mnie tą M3 , muszę ją mieć :mrgreen: . Do jakiego body ją zapinasz ?
elektroda.pl
Awatar użytkownika
zedart
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 29 maja 2012, 18:37
Lokalizacja: Walia

Post autor: zedart »

Razem z M3 kupiłem body L2P z dodatkową przedłużką.
zed-art.co.uk
Awatar użytkownika
Nightmare
Posty: 1263
Rejestracja: sobota 26 lut 2011, 00:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Nightmare »

Trochę mnie martwi że solarforce nie zrobił M3 na pigule tylko taki większy moduł P60 muszę pomyśleć czy nie kupić jednak Niwalker'a
Bo pewien niedosyt jest, z drugiej strony Niwalker 92 dolce tutaj 50 i jeszcze zostaje na 2gą latareczkę ;P
MPP-1 / Skyline I / L2P T6 / LL P7 / RC-39@XR-E R2 1.05A / C2 HA-III@T6 2.8A / Niwalker NWK600N1/ UF WF-501B / Balder SE-2@U3 3.04A / Shadov TC500 / SF M9
Awatar użytkownika
Kazik
Posty: 663
Rejestracja: czwartek 07 sie 2008, 19:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kazik »

Możesz porównać zasięg w stosunku do jakiejś innej lampki na XM-Lu?
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Do mnie również dotarła niedawno M3-ka , reflektor jest bardzo głęboki i zasięg naprawdę sporo większy niż typowego 26mm dropa .

Wykonanie i spasowanie poszczególnych elementów głowicy jest bardzo dobre , lustro gładkie i bez żadnych skaz . Koronka również ładnie wypolerowana :)

Standartowy driver z świeżo naładowanego ogniwa (4,29v) pobiera w poszczególnych trybach :
- 2,44A
- 0,96A
- 0,08A

Największa zaleta tej głowicy to kompatybliność z dowolną latarką SF choć według mnie najlepiej pasuje do body L2T :)

Tyle mogę dodać .
elektroda.pl
Krawiec.diy
Posty: 83
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 04:35
Lokalizacja: Czapury/Gądki

Post autor: Krawiec.diy »

Może ktoś zna jakiś bezinwazyjny sposób na wymontowanie drivera z tego drop-ina.
Awatar użytkownika
Kazik
Posty: 663
Rejestracja: czwartek 07 sie 2008, 19:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kazik »

Najpierw odlutować od spodu a następnie jakimś cienkim śrubokrętem wypchać go od strony diody (wkładasz śrubokręt przez dziurkę dla kabelka idącego do LEDa). Jest ryzyko uszkodzenia drivera przez czubek śrubokręta, ale raczej niskie jeśli będziesz ostrożny.
Krawiec.diy
Posty: 83
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 04:35
Lokalizacja: Czapury/Gądki

Post autor: Krawiec.diy »

Jeśli się uszkodzi to tragedi nie będzie bo i tak powędruje tam inny driver, tylko będe musiał lekko przetoczyć pigułe bo obecny driver ma fi 16mm a nowy 17mm.

Aha driver nie jest przylutowany do piguły :mad: chyba od wewnatrz jest podklejony czymś co przewodzi V

No i piguła rozebrana, posiada pierścionek do którego driver jest przylutowany podobnie jak w UltraFire C2 z rą różnicą ze luty są od wewnątrz a całość wprasowana tak mocno że niestety nie drgnie i bez wyrwania drivera sie nie obędzie.
Ja wyrwałem sterownik bo i tak jego parametry mi nie pasowały a pierścień zostawilem bo musze go leciutko przetoczyć.
Moja mała modyfikacja odbywa się na module SolarForce D26 U2 który wczoraj ledwo co przywędrował z Hong Kongu :mrgreen:
Awatar użytkownika
sp5it
Posty: 668
Rejestracja: sobota 29 gru 2012, 15:32
Lokalizacja: ko02oi

Post autor: sp5it »

Dotarło i do mnie SF M3 z L2T. Pierwsze wrażenia pozytywne. Pomiary jeszcze nie zrobione, chociaż i tak na dniach (jak tylko driver dojdzie) wkładam w to U3 od Grega plus 10xAMC7135. Wtedy pomierzę :)
M
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

sp5it uważaj bo z rozebraniem może być problem , kolega Krawiec.diy przerabiał ten temat z nowym dropem SF gdzie jest identyczna piguła.

Driver jest osadzony w pierścieniu który jest wpasowany w pigułę , prawdopodobnie na jakieś solidnej prasie . Bezinwazyjnie tego rozebrać się nie da ;)
elektroda.pl
Krawiec.diy
Posty: 83
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 04:35
Lokalizacja: Czapury/Gądki

Post autor: Krawiec.diy »

sp5it pisze:Dotarło i do mnie SF M3 z L2T. Pierwsze wrażenia pozytywne. Pomiary jeszcze nie zrobione, chociaż i tak na dniach (jak tylko driver dojdzie) wkładam w to U3 od Grega plus 10xAMC7135. Wtedy pomierzę :)
M
Trzeba otwór pod driver leciutko powiększyć jakies 0,5-1mm, gdyby co to służe pomocą przy tokarce, ja u siebie wywalilem kompletnie ten pierscionek od drivera ( trzeba bylo go przetoczyć bo nie chciał nawet wyjsc kleszczami ) i dosztukowałem pastylke pogrubiającą ścianke pod ledem następnie zrobiłem nowy pierścionek pod stera i teraz ciepełko o wiele szybciej ucieka z piguły :mrgreen:

PS: jeśli chcesz dołożyć dodatkowe AMC7135 to jest na to w środku sporo wolnego miejsca dlatego aż żal było go nie wykorzystać np do pogrubienia ścianki ( u mnie ma ona teraz z tego co pamiętam 5mm )

Pozdrawiam 73
Awatar użytkownika
sp5it
Posty: 668
Rejestracja: sobota 29 gru 2012, 15:32
Lokalizacja: ko02oi

Post autor: sp5it »

Popełniłem dziś pigułę z XP-G2 @ 1.5A do głowicy M3. Spill stał się mniejszy, z kolistymi artefaktami przy świeceniu na ścianę, w terenie w ogóle tego nie widać. Świeci dalej, jednak na 50-100m XM-L oświetlał znacznie większy obszar.
Na jakieś 300m różnice na plus XP-G2 widać wyraźnie. XM-L też daje radę, ale nie jest tak jasno.
Pigułę zrobiłem na bazie modułu P60 i wkręca się idealnie w M3. Dodałem od strony drivera krążek 3mm gruby z miedzi, żeby ciepło miało lepsze ujście.
W planach dotoczenie nowej, miedzianej piguły i finalna wersja modułu na XP-G2 dla M3.
Michał

[ Dodano: 29 Kwiecień 2013, 22:34 ]
Kolejne mody mojej M3.
Miedziana piguła 5mm pod diodą (dzięki mar3), XM-L U2 1C na Sinkpad (dzięki Greg), 10x AMC.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Michał
My flashlight is smaller than yours...
ODPOWIEDZ