FandyFire X2 Cree XM-L U2 - mini recenzja

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 638
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 10:47
Lokalizacja: Tychy

Post autor: bandit »

Też jestem tego zdania.Niestety trzeba się liczyć z potrzebą odesłania "wadliwej" lampki spowrotem. Jest to za duża kwota, by dosłali nową. Ale na pewno warto pisać @.
ATer
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 12 wrz 2013, 12:38
Lokalizacja: Poznań

Post autor: ATer »

I ja kupiłem dokładnie taką lampkę jak kolega LightLover: SolarStorm X2 za 30$ z Ledsupermall: http://www.ledsupermall.c...ont-lights.html Lampka przyszła po 3 tygodniach. Włączyłem- zaświeciła całkiem ładnie. Zaniepokoiło mnie to, że po pół minuty nie zrobiła się nawet ciepła. Zajrzałem do środka i było tak jak opisuje decek01 - dioda w powietrzu, bez piguły i nierówny frez:
Obrazek

Do tego kabel przykręcony był śrubą, która ledwo mieściła się w tylnej komorze i była krzywo wkręcona (uszkodziła plastykowy gwint):
Obrazek

Jednak, dosyć łatwo samemu można zrobić odpowiednią pigułę do tej lampki. Idealnie pasują miedziane elementy do instalacji wodnych: Nypel- redukcja 22x18 i w środek nypla wkładamy zaślepkę 18mm (razem około 5 pln).
Obrazek Obrazek

Trzeba taką konstrukcję odpowiednio dociąć na długość z przodu i z tyłu (np. dremelem). Całość mieści się w lampce na wcisk- nawet bez pasty- młotek, nasadka do klucza fi 12, kilka uderzeń i gotowe.
Obrazek Obrazek

Niestety trzeba też zmienić diody :neutral: Piguła wewnątrz ma 18mm. Idealnie pasują więc np. MCPCB Noctigon XM16 +XM-L2 T6 3C. Zamówiłem takowe i na razie czekam na dostawę.

PS. Nie chciałem składać reklamacji, bo pewnie wiosna by się zrobiła zanim doczekałbym się (albo i nie) nowej...
Ostatnio zmieniony wtorek 19 lis 2013, 22:19 przez ATer, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 638
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 10:47
Lokalizacja: Tychy

Post autor: bandit »

Moje mpcb miały 15,5mm. Lepiej dociąć specjalną obcinarką do rurek miedzianych, aluminiowych. Później dobrać odpowiednie podkładki, śrubę i wprasować w imadle. Żeby to działało, musi być maksymalnie dopasowane, najlepiej użyć pasty i wcisnąć, wprasować.
Najlepiej jak schłodzisz jeden element a drugi podgrzejesz.
Zamiast kupować nowe ledy, mogłeś same mpcb i podmienić istniejące.
Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, nawet domowymi sposobami.
Ostatnio zmieniony środa 20 lis 2013, 00:30 przez bandit, łącznie zmieniany 1 raz.
ATer
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 12 wrz 2013, 12:38
Lokalizacja: Poznań

Post autor: ATer »

Ta piguła na fotce powyżej to "prototyp" i dlatego jest trochę pokiereszowany. Rurki naprawdę są dopasowane i czasami trzeba pomóc sobie młotkiem czy imadłem. Jak przyjdą nowe mcpcb to dodatkowo zrobię otwory na kabelki + będzie jeszcze miejsce na śrubki, którymi przykręcę pcb do piguły. Zamówiłem też kolimator LXM-REC i szybki z powłoką. Dopiero wtedy wykonam docelową pigułę- przy pomocy obcinarki do rur miedzianych, o której wspomniałeś.
Ostatnio zmieniony środa 20 lis 2013, 09:27 przez ATer, łącznie zmieniany 1 raz.
docek01
Posty: 37
Rejestracja: wtorek 04 sty 2011, 22:22
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: docek01 »

ATer ciekawy patent, jutro śmigam do sklepu szukać tych redukcji i zaślepek :)
ArmyTek Predator XP-G2, ArmyTek Wizard Pro Warm, ZebraLight SC600w II L2, Ultrafire C2 mod XM-L, iTP A3 Upgraded, FandyFire X2,
Awatar użytkownika
profaner
Posty: 47
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: profaner »

moje X2 doszło miesiąc leżała w Honk Kongu a jak wyslali to doszla w ciagu 5 dni.

Trochę mnie przeraziliście brakiem piguł. Dzisiaj jak znajdę chwile to sprawdzę.

_____________________________________________________________________

Kto by pomyślał? :) Imbus 1mm okazał się przeszkodą nie do przejścia.
Awatar użytkownika
LightLover
Posty: 267
Rejestracja: sobota 16 maja 2009, 19:31
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: LightLover »

Przygód ciąg dalszy - dziś otrzymałem 6 sztuk FandyFire X2 z FT:

- 5 sztuk: dziadostwo z dziurą pod diodą
- 1 sztuka: dobra, widocznie leżak magazynowy z wcześniejszych dostaw

Ponadto przyszła jedna sztuka SolarStorm X3 z DX, niestety także dziurawa.


profaner, Ten imbus to ~1,4mm. Można go też ruszyć torxem T6.
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 638
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 10:47
Lokalizacja: Tychy

Post autor: bandit »

Ja odkręcam h1.3, jak juz zjechaliście śrubę, to T6.
Niestety moje przypuszczenia się potwierdziły, odnośnie piguł w nowszych wersjach..
Awatar użytkownika
profaner
Posty: 47
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: profaner »

Dzięki za podpowiedź torx'a T6 może gdzieś mam w zestawie.

No co za skubańce pazerne. Żeby takie oszczędności dziadowskie robić. Chyba że wioska robiąca piguły ma strajk lub problemy techniczne :)

LightLover dawaj znać jak postępy w walce z chińskim najeźdźcą.
nogger
Posty: 19
Rejestracja: środa 13 kwie 2011, 15:10
Lokalizacja: łódź

Post autor: nogger »

Kiedy zamawialiście z fasttecha? Ja kupiłem 6 listopada i zastanawiam się z jakiej "partii" mi się trafi...
Awatar użytkownika
profaner
Posty: 47
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: profaner »

ch*j knows jak mówią anglicy (apropos tego z jakiej partii ci się trafi)

Ja zamawiałem 17 października, nie wiem czy uda ci się znaleźć jakąś zależność :).
m-jasinski
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 14 paź 2013, 20:19
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Post autor: m-jasinski »

Moja szła ok 18 dni , zamawiana z ledsupermall . Diody są z pigułą aczkolwiek piguła w środku luźno się przemieszczała z czym sobie poradziłem.

Pakiet zrobiłem z 16szt 18650 Samsunga - świeci bardzo fajnie , w trybie full gdy włączone są obie lampki można świecić nie przerwanie przez jakieś 2,5-3h - wtedy napięcie pakietu wynosi 7.2-7.3V
Awatar użytkownika
LightLover
Posty: 267
Rejestracja: sobota 16 maja 2009, 19:31
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: LightLover »

nogger, oczekuj dziurawej partii...

Generalnie zmieniona jest cała konstrukcja lampki - podcięcia na kable, inne reflektorki oraz grubsze szkła (o mniejszej średnicy) i oringi.
Ciut inna jest też przednia część 'dociskowa'. Co gorsza lampy wychodzą raczej z tej samej fabryki, gdyż dołączona instrukcja jest identyczna jak w dobrych sztukach.
Awatar użytkownika
adiom
Posty: 8
Rejestracja: piątek 22 lis 2013, 00:32
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: adiom »

Witam wszystkich po raz pierwszy :)
LightLover pisze:Przygód ciąg dalszy - dziś otrzymałem 6 sztuk FandyFire X2 z FT:

- 5 sztuk: dziadostwo z dziurą pod diodą
- 1 sztuka: dobra, widocznie leżak magazynowy z wcześniejszych dostaw

Ponadto przyszła jedna sztuka SolarStorm X3 z DX, niestety także dziurawa.


profaner, Ten imbus to ~1,4mm. Można go też ruszyć torxem T6.
Chętnie odkupie taki jeden dziadowski zestaw celem tunningu jeżeli nie podobają Ci się. Powiedz mi tylko LightLover jaką średnicę ma płytka diody.
Ostatnio zmieniony piątek 22 lis 2013, 14:27 przez adiom, łącznie zmieniany 1 raz.
Solarstorm X2, ori driver, AL cooling + Gelid GC Extreme, MR Elektornik XML-U2, 2 x LXM-REC RECTANGULAR 37° x 28°
Awatar użytkownika
profaner
Posty: 47
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: profaner »

może to i ekstrawagancja i luksus ale mam piguły :-)
Namęczyłem się żeby odkręcić te śrubki. Tyłu nie udało mi się odkręcić, a przód ma już zniszczone od gmerania gniazda i nie mogę go porządnie dokręcić.
Na pierwszy rzut wymiana śrub, drugi może jakieś większe oringi, 3 może piguły i termika.
ODPOWIEDZ