Mactronic Scream 243lm, 500lm, Noise 500, Convoy S2

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
cervandes
Posty: 99
Rejestracja: niedziela 05 sty 2014, 19:08
Lokalizacja: Gdańsk

Mactronic Scream 243lm, 500lm, Noise 500, Convoy S2

Post autor: cervandes »

Z racji tego, że wpadł mi w ręce Mactronic Bike Pro Scream 500lm postanowiłem go porównać: z Mactronic Bike Pro Scream 243lm - którego mam od roku - oraz z Convoy S2 3,04A 4C od Dariusza z naszego forum.

Kolejność w animacjach: Scream 243lm, Scream 500lm, Convoy S2.

Wszystkie zdjęcia manual, balans bieli światło słoneczne, ISO200, 1sek, f/2.8.
Obrazek



Obrazek

Jak widać Scream 500lumen wcale nie jest ponad dwukrotnie jaśniejszy niż 243lm. Po drugie świeci troszkę wężej więc większa jasność może wynikać z większego skupienia. Trupia poświata i okropny kolor światła względem XM-L2 4C w Convoy S2.

Koszt lampek bardzo porównywalny, okolice 135pln. Oczywiście do Convoya trzeba kupić też akku i ładowarkę ale przecież Screamy na wodę nie są...


Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony niedziela 23 mar 2014, 20:00 przez cervandes, łącznie zmieniany 1 raz.
Convoy S2 4C attiny25V 3,04A REF
Convoy S2 4C attiny25V 3,04A kolimator 15*90
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Dlatego też cały czas twierdzę, że zoomy na rower się nie nadają. Super konfrontacja. :ok:
Awatar użytkownika
hackman
Posty: 159
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 17:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: hackman »

Do niczego się nie nadają :smile:
W końcu jakieś ładnie zdjęcia obrazujące smutną prawdę na temat zoomów.
Szkoda, że masa tego nie zobaczy i ludzie dalej będą robieni w balona :mad:
  • Convoy S2 / S2+ / M1 / C8 @ XML2
  • Olight i2 + Li-ion 14500
Bknz
Posty: 73
Rejestracja: wtorek 17 wrz 2013, 15:45
Lokalizacja: Kanzas

Post autor: Bknz »

Piękna robota - od dłuższego czasu chciałem zobaczyć takie porównanie ile mocy mają w sobie S2 i teraz jest :)

SUPER Porównanie.
cervandes
Posty: 99
Rejestracja: niedziela 05 sty 2014, 19:08
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: cervandes »

A ja myślę, że ludzie zaczynają spędzać w internecie czas nie tylko na oglądaniu zdjęć kotów ale i na samodzielnym szukaniu informacji. Nie trudno wpisać nazwę produktu i "opinie" aby trafić na kilka słów na temat danego produktu. Sam jeszcze ubiegłej jesieni myślałem, że za 150pln Scream to świetny pomysł. A należę do tych, którzy doskonale poruszają się na forach, szukają informacji w sieci...

Chyba na ceneo wrzucę link do tematu :)


EDIT.

Sprawdziłem czas pracy wersji 500lm. Eneloopy zdrowe, BC-700 twierdzi, że mają nie mniej niż 850mAh. Po godzinie Scream świeci słabo. Po 2 godzinach napięcie na akku w spoczynku... 0,87V. I gdzie tu ich 4h pracy w trybie 100%?!

[ Dodano: 23 Marzec 2014, 19:57 ]
Pozwolę sobie dodać updacik dla potomnych - animacja z Mactronic Noise 500.

Jak poprzednio: 1s, f/2.8, iso 200, WB światło słoneczne.

W porównaniu udział biorą:

Mactronic Bike Pro Scream 243lm mod 18650

Mactronic Pro Noise 500

Convoy S2 xm-l2 4c na sterowniku 3,04A

Obrazek

Obrazek

kolejność w animacji jak wyżej, czyli Scream, Noise, Convoy:
Obrazek

Obrazek

Moje odczucia? Wyraźnie mniej trupia barwa światła, dużo większy zasięg i ogólnie dużo więcej światła od Scream'a. Nadal wyraźny spot, spill BARDZO szeroki. Niestety Spill 360* więc tak naprawdę w kosmos też trochę świeci.

Wykonanie Noisa super, działanie też. Bardzo fajny uchwyt, możliwość minimalnego korygowania kierunku światełka: lewo/prawo więc krzywizny kierownicy nie przeszkadzają w montażu.

Czasu pracy nie sprawdzałem, świeciłem tylko na potrzebę wykonania zdjęć.

Moim zdaniem nie jest to głupie rozwiązanie. Jest nieźle. Tylko cena trochę za wysoka.

Oczywiście do dobrego zestawu "przemyślanego" nie ma to startu, ale jako "jakakolwiek" lampka może być. Takie to absolutne minimum moim zdaniem. Gdyby nie absurdalna cena...
Convoy S2 4C attiny25V 3,04A REF
Convoy S2 4C attiny25V 3,04A kolimator 15*90
ODPOWIEDZ