Jaki kolimator do S2+? Dodatkowo - opinia o uchwycie.

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Świetlik
Posty: 12
Rejestracja: piątek 22 lut 2013, 15:45
Lokalizacja: Polska

Jaki kolimator do S2+? Dodatkowo - opinia o uchwycie.

Post autor: Świetlik »

Cześć.

Po dłuższym namyśle uznałem, że jako uzupełnienie przedniego oświetlenia (Falcon Eye FN-P9) dorzucę do niego Convoy S2+ na ciemne czasy.

Trochę się naczytałem, że stockowa wersja jest oślepiająca, więc przydałoby się zrobić odcięcie za pomocą daszka itp. Generalnie, to rzadko mam sytuację w której mógłbym kogoś oślepić, więc pomyślałem, że nie będę zbytnio cudować i po prostu dokupię kolimator. S2+ łatwo przyjmuje do budowy tego typu modyfikacje i dlatego na tę latarkę padł wybór.

Pojawiło się pytanie jaki konkretnie zakupić i gdzie ali, fastech, banggood, itp.

Dodatkowe pytanie:
Chciałbym zakupić taki uchwyt i prosiłbym o opinie posiadaczy jak ten typ się sprawuje? Nie jeżdżę ekstremalnie, mój styl jazdy jest wręcz przeciwieństwem wyczynowej jazdy.

http://www.banggood.com/360-Degree-Bicy ... rrency=USD
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Kolimatory nie dadzą ci odpowiedniego odcięcia, takiego jaki może dać daszek.
ILPT
Świetlik
Posty: 12
Rejestracja: piątek 22 lut 2013, 15:45
Lokalizacja: Polska

Post autor: Świetlik »

Jestem tego świadom. Nie chcę jednak czepiać dodatkowych elementów i postanowiłem częściowo rozwiązać problem poprzez kolimator.
Awatar użytkownika
Joachim
Posty: 281
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 09:18
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: Joachim »

Witaj.
Co do uchwytu: wprawdzie używam innego typu, chyba bardziej popularnego, który znajdziesz na podaj przez Ciebie stronie dwie pozycje niżej (tutaj), ale myślę że jest on wystarczający. Możesz go też kupić w forumowym sklepiku lub na allegro. Trzyma pewnie, jescze mi latarka zadna nie wypadła, ani S2 ani C8, ani nawet Trustfire TR-3T6 z długą rurą na 4 ogniwa :)
Ten proponowany przeze mnie ma w stosunku do proponowanego przez Ciebie jeden plus - szybkość montażu i demontażu (pomocne, gdy np. zostawiasz rower na chwilę pod sklepem). Jest też i minus - obrót następuje skokowo, co jeden ząbek, więc może zaistnieć sytuacja gdy latarka nie będzie skierowana idealnie wzdłuż roweru. Jednak odstępstwo nie powinno być zbyt duże i nadal światło latarki będzie trafiało tam, gdzie zechcesz; zwłaszcza, że planujesz kolimator.
Pozdrawiam i życzę "jasności pod kółeczka" :)

Convoy S2 i C8 ster. ElSor
Convoy S2+ XP-E2 RED mod smokuxx1987
XinTD X3 mod Maciex93, ster. ElSor v.2 3,55A
UltraFire C8,mod Dariusz70
TrustFire X6, 9A
Trajka Dekers 1kW, 2x20Ah

arekm
Posty: 736
Rejestracja: niedziela 22 sty 2012, 15:25
Lokalizacja: Polska

Post autor: arekm »

Świetlik: ten uchwyt jest też w wariancie z dodatkowym mocowaniem, które możesz wykorzystać do przypięcia uchwytu do kasku np paskiem velcro
http://www.fasttech.com/products/0/1000 ... nt-for-bic

Średnica uchwytu łapiąca latarkę jest minimalnie za duża do latarek typu Convoy S więc kawałek trzeba tam będzie podłożyć z 1cm długości gumy o grubości 1mm.

Mam ten uchwyt, używam na kasku czasami. Z gumą trzyma ok.

Na rowerze z kolei używam tego co podał @Joachim de Vett. Również latarki nigdy mi nie wypadły. Nawet gdybym latarce pomógł wypaść to i tak zawiśnie na pasku od latarki, który owijam o uchwyt.
Świetlik
Posty: 12
Rejestracja: piątek 22 lut 2013, 15:45
Lokalizacja: Polska

Post autor: Świetlik »

arekm pisze:Świetlik: ten uchwyt jest też w wariancie z dodatkowym mocowaniem, które możesz wykorzystać do przypięcia uchwytu do kasku np paskiem velcro
http://www.fasttech.com/products/0/1000 ... nt-for-bic

Średnica uchwytu łapiąca latarkę jest minimalnie za duża do latarek typu Convoy S więc kawałek trzeba tam będzie podłożyć z 1cm długości gumy o grubości 1mm.

Mam ten uchwyt, używam na kasku czasami. Z gumą trzyma ok.

Na rowerze z kolei używam tego co podał @Joachim de Vett. Również latarki nigdy mi nie wypadły. Nawet gdybym latarce pomógł wypaść to i tak zawiśnie na pasku od latarki, który owijam o uchwyt.
Dzięki - dodatkowe mocowanie w wybranym uchwycie przyda się. Co prawda nie planowałem mocować na kasku ale przy takim obrocie sprawy jest to wariant do przemyślenia. Ten drugi (popularny) uchwyt rozważałem ale mam mieszane odczucie co do montażu latarki - wydaje mi się, że będzie rysował farbę/oksydę.

Pytanie odnośnie kolimatora nadal pozostaje otwarte.
Joachim de Vett pisze:Witaj.
Ten proponowany przeze mnie ma w stosunku do proponowanego przez Ciebie jeden plus - szybkość montażu i demontażu (pomocne, gdy np. zostawiasz rower na chwilę pod sklepem).
Założyłem, że jak zamontuję tę obejmę, w typowanym przeze mnie uchwycie, to latarka będzie wypinała się jak tylne światło, więc raczej szybko.


Co myślicie o takim? - http://www.aliexpress.com/item/20mmmmOp ... 93833.html

[ Dodano: 27 Wrzesień 2014, 16:41 ]
W poszukiwaniu niedrogiej optyki do S2+ natknąłem się na taki kolimator:

http://www.aliexpress.com/item/High-Pow ... 01826.html

Obrazek

Nie wiem jak się sprawuje, więc liczę na doświadczenie tutejszych userów. Zakładam, że jest wyraźne odcięcie i na rower byłoby to bardzo dobre rozwiązanie. Niestety koszty wysyłki zabijają pomysł zakupu. Może ktoś wie gdzie można nabyć podobne cudo ale za rozsądne pieniądze?
ODPOWIEDZ