UltraFire U4-MCU

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

UltraFire U4-MCU

Post autor: Fluxor »

Dotarla do mnie UltraFire U4-MCU Cree Q5-WC. Zamowiona 6.01.2009, dotarla do mnie 19.01.2009 z czego najdluzej trwaly wszelkie czynnosci przed wysylka. Tytulem wstepu dodam ze latarka zostala polecona mi przez jaybee

Specyfikacje mozna zobaczyc sobie tutaj http://www.dealextreme.com/details.dx/i.0~sku.17401

Pierwsze wrazenia pozytywne. Dlugosc okolo 132 mm. Szerokosc w najszerszym miejscu okolo 40 mm. W dloni lezy bardzo dobrze, miesci sie takze bez problemu w kieszeni kurtki, nie wypada przy schylaniu sie. Latarka ma 3 tryby swiecenia.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Oczywiscie trzecia rzecza jaka zrobilem po rozpakowaniu bylo rozkrecenie latarki.

WLACZNIK

Miekka guma, dobrze sie go przyciska. Plynnie zaskakuje i wydaje mily dzwiek klikniecia.

Obrazek

Srodek to juz bardziej spartanskie wykonanie ale trzyma sie wszystko dosyc dobrze.

Obrazek
Obrazek

GWINTY

Wykonanie dosyc dobre, bylem mile zaskoczony przy rozkrecaniu. Wszystko chodzi bardzo plynnie. Dosyc gleboki gwint wiec wszelkie czesci lapia bez problemu, braz zadziorow i uszczerbien.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

GLOWICA/REFLEKTOR

Dosyc masywna i szeroka bo az 40mm srednicy. Pelni role radiatora, testowalem akumulatory, po 30 minutach swiecenia zrobila sie ciepla. Specjalne wyciecia (ponoc maja miec jakies funkcje zaczepno-obronne) dobrze wykonane, gladkie krawedzie takze nie zaczepia o nic i nie mozna sobie zrobic krzywdy.

Obrazek
Obrazek

Dioda zespolona z reflektorem, pewnie da sie jakos to rozebrac ale nie kombinowalem. Reflektor w wersji chropowatej. Oczywiscie musialem wyczyscic diode bo byla upaprana, jakby ktos paluchem ja dotykal po soczewce. Pozatym w srodku brak sladow palcow i brudu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

SZKIELKO/ORINGI

O dziwo sa wszystkie oringi czyli przy wlaczniku, skreceniu glowicy z przedluzka i przy szkielku. Wszystkie uszczelki posmarowane czyms smaropodobnym, dosyc miekka guma, ladnie sie przykrecaja i wypelniala przestrzen. Szkielko jak szkielko, jakies zwykle ale dobrze przyciete i nie wyszczerbione. Przy dokrecaniu szkla wylazi bokami uszczekla wiec lepiej ja wepchac czyms cienkim do srodka.

Obrazek
Obrazek

WNĘTRZNOŚCI

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ZASILANIE

Dolaczyli koszyczek na 3xAAA, oprocz tego mozna wlozyc jeszcze 18650, w komplecie dodali jakas rurke zeby nie latala tak na boki. Probowalem jedynie na tych rodzajach zasilania bo innymi nie dysponuje.

Obrazek

Zmierzony pobor pradu:
Hi - 900mA
Lo - 420mA

Jak to swieci? Zdjecia z tymi samymi ustawieniami aparatu, zasilanie 18650 nie wiadomo w jakim stopniu naladowane bo nie mam jeszcze ladowarki. Punkt dosyc mocny dlatego nie widac dosyc szerokiego kregu ktory wystepuje dookola, dobre jak idzie sie gdzies pieszo.

Tryb HI
Obrazek

Tryb LO
Obrazek

PODSUMOWANIE
Doswiadczenia duzego nie posiadam, jest to pierwsza latarka jaka kupilem (nie liczac chinskiego luxeona, ktory rozpadl sie po 2 tygodniach), ogolnie wrazenia dosyc dobre. Wykonanie wg mnie bardzo dobre i jak na cos wartego okolo 80 zl to mysle ze warto bylo kupic.
ODPOWIEDZ