Ładowarka Opus BT-C3100 V2.1

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
Crocodil
Posty: 57
Rejestracja: wtorek 07 paź 2014, 11:34
Lokalizacja: Poznań

Ładowarka Opus BT-C3100 V2.1

Post autor: Crocodil »

Witam,

Kupiłem ładowarkę Opus BT-C3100 V2.1 na GearBest i wczoraj do mnie dotarła. Z testów i filmików wiedziałem że wentylator w niej jest mały, stosunkowo głośny i wkurzający. Teoretycznie według porównania wersja v2.1 powinna być cichsza ale u mnie to i tak hałas bardziej przypomina v1.0.

Sam w sobie dźwięk wentylatora jeszcze jakoś bym zniósł (zawsze można włączyć ładowanie w pomieszczeniu w którym się dużo nie przebywa) ale niestety w moim egzemplarzu dodatkowo czasem przy rozpędzaniu wentylator zaczyna chrobotać/warczeć, tak jakby coś go blokowało albo jakby wpadał w wibracje i zatrzymuje się. Robi tak ze 3-4 razy i w końcu normalnie się rozpędza. Może się mylę ale nie nazwałbym tego zachowania normalnym i raczej nie wróży to długiego życia wentylatorowi :(

Nie jest tak za każdym razem, dotychczas zdarzyło się chyba czterokrotnie ale mogę spróbować nagrać to na filmie.

To było moje pierwsze zamówienie w Chinach i nie jestem pewien co najlepiej będzie zrobić w tej sytuacji... Zwrócić się do GearBest? Uruchomić spór na PayPal-u?

Pozdrawiam serdecznie,
Crocodil
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Zadaj pytanie sprzedawcy, być może zwróci część pieniędzy, dośle wentylator do wymiany lub każe odesłać sprzęt. Pytanie tylko czy to opłacalne ? ;) Takie wentylatory kosztują grosze.

A dlaczego tak się dzieje ? Prawdopodobnie oś jest minimalnie za mała w stosunku do łożysk i łopatki wentylatora z ośką wpadają w rezonans i zaczynają brzęczeć po czym zatrzymują się.
ILPT
Crocodil
Posty: 57
Rejestracja: wtorek 07 paź 2014, 11:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Crocodil »

Dzięki za odpowiedź. Niestety okazuje się że już po moim zamówieniu, wyszły na jaw wady tej ładowarki:

1. Problem z wentylatorem (przykład)

Czyli to co przytrafiło się mnie. Propozycje naprawy to:
* użycie oleju do nasmarowania łożysk
* wymiana wentylatora
* użycie chłodzącej podstawki do laptopa, dzięki czemu wbudowany wentylator będzie uruchamiał się znacznie rzadziej

2. Problem z napięciem ładowania

Rzecz opisana jest (przynajmniej częściowo) tutaj. Będę wdzięczny za wyjaśnienia od kogoś lepiej zorientowanego w temacie ale z tego co rozumiem, napięcie ładowania jest przekłamane i kończy się na 4,15V zamiast na 4,2V. Czyli ogniwa nie będą w pełni naładowane, tak?

Rozwiązanie jest proste (link) ale niestety ja mam 2 lewe ręce i musiałbym poszukać kogoś w Poznaniu kto usunął by ten lut.

3. Za słaby zasilacz

Mimo że jest lepszy niż w poprzednich wersjach, nadal najlepiej jest go wymienić na taki który ma przynajmniej 6A, ponieważ z tego co wyczytałem chwilowe zapotrzebowanie może sięgnąć nawet 10A.


W skrócie: czuję się mocno zawiedziony i na pewno nie poleciłbym teraz tej ładowarki nikomu kto potrzebuje czegoś co po prostu działa. Wiem, że nie jest droga ale jednak konieczność zrobienia tylu rzeczy w było, nie było, nowym sprzęcie nie jest miła. Zwłaszcza dla kogoś takiego jak ja - bez specjalnej wiedzy i umiejętności :mrgreen:

Swój pierwszy chiński zakup muszę więc uznać za chybiony. Gdybym kupił ten sprzęt w Polsce, to dosyć oczywiste jest że jest on wadliwy i można by żądać zwrotu pieniędzy ale faktycznie odsyłać go do Państwa Środka nie będzie warto.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

To że ładuje do 4,15V nic nie szkodzi, ogniwo będzie naładowane w 99% a niższe napięcie naładowania to dłuższe życie ogniwa.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Crocodil
Posty: 57
Rejestracja: wtorek 07 paź 2014, 11:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Crocodil »

maciex93 pisze:To że ładuje do 4,15V nic nie szkodzi, ogniwo będzie naładowane w 99% a niższe napięcie naładowania to dłuższe życie ogniwa.
Jeden problem z głowy :) Odpowiedni zasilacz chyba jakoś znajdę i zostanie już tylko wentylator :)

Ale na pewno skontaktuję się także z GearBest.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Ja kupiłem sobie taką wersję (wczoraj doszła). Jak widać różni się tylko naklejką Powerfocus, i na pudełku same krzaczki...
Wentylator u mnie delikatnie szumi, napięcia na wyjętych ogniwach Li-Ion to odpowiednio: 4,210V; 4,212V; 4,208V; 2,208V. Zasilacz sporo większy od Twojej wersji (gabarytowo), opisany 12V 3A.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Crocodil
Posty: 57
Rejestracja: wtorek 07 paź 2014, 11:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Crocodil »

Cześć :)

Dzięki za dodatkowe informacje :)

Mój zasilacz również opisany jest jako 12V 3A i na BLF otrzymałem informację że problem zasilacza nie powinien już dotyczyć wersji v2.1 (czyli zarówno Twojej, jak i mojej).

Niestety nie mogę sprawdzić napięć ogniw, bo nie posiadam multimetru :???: Czy Waszym zdaniem UNI-T UT33C będzie dobrym pierwszym, tanim wyborem?

Jeśli chodzi o wentylator to chyba największa bolączka - mój jest dosyć głośny (zdecydowanie ponad "szum"), a do tego czasem terkocze/warczy/chrobocze przy rozpędzaniu się :mad:

Pozdrawiam,
Crocodil
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Ostatnio w Kauflandzie były tanie multimetry po 19 zł. Na początek może być.
ILPT
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Pyra, kiedy składałeś zamówienie na Banggood? Bo ja moją zamówiłem 15.10 i do dzisiaj wisi w Guangzhou, a rejon dostarczenia mamy praktycznie ten sam. :)
Awatar użytkownika
Volo
Posty: 455
Rejestracja: sobota 03 wrz 2011, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Volo »

Pewnie żeby poprawić wersję 1 wrzucili niby wenty na łożyskach ale z takimi luzami że trajkoczą jak lokomotywy.
Ja do swojej wrzuciłem Sunon maglev i jest w miarę cicho.
Crocodil
Posty: 57
Rejestracja: wtorek 07 paź 2014, 11:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Crocodil »

Volo pisze:Pewnie żeby poprawić wersję 1 wrzucili niby wenty na łożyskach ale z takimi luzami że trajkoczą jak lokomotywy.
Ja do swojej wrzuciłem Sunon maglev i jest w miarę cicho.
Hej :)

Czy byłbyś w stanie podać dokładny model albo jeszcze lepiej linka gdzie można taki wentylator kupić?

Pozdrawiam,
Crocodil

EDIT: Sądzicie że patent z podstawką do laptopa zadziała?
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

PAtent z podstawką zadziała, ale to przerost formy nad treścią. Lepiej wymienić obecny wentylator lub zamontować całkowicie inny, większy od dołu + dorobienie nóżek, tak żeby ładowarka stała wyżej.
ILPT
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
piciex pisze:Pyra, kiedy składałeś zamówienie na Banggood? Bo ja moją zamówiłem 15.10 i do dzisiaj wisi w Guangzhou, a rejon dostarczenia mamy praktycznie ten sam. :)
Dokładnie 15.10.2014, w piątek pojawił się w trakingu.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Crocodil
Posty: 57
Rejestracja: wtorek 07 paź 2014, 11:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Crocodil »

skaktus pisze:PAtent z podstawką zadziała, ale to przerost formy nad treścią. Lepiej wymienić obecny wentylator lub zamontować całkowicie inny, większy od dołu + dorobienie nóżek, tak żeby ładowarka stała wyżej.
Bardzo prawdopodobne, że w pewnym momencie będę musiał wymienić wentylator (długo tak terkocząc nie pociągnie) ale taka podstawka w sumie przydałaby mi się też do ... firmowego laptopa ;)
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Pyra pisze:Dokładnie 15.10.2014, w piątek pojawił się w trakingu.

Dzięki za info. Szybciej podjąłeś decyzję i masz już zabawkę. Ja zamówiłem 15.10, a wysłali dopiero 23.10. I nadal tkwi w Chinach. :sad:
ODPOWIEDZ