Przednie oświetlenie w rozsądnej cenie :)

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Krzesimir
Posty: 2
Rejestracja: środa 12 lis 2014, 01:50
Lokalizacja: Warszawa

Przednie oświetlenie w rozsądnej cenie :)

Post autor: Krzesimir »

Jako, że to mój pierwszy post na forum, pragnę serdecznie się ze wszystkimi przywitać :)

Na Wasze forum sprowadziła mnie potrzeba posiadania oświetlenia pozwalającego na jazdę w nocy, po różnych arteriach, czasem w terenach odludnych i całkowicie nieoświetlonych. Tak więc potrzebuję sprzętu, który faktycznie oświetli drogę, a nie tylko zasygnalizuje moją obecność na niej.
Krótko i zwięźle. Na sprzęt mogę wydać do 120zł, no max 150, chcę się zamknąć w tej kwocie razem z ładowarką i akumulatorem. Jazda bardzo wszechstronna, nieraz asfalt, nieraz las. Czasem nawet całkiem szybko.
Jest jednak pewien szkopuł. Potrzebuję tej latarki "na już", chciałbym ją kupić gdzieś stacjonarnie bez czekania na przesyłkę, gdyż w krótkim czasie muszę wyjechać, a będzie mi ona baaardzo potrzebna. Tak więc znalazłem kilka typów możliwych do kupienia w mojej okolicy (Warszawa):
http://allegro.pl/latarka-ultrafire-c8- ... 59217.html
http://allegro.pl/prezent-latarka-led-u ... 58128.html
http://allegro.pl/ultrafire-502b-mocna- ... 60800.html
Pragnę jednak zaznaczyć, że po przeczytaniu kilkunastu wątków o budowie "prawdziwych" latarek i zdaniu sobie sprawy z ilości różnorakich niuansów w tych konstrukcjach, stwierdzam, że totalnie się na tym nie znam. Stąd moja prośba o pomoc. Czy wyżej wymienione latarki nadadzą się do moich zastosowań? Może jesteście w stanie polecić coś innego? Przeglądałem forumowy dział sprzedaży i faktycznie jest tam sporo ofert, ale tak jak mówię, chcę to załatwić jak najszybciej, stacjonarnie.
Pozdrawiam, K.
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Krzesimir pisze:Przeglądałem forumowy dział sprzedaży i faktycznie jest tam sporo ofert, ale tak jak mówię, chcę to załatwić jak najszybciej, stacjonarnie.
Możesz załatwić dobrze, albo szybko i stacjonarnie, wybór należy do Ciebie.
Podane przez Ciebie powyżej propozycje mają dość spory rozrzut jakościowy w zależności od partii.
Akumulatorki w tych zestawach mają realną pojemność w okolicach 1000 mAh.
Chyba lepiej kupić raz i dobrze, a nie później dokupować akcesoria i płacić za coś dwa razy.
Dzisiaj w dobie kurierów etc. zakup wysyłkowy to raptem 2-3 dni, więc nie jest to jakaś tragedia.
Ostatnio zmieniony środa 12 lis 2014, 07:58 przez PawelG., łącznie zmieniany 1 raz.
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

Krzesimir, czyli przejrzyj sklepik.
Hetman
Posty: 450
Rejestracja: czwartek 06 wrz 2012, 03:21
Lokalizacja: PL

Post autor: Hetman »

Jest ktoś z forum z Wawki?
Kup na początek coś z prostokątną optyką, i tak za jakiś czas stwierdzisz, że chcesz w teren więcej ale jako podstawowa będzie super.
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

Krzesimir, polecam na początek coś na kolimatorze owalnym.
Convoy S2+, czy inne mu podobne konstrukcje. Potem sobie dokupisz coś na długie i będziesz pan zadowolony.
Kielek
Posty: 260
Rejestracja: czwartek 21 sie 2014, 00:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kielek »

Jak potrzebujesz "na już" to kup cokolwiek i dbaj. Po wyjeździe sprzedasz i kupisz porządny zestaw.

Jakby co to ja mogę pokazać w akcji convoye S3 i M1.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

C8 na rower jako jedyna latarka się nie nadaje.
504 i 502 to konstrukcje wymagające poprawek aby latarka służyła więcej niż kilka wypadów.
Dołączone ogniwa to badziew.
Sorry, ale na allegro nie znajdziesz przyzwoitego zestawu za 150zł.
Napisz kiedy jedziesz, może da się coś zrobić.
Paczka za pobraniem nadana nawet jutro przed 15 dojdzie do ciebie w piątek.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Krzesimir
Posty: 2
Rejestracja: środa 12 lis 2014, 01:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Krzesimir »

Przede wszystkim dzięki za tak wielki odzew! Dawno się z tak pomocnym podejściem nie spotkałem :)
Faktycznie, zagłębiając się w temat, chyba oferta allegrowa w starciu z forum odpada w przedbiegach...Szanuję swoją kasę, więc skieruję się raczej na forumowy sklepik.
maciex93, spodziewaj się PW :)

[ Dodano: 14 Listopad 2014, 10:26 ]
Wybaczcie post pod postem, ale chciałem zasygnalizować, że sprawa została rozwiązana. Convoy S2+ od usera maciex93 na diodzie XM-L2 T6 4C i driverze 2,1A z całym dodatkowym szpejem jest już u mnie (!). Sprzedawcę naprawdę polecam, bo sprawa załatwiona bardzo szybko i fachowo. Myślę, że latarkę też, samo wykonanie jest bardzo dobre, wieczorem okaże się jak to świeci, ale już teraz widzę, że miażdży :mrgreen:
ODPOWIEDZ