Zestaw latarek na rower MTB Enduro i szosowy

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
KartofeL
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2014, 20:18
Lokalizacja: Głuszyca

Post autor: KartofeL »

Wczoraj przyszedł Convoy M1, ładowarka i uchwyty na rower. Wszystko z bangood. Czekam jeszcze na jeden uchwyt z bangood, który idzie nie rejestrowaną i na Convoy S2+ z aliexpres.

Ładowarka się dziwnie zachowuje. Jak nie ma ogniw w niej to świeci na zielono, jak włożę ogniwo to mruga naprzemiennie czerwonym i zielonym, po całej nocy ładowania dwóch ogniw dalej mrugało czerwony/zielony, ale ogniwa były już zimne. Czy to normalne zachowanie? Nie powinna jakoś sygnalizować o skończonym ładowaniu?
Awatar użytkownika
darol
Posty: 283
Rejestracja: wtorek 03 gru 2013, 20:16
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: darol »

KartofeL pisze:Ładowarka się dziwnie zachowuje. Jak nie ma ogniw w niej to świeci na zielono, jak włożę ogniwo to mruga naprzemiennie czerwonym i zielonym, po całej nocy ładowania dwóch ogniw dalej mrugało czerwony/zielony, ale ogniwa były już zimne. Czy to normalne zachowanie? Nie powinna jakoś sygnalizować o skończonym ładowaniu?
Podlinkuj - wklej foto będzie nieco łatwiej coś wymyślić, może ktoś zna ten konkretny model.
KartofeL
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2014, 20:18
Lokalizacja: Głuszyca

Post autor: KartofeL »

To jest dokładnie to: http://www.banggood.com/Wholesale-New-B ... 28256.html

fotkę wkleję później.
forest
Posty: 21
Rejestracja: niedziela 12 paź 2014, 11:18
Lokalizacja: we mnie tyle piękna

Post autor: forest »

Mam identyczną i moja po zakończeniu ładowania świeci na czerwono.
To są strasznie lipne ładowarki i mój egzemplarz ładuje prądem ~ 200mA i nie ma znaczenia czy są włożone dwa czy jedno ogniwo. Ładowanie akku 2900 mAh trwa oczywiście wieki.
Nie mam nerwów żeby tyle czekać i postanowiłem wszystkie swoje ładowarki z BC-900 na czele zamienić na kombajn Opus BT-C3100 V2.1
KartofeL
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2014, 20:18
Lokalizacja: Głuszyca

Post autor: KartofeL »

No tak, tylko kupiłem 2 latarki, ogniwa, chwytaki na rower, ładowarkę i nie chciałem szaleć, a akurat tą mi polecano.
Ale jak to ...piiii... w całą noc nie naładowała 2 akumulatorków, to raczej na nic mi się nie zda :/
Dobrze, że droga nie była.

Czyli bez obaw mogę trzymać w niej ogniwa, aż będzie świecić ciągłym czerwonym światłem?
forest
Posty: 21
Rejestracja: niedziela 12 paź 2014, 11:18
Lokalizacja: we mnie tyle piękna

Post autor: forest »

Tak.
Jak masz multimetr to sprawdź jakim prądem ładuje i będziesz mniej więcej wiedział ile potrwa ładowanie. Od razu zmierz napięcie na aku.

Moja w ~ 13-14h się wyrabia :mrgreen:
KartofeL
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2014, 20:18
Lokalizacja: Głuszyca

Post autor: KartofeL »

Niestety nie posiadam multimetru.
szkoda, że mi nikt wcześniej nie powiedział że ta ładowarka to taka lipa.

Jaką polecicie mi tanią ale dobrą ładowarkę? Żeby chociaż w 5 godzin ładowała i nie rozwalała ogniw.
Kielek
Posty: 261
Rejestracja: czwartek 21 sie 2014, 00:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kielek »

Ja mam taką samą ładowarkę i... działa. Ogniwa rozładowane do poziomu "driver Grega się wyłączył" ładują się kilka godzin, na pewno mniej niż siedem. Prądów niestety nie mierzyłem, a chwilowo nie mam rozładowanego ogniwa więc nie zmierzę od ręki.
KartofeL
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2014, 20:18
Lokalizacja: Głuszyca

Post autor: KartofeL »

Mi po skończonym ładowaniu świeci ciągłym zielonym światłem. Naładowanie aku 2300 mAh trwa ok 13 godzin podobnie jak forest'owi.
będę musiał w coś lepszego zainwestować jak będę przy kasie, czekam na propozycje.
PK
Posty: 60
Rejestracja: środa 05 lut 2014, 21:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: PK »

Jeśli szukasz czegoś na jedno niezabezpieczone ogniwo to pomyśl o tej http://www.fasttech.com/product/1137904 ... er-version Tania, dobra i przy okazji może służyć jako powerbank.
KartofeL
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2014, 20:18
Lokalizacja: Głuszyca

Post autor: KartofeL »

Mam niezabezpieczone ogniwa. Mam ich 6 o pojemności 2300 mAh. Potrzebuję ładowarkę minimum na 2 ogniwa, najlepiej na 4. Będę miał 2 latarki na rower, więc 2 ogniwa w latarki + min. 2 na zmianę.
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Poszukaj Nitecore i2, dobry stosunek cena/jakość.
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
KartofeL
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2014, 20:18
Lokalizacja: Głuszyca

Post autor: KartofeL »

Przyszedł wczoraj Convoy S2+ z aliexpres od Simona.
Na początku się wkurzyłem mocno, bo świecił wyraźnie słabiej od M1 i wyraźnie inną barwa, ale okazało się, ze to wina baterii (po zmianie na inna świeci ok).
Czy to oznacza, ze bateria jest wadliwa? Ma mniejsze napięcie? Pojemność ma 2300 wg kubaswiatelka bo od niego kupowałem. Tylko z jedną baterią tak się zachowuje, M1 też słabnie i zmienia barwę na tej baterii.
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

KartofeL, może pora naładować, jak dałem ojcu na gwiazdkę C8 to dopiero tydzień temu wyjąłem do ładowania, pytał po co jak jeszcze świeci :), okazało się że jeszcze nie ładował akku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
KartofeL
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2014, 20:18
Lokalizacja: Głuszyca

Post autor: KartofeL »

aku świeżo naładowane do pełna.

[ Dodano: 29 Listopad 2014, 22:09 ]
Zagadaka rozwiązana, ogniwo było uszkodzone. Kubaswiatelka stanął na wysokości zadania i wymienił aku na lepsze i do tego dorzucił gratis, POLECAM kupować u niego, jedna z przyjemniejszych transakcji jakie dokonałem!
ODPOWIEDZ