Problem z oświetleniem przednim Fuxon F10 - naprawa

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Jarek.Walo
Posty: 3
Rejestracja: środa 04 gru 2013, 01:48
Lokalizacja: Poznań

Problem z oświetleniem przednim Fuxon F10 - naprawa

Post autor: Jarek.Walo »

Cześć,

2 tygodnie temu zakupiłem 2 rowery uzywane wyposażone w Światło Ledowe Fuxon F10 4 LUX

http://www.radonline.de/fuxon-40-lux.html

Niestety w obydwu przypadkach mam problem z dzianiem światła przedniego zasilanego dynamem w piaście.

Opis:
W męskim jedynie dioda główna uruchamia się od razu po ruszeniu i świeci bez zarzutu do czasu pierwszego zatrzymania, po przejechaniu około kwadransa.
Później nie chce się uruchomić zarówno w pozycji ON jak i AUTO. Oświetlenie tylne diodowe działa cw wtedy cały czas bez zarzutu - wykluczam zatem problem z dynamem.
Diody dolne zaświecają się jedynie przy bardo dużym zwolnieniu i swiecą chwilę przerywając.

W damskim sytuacja wygląda odwrotnie - świeca się jedynie diody dolne, główna jedynie w chwili zatrzymywania i zwalniania, potem analogiczny problem z uruchomieniem.

Załączam zdjęcia budowy wewnętrznej tego światła.

Co może być przyczyną tej usterki ?
Jest szansa na naprawę ?

Rowery mogły dłuższy czas stać nieużywane w miejscu o sporej wilgoci ale nie zauwazyłem takich oznak.

Nadmieniam, że jestem absolutnie zielony w kwestiach elektroniki i ledów - zależy mi na naprawie tych świateł.

Jesłi ktokolwiek z Poznania/ okolic byłby chętny do pomocy - byłbym bardzo zobowiązany - jeśli potrzebujece więcej info - postaram się jak najszybciej odpowiedzieć.

Pozdrawiam,

Jarek
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Jarek.Walo pisze:Załączam zdjęcia budowy wewnętrznej tego światła.
ano ni ma :-)
Poznań to Pyra z naszego forum, jak On nie pomoże to już raczej nikt. :)
Jarek.Walo
Posty: 3
Rejestracja: środa 04 gru 2013, 01:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarek.Walo »

Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Jarek.Walo pisze: że jestem absolutnie zielony w kwestiach elektroniki i ledów - zależy mi na naprawie tych świateł.
skoro tak to chyba nie ma sensu żebyś to bardziej rozdłubywał i nam fotografował. Zapytaj Pyrę, czy podejmie się naprawy.
MB_Ponton
Posty: 4
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 23:04
Lokalizacja: Koszęcin

problem z oświetleniem przednim fuxon led

Post autor: MB_Ponton »

Witam wszystkich.
Czy udało się komuś rozwiązać ten problem z fuxon, u mnie jeszcze dochodzi to, że nie zawsze się włącza którakolwiek z ledów w tej lampce. Po zatrzymaniu świecą jednak dolne dwie jako postojowe. Nie mam pojęcia co z tym zrobić.

Czy jest opcja aby świeciły wszystkie trzy cały czas..?

Zapalają się jak im pasuje w każdym trybie bez znaczenia.
Kupiłem rower a lampki były rozpiete jak bym nie podpioł jest tak samo, poniżej link jak to ustrojstwo wygląda.

Dzięki za pomoc.

http://www.zeg.com/online-shop/produktb ... enstig.jpg
może będę jeździł w ciemności B-)
Hetman
Posty: 450
Rejestracja: czwartek 06 wrz 2012, 03:21
Lokalizacja: PL

Post autor: Hetman »

Najlepiej byłoby zajrzeć do środka...
MB_Ponton
Posty: 4
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 23:04
Lokalizacja: Koszęcin

Post autor: MB_Ponton »

Hetman. Zanim to zrobię to chciałbym się dowiedzieć.... Panie i panowie - forumowicze; powiedzcie mi jak ta lampka " fuxon " z 3 ledami powinna świecić w funkcji auto, a jak w funkcji on, bo jak na razie świeci jak chce i kiedy chce - dosłownie.
może będę jeździł w ciemności B-)
ODPOWIEDZ