UltraFire XML-T6 czy ???

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Awatar użytkownika
Dromik
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 22:55
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Kontakt:

UltraFire XML-T6 czy ???

Post autor: Dromik »

Witam,
z racji, że moje światełko rowerowe przy ostatnim wyjeździe zmieniło się w puzzle na skutek pocałunku z kołem i asfaltem na raz szukam nowego oświetlenia.
Budżet bardzo, ale to bardzo ograniczony, bo święta odbiły się na portfelu. Od razu mówię, że ściąganie z krainy ryżu odpada, bo zależy mi na czasie. Lampka musi przetrwać codziennie ok. godziny jazdy.

Przeglądając allegro wpadło mi w oko takie o to cudo
http://allegro.pl/latarka-led-t6-xml-zo ... 83372.html

Czy do czegokolwiek się nadaje (nie wykluczam w późniejszym czasie modyfikacji, może akurat się w to wciągnę), a jeżeli nie to czy jest coś godnego polecenia za ok. 50zł.

Pozdrawiam
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

Za 50 zł nic godnego nie znajdziesz. Zoom odpada w przedbiegach.
Poszukaj w sklepiku info o convoy S2 ew. S2+. Ta druga świeci ciut szerzej, na kręte leśne ścieżki w sam raz. Jak asfalt i zwykle ścieżki rowerowe to S2.
Weź na początek najtańszego convoya a potem będziesz kombinował.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Tej, z linka nie warto, tym bardziej na rower. Jak kolega fotorondo, radzi S2, S2+. Poza tym ten zestaw ogniwo ładowarka to dla odważnych i takich co lubią adrenalinę. Ogniwo ma może 600 -1000mAh, a używanie tej ładowarki to gra w rosyjską ruletkę. Jedne egzemplarze ładują ładnie do 4,2 V inne nawet do 4,45V, nie dawno takie coś wybebeszyłem i został tylko koszyk, bo nie nadawała się do bezpiecznego użytku.
Awatar użytkownika
Dromik
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 22:55
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Kontakt:

Post autor: Dromik »

OK. To niech by była nawet ta S2. W takim razie jaką ładowarkę do tego dobrać?
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Chcesz kupić w kraju? To możesz poszukać już czegoś zmodowanego w sklepiku, a chłopaki najczęściej mają cały offset do zestawu rowerowego (ładowarki, ogniwa, uchwyty). Można za granicą, trochę taniej ale trzeba czekać i czasem wymagane są kosmetyczne poprawki sprzętu. Co do sposobu świecenia, rozkładu światła, to masz do mnie 25km, możesz sobie porównać S2 z zoom. :)
Awatar użytkownika
Dromik
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 22:55
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Kontakt:

Post autor: Dromik »

Na czekanie na przesyłki z zagranicy nie mam czasu, bo muszę mieć jakieś światło do pracy. Z tego co znalazłem to chyba nie pozostaje mi nic innego jak ukatrupienie świnki skarbonki. Chyba, że macie jeszcze jakieś propozycje? Jakieś lampki typowo rowerowe, a nie latarki?
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

SolarStorm X2 + przeróbka. Wyjdzie jakieś 200 - 250 zł, ale ludzie na ulicy pytają skąd masz takie coś ;)
ILPT
Hetman
Posty: 450
Rejestracja: czwartek 06 wrz 2012, 03:21
Lokalizacja: PL

Post autor: Hetman »

Jak chcesz po taniości to szukaj używanych ale mało się ofert pojawia - widać takie dobre, że nikt się nie pozbywa :P .
Kupisz na forum nową i też nie będziesz żałował.
ODPOWIEDZ