[Oświetlenie] Rower szosowy

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
MrJacob
Posty: 2
Rejestracja: środa 22 cze 2011, 19:52
Lokalizacja: Poland

[Oświetlenie] Rower szosowy

Post autor: MrJacob »

Witajcie,

Mam pytanie, czy ma ktoś jakiś pomysł na bardziej wydajne, a zarazem mocno minimalistyczne oświetlenie szosowe?

Coś w stylu Tacx Lumos - http://allegro.pl/tacx-lumos-2w1-lampki ... 22145.html

Niestety ten tacx nie dość, że jest dość słaby to w plastikowej, przepuszczalnej obudowie..

Chyba, że dałoby radę podrasować tego tacxa albo wytargać jakąś obudowę od chincyka i podmienić bebechy..?

np.
http://www.aliexpress.com/store/product ... 75418.html

pozdro
Awatar użytkownika
bulwa11
Posty: 305
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2011, 00:43
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: bulwa11 »

Cześć.
Minimalistyczne i wydajne to według mnie ciężkie do pogodzenia. Jeśli chodzi o wydajność, albo jeszcze inaczej mówiąc o to żeby było widać, gdzie jedziemy to na szosie trochę tego światła trzeba. Wiadomo - duże prędkości i raczej chęć omijania dziur. Dlatego w takim wypadku nie warto oszczędzać miejsca czy też wagi ;) Ja śmigam na szosie 4 rok, i gdy wybieram się na nocną jazdę to nie ma kompromisów: wrzucam solarforce'a l2p z forum i jest super. Owszem latarka minimalistyczna nie jest, ale czuję się w pełni komfortowo nawet na szybkich (>50km/h) zjazdach.
Powiem więcej, rok temu do SF'a dorzuciłem też z forum lampkę X1 jako światło długie :)

Obrazek

Zajmuje sporo miejsca i waży, ale można spokojnie zrobić trening/wyprawę nocną bez strachu, że nie zauważę dziury i nie połamie koła :)

Dlatego warto przemyśleć sprawę. Chyba, że lampka ma służyć jako 'awaryjna', np. dojazd do domu chwilę po zmroku itp. Wtedy można się obejść z czymś mniejszym i słabszym.

Pozdrawiam
Obrazek

Solarforce L2 XM-L T5 4B mod Grega || X1 XM-L2 T6 3C mod Grega || 3x MH 150W @CDM-T 942 || MH HQI-BT 400W/D
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Dlaczego z tyłu jest białe światło (pod siodełkiem)? Z tyłu chyba powinno być czerwone?
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Awatar użytkownika
Joachim
Posty: 281
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 09:18
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: Joachim »

Witam.
ptja pisze:Dlaczego z tyłu jest białe światło (pod siodełkiem)? Z tyłu chyba powinno być czerwone?
To chyba odblask na torebce podsiodłowej.

Ja minimalistą nie jestem, na kierownicy obecnie siedzi convoy S2 i C8, z tyłu za czerwone robi S2+ RED (tylko u mnie RED oznacza wersję diody). Niedługo przyjdzie zmiana roweru to i koncepcja może się zmieni.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 06 kwie 2015, 14:02 przez Joachim, łącznie zmieniany 1 raz.

Convoy S2 i C8 ster. ElSor
Convoy S2+ XP-E2 RED mod smokuxx1987
XinTD X3 mod Maciex93, ster. ElSor v.2 3,55A
UltraFire C8,mod Dariusz70
TrustFire X6, 9A
Trajka Dekers 1kW, 2x20Ah

enagem
Posty: 86
Rejestracja: niedziela 14 wrz 2008, 23:15

Post autor: enagem »

Zapewne to odblask z torby podsiodłowej podświetlony przez lampę aparatu.
Zapomnieliście jeszcze o jednym ważnym aspekcie dla lampki szosowej. O nieoślepianiu :)
Awatar użytkownika
bulwa11
Posty: 305
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2011, 00:43
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: bulwa11 »

Tak, tak to odblask :)

Nieoślepianie szczególnie na szosie to rzeczywiście kluczowa sprawa. Ja stosuje 'daszek', który zresztą kilka razy pokazywałem tu na forum :)
Obrazek

Solarforce L2 XM-L T5 4B mod Grega || X1 XM-L2 T6 3C mod Grega || 3x MH 150W @CDM-T 942 || MH HQI-BT 400W/D
MrJacob
Posty: 2
Rejestracja: środa 22 cze 2011, 19:52
Lokalizacja: Poland

Post autor: MrJacob »

Zdaję sobie sprawę, że albo lekko i ładnie albo świeci, aczkolwiek chodziło mi bardziej o dojazdówkę, aniżeli coś na stałe. Tym niemniej ten tacx lumos w opinii ludzi ma biedne wykonanie (porównywalne jakimś no-name z aliexpress). Widziałem go na żywo i jako "sygnalizacja" powinien wystarczyć do wypełnienia minimum określonego w PORD :)

Na nocki to ten solarforce albo "bocian" jak najbardziej - tylko gdzie się zmieści wóczas garmin :)


Edited:

A czy ktoś testował może coś takiego?
http://www.lezyne.com/product-led-sport ... SQwEJNKbR8

Czy ewentualnie jest szansa to trochę "podrasować"?
Mediana
Posty: 146
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2011, 14:47
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Mediana »

Jeżdżę na szosie i Solarforce L2P jest bardzo O.K.
Ale kup nowe ogniwa Panasonica, jak chcesz robić treningi bez postojów.
M...
ODPOWIEDZ