Sigma Pava - uszkodzona?

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
ternyk
Posty: 3
Rejestracja: środa 07 lis 2012, 08:09
Lokalizacja: dolny ślask

Sigma Pava - uszkodzona?

Post autor: ternyk »

Witam,
Wyciągnąłem z szafy moją i po paru użyciach zastanawiam się czy się uszkodziła (sama?). Objawy są takie, że wyłączona rozładowuje akumulatory - sprawdziłem z nowym kompletem akumulatorów i to samo. Po naładowaniu do pełna przez 24 godz potrafi się już nie włączyć.

Czy ktoś miał taki objaw? Da się to naprawić, czy lampka do kosza?
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

Więcej szczegółów.
Ile świeci na naładowanych, czy świeci "normalnie" czy jakieś inne objawy - przygasa, zmniejszona moc itp.?
Jakie akumulatorki? Czy aby to nie problem samych aku?
Defcio
Posty: 308
Rejestracja: wtorek 25 maja 2010, 22:36
Lokalizacja: Piła/Nowy tomyśl

Post autor: Defcio »

Sterownik uszkodzony, ale może dałby radę podmienić na inny.
Ni-Cd Man.
ternyk
Posty: 3
Rejestracja: środa 07 lis 2012, 08:09
Lokalizacja: dolny ślask

Post autor: ternyk »

max4max pisze:Więcej szczegółów.
Ile świeci na naładowanych, czy świeci "normalnie" czy jakieś inne objawy - przygasa, zmniejszona moc itp.?
Jakie akumulatorki? Czy aby to nie problem samych aku?
OK. Podaję więcej szczegółów.
Max świecenia czasu nie sprawdzałem, bo gdy wracam rowerem z pracy to wytrzyma (jadę ok 30 min). Ale jak już wyłączę po powrocie i na następny dzień chcę użyć też w czasie powrotu to na włączenie już nie reaguje, dlatego muszę codziennie doładowywać.
Prawdopodobnie chyba szybciej zużywa akumulatorki, bo raz już w końcówce drogi powrotnej (po ok 20 min.) wskaźnik sygnalizacji baterii się włączył.
Być może lampka "psuje" jakoś akumulatorki bo czasem tak mocno rozładowuje, że dedykowanym zasilaczem do lampki nie da rady naładować (nie zaświeca się wskaźnik ładowania), muszę inną ładowarką naładować.
Testowałem na dwóch kompletach akumulatorków: jeden Sigmy dołączony do lampki, drugi specjalnie zakupiony 4xPanasonic 1900mh. Na początku myślałem, że już te Sigmy się skończyły ale chyba jednak to nie to.

Poza tym, że troche zainwestowałem w tą lampką - dedykowany zasilacz, zapasowe uchwyty (baaardzo słabe), bym się już przesiadł na lepszy sprzęt, chociaż ze świecenia jestem zadowolony

[ Dodano: 13 Listopad 2014, 12:50 ]
Defcio pisze:Sterownik uszkodzony, ale może dałby radę podmienić na inny.
Na inny? Z innej lampki? Ile by kosztowała taka podmiana - czy jest sens takiej zabawy?
Hetman
Posty: 450
Rejestracja: czwartek 06 wrz 2012, 03:21
Lokalizacja: PL

Post autor: Hetman »

Ta obudowa to plastik fantastik?
Optyka wydaje się prostokątna ale patrząc na zdjęcia z testów, rozkład bardzo wąski - słabiutko...

Tam jest jakiś dedykowany sterownik, trzebaby rozebrać ale pewnie bez rzeźbienia się nie obejdzie. Wydaje się, że naprawa nieopłacalna:
1. Albo opchniesz tak jak jest całość za tyle ile się da i przesiądziesz się na convoya 20*x60*.
2. Albo zaczniesz rozbierać po kawałku i prezentować zdjęcia, może wymyślimy coś więcej - tylko może się okazać to niszczące i już tak ładnie wyglądać nie będzie a sterownik i tak Cię będzie kosztować...
ternyk
Posty: 3
Rejestracja: środa 07 lis 2012, 08:09
Lokalizacja: dolny ślask

Post autor: ternyk »

Hetman pisze:Ta obudowa to plastik fantastik?
Optyka wydaje się prostokątna ale patrząc na zdjęcia z testów, rozkład bardzo wąski - słabiutko...

Tam jest jakiś dedykowany sterownik, trzebaby rozebrać ale pewnie bez rzeźbienia się nie obejdzie. Wydaje się, że naprawa nieopłacalna:
1. Albo opchniesz tak jak jest całość za tyle ile się da i przesiądziesz się na convoya 20*x60*.
2. Albo zaczniesz rozbierać po kawałku i prezentować zdjęcia, może wymyślimy coś więcej - tylko może się okazać to niszczące i już tak ładnie wyglądać nie będzie a sterownik i tak Cię będzie kosztować...
Niby da się rozkręcić i dobrać do wnętrza - są dwie malutkie śrubki na dekielku bebechów. Spróbuję popatrzeć.
Co do Convoya to poczytam forum na jego temat.
logrus
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 13 kwie 2015, 14:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: logrus »

Witam wszystkich forumowiczów :-)
Jestem posiadaczem Pavy i generalnie ten sam problem. Świeci całkiem przyzwoicie, ale nie używana rozładowuje baterie. Scenariusz: wrzucam świeże baterie, pół godziny jazdy, zapomnę wyjąć i na drugi dzień siada po 3 minutach... Lampka już po gwarancji, więc raczej naprawiać się nie opłaca. Ternyk, udało się coś poradzić czy zmieniłeś sprzęt?
ODPOWIEDZ