przeróbka latarki , czy jest sens , prośba o porade

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
pkpintercity
Posty: 15
Rejestracja: środa 05 lis 2014, 12:11
Lokalizacja: gliwice

przeróbka latarki , czy jest sens , prośba o porade

Post autor: pkpintercity »

witam , nie widziałem do jakiego działu to wrzucić jak coś proszę administracje o przesunięcie watka . A teraz do rzeczy zakupiłem na portalu latarkę trochę żałuje że nie na forum ale trudno człowiek uczy się na błędach . Latarka to takie coś latarka . I się zastanawiam czy tak naprawdę siedzi w niej dioda cree , druga sprawa to że szybko pada akum , na pewno trzeba wymienić ale dorzeczy sama w sobie latarka fajnie nadaje się na moda , cała aluminiowa , wszędzie oringi wiec wodoszczelna z regulacja zoomu i piguła wykonana albo z mosiądzu albo miedzi i teraz pytanko do was czy da się z niej coś więcej wycisnąć jakby naprawdę założyć diodę cree jakaś mocna ???
Ostatnio zmieniony wtorek 02 cze 2015, 17:05 przez pkpintercity, łącznie zmieniany 1 raz.
ProLight
Posty: 1142
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 01:16
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: ProLight »

Połowa Twojego postu mówi że coś tam się znasz i orientujesz a druga połowa mówi że nie masz bladego pojęcia.

Poszukaj na forum, wpisz hasło zoom i poczytaj troszkę, jeśli chcesz łyknąć troszkę wiedzy.

Żeby Cie nie zrazić
W skrócie - nie ma sensu.
Główny spammer tego Forum ;)
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Jeżeli Twoja dioda wygląda https://www.google.pl/search?q=xm-l2+le ... 52&bih=613 to masz XM-L2.

W latarce starczyło by zmienić sterownik, na taki który posiada stabilizację prądu oraz ochronę ogniw. Polecam popularny nanjg 105c. W sklepiku na pewno znajdziesz proste i wypasione programowalne sterowniki.
Poza tym jeżeli nie ma dziurawej piguły, to wyczyścić z kleju silikonowego i nałożyć nową dobrą pastę termo-przewodzącą, dostępną w każdym komputerowym.

Oczywiście do tych operacji potrzebna będzie lutownica i umiejętności posługiwania się nią.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Krótki czas pracy wynika z jakości ogniw. Najwyżej możesz zmienić sterownik w tej latarce.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

maciex93 pisze:Jeżeli Twoja dioda wygląda https://www.google.pl/search?q=xm-l2+le ... 52&bih=613 to masz XM-L2.

W latarce starczyło by zmienić sterownik, na taki który posiada stabilizację prądu oraz ochronę ogniw. Polecam popularny nanjg 105c. W sklepiku na pewno znajdziesz proste i wypasione programowalne sterowniki.
Poza tym jeżeli nie ma dziurawej piguły, to wyczyścić z kleju silikonowego i nałożyć nową dobrą pastę termo-przewodzącą, dostępną w każdym komputerowym.

Oczywiście do tych operacji potrzebna będzie lutownica i umiejętności posługiwania się nią.
Wymiana sterownika nie ma sensu - te cuda zawsze mają dziurę pod ledem.

Modyfikacja latarki możliwa, ale pytanie czy ma to sens ? Musisz wytoczyć na nowo pigułę (to co jest pod ledem) tak aby nie miało dziury i odprowadzało ciepło z leda, jednak często kontakt owej piguły z korpusem jest minimalne co i tak prowadzi do smażenia leda.

Moim zdaniem, jeśli masz znajomego tokarza któy ci zrobi pigułę - można przerabiać. W innym wypadku za przeróbkę zapłacisz 50 - 60 zł a to powoli mija się z celem.

Uogólniając - kupiłeś straszną tandetę, gdzie akumulator ma może 500 - 600 mAh - sprzedawca kłamie o 4000mAh (oczywiście tłumaczy się tym, że to są dane producenta). Zamiast 1200 lumenów realnie masz jakieś 300, może 400 przy dobrych lotach i przez 10 sekund od włączenia, potem led się nagrzeje i jasność spada.
ILPT
pkpintercity
Posty: 15
Rejestracja: środa 05 lis 2014, 12:11
Lokalizacja: gliwice

Post autor: pkpintercity »

jutro rozbiore , to powiem co i jak , to od razu zeby nie zakladac nowego watku , mocna latarka na rower , glownie jazda nocą , myslalem nad dwoma takimi latarkami w sensie jedna wali szeroko ale blisko druga wasko ale daleko i myslalem nad barwa neutralna
Ostatnio zmieniony środa 03 cze 2015, 16:37 przez pkpintercity, łącznie zmieniany 1 raz.
pkpintercity
Posty: 15
Rejestracja: środa 05 lis 2014, 12:11
Lokalizacja: gliwice

Post autor: pkpintercity »

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b9c ... cf70a.html , http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ce8 ... 0e10a.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cd7 ... 25f69.html
sorki ze w takiej formie le cos z img nie dziala
teraz juz wiem ze kupiłem szajs ale sie dalem zlapać
Ostatnio zmieniony środa 03 cze 2015, 16:38 przez pkpintercity, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
pegasus_sis
Posty: 963
Rejestracja: środa 25 sie 2010, 13:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pegasus_sis »

Wygląda faktycznie jak XM-L2, dobierz się do niej i zobacz co jest pod płytką (może zdarzy się cud)
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

To brązowe się odkręca, masz specjalnie nawiercone 2 otwory.

Ojoj, ale wielka dziura... Porażka...
Miałem kiedyś ten model w ręce, i była piguła pełna. Musiałem mieć fart.

Może by tak oddać ją? Technicznie badziewie, akumulatory niezgodne z opisem.

Zakup dobrych akumulatorów nie załatwi sprawy, co więcej jeszcze ją pogorszy.
Te ultrafire mają znikomą pojemność i wielką rezystancję, więc prąd w diodę idzie mały.
Z dobrym akumulatorem usmażysz diodę w 10min.
Ostatnio zmieniony wtorek 02 cze 2015, 23:21 przez maciex93, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
pkpintercity
Posty: 15
Rejestracja: środa 05 lis 2014, 12:11
Lokalizacja: gliwice

Post autor: pkpintercity »

o kupilem juz ja jakis czas temu , ale dopiero teraz sie onia chcialem zapytac , trudno bedzie do pracy w sam raz a kupie sobie z forum myslalem nad s2 cos na rower szukam
Ostatnio zmieniony środa 03 cze 2015, 16:41 przez pkpintercity, łącznie zmieniany 1 raz.
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

pkpintercity, dobry wybór :wink:
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

Na rower od siebie polecam S2+ z jakimś owalnym kolimatorem. Będziesz miał szerzej.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Ja na rower polecam typową lampkę SolarStor X2 i dwie różne optyki + dozbierać fundusz na przeróbki.
ILPT
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

pkpintercity, na pewno zauważyłeś, że masz posty wykreślone na czerwono i to nie powstało bez powodu.
Kolega Pyra na razie w delikatny sposób próbuje Cię uświadomić, że masz stosować polskie znaki,
stosować znaki interpunkcyjne itp. Na tym forum dbamy o język, więc prosimy, abyś się do tego stosował.

Druga sprawa, z tą dziurą pod diodą nie ma co kombinować, niech lampka świeci aż padnie-wtedy śmietnik.

Co do SolarStorma X2 z dwiema optykami, to jest to dobry wybór, poczyniłem kilka takich lampek.
Jeśli masz chęć na takiego potworka to uderz do mnie na PW :)

Pozdrawiam
DNF
dijkstra
Posty: 16
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 19:29
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: dijkstra »

Witajcie,
jestem tu pierwszy raz i chciałbym sie przywitać :) Strasznie żałuję, że nie wpadłem na to forum kilka dni wcześniej, zanim zamówiłem kolejną latarkę. Pewnie kupiłbym S2, albo dorzuciłbym różną optykę i było by git. Wybierałem właśnie pomiędzy SS X2 a SC02. Z uwagi na fakt, że chodzę po górkach, bardziej logicznym wyborem stała się ta druga. A potrzebuję światła do roweru, gdy jeżdżę po ciemku w lesie. Dodam, że dodatkowo na kasku mam czołówkę. Oczywiście dałem się nabrać i łudziłem się, że trochę poświeci. Ponoć jest tam dioda 5W. Zasilana jest z 3 baterii AAA. Połowa luxów traci się już po około godzinie przy HI. Wczoraj mi zdechła w lesie i o mało bym został w środku ciemnego lasu bez światła :/ Posiadane przeze mnie Petlz Tikka 2 świeci za słabo na rowerowanie, a MacTronic'a Epic nie miałem okazji sprawdzić, ale wydaje mi się, że tez będzie mało przy szybszej jeździe. Wcześniej miałem w rowerze coś co wygląda jak
to ale nic przy tym nie widać przy świetle rozproszonym. Przy skupionym jasny jets bardzo mały obszar, a reszta jest całkowicie ciemna. Z powyższych postów mniemam, ze nie warto tego tuningować. Zastanawiam się nad ta czołówką Tiross. Swieci dość mocna, ale b krótko. Jakbym miał dobre światło do 1 planu i tą czołowkę do dali, może nie było by źle. Może warto tam zamiast 3 aku AAA wrzucić pojemnik na AA albo ogniwo 18650? Moze sprobowaćzmienic diode/sterownik, cokolwiek? Powiedzcie mi czy warto coś zmienić w Tikka 2, SS SC02 i w Epic'u? Czy ktoś na Ślasku miałby ochote pomóc mi w tym? Przyznam się, ze nigdy takimi rzeczami się nie bawiłem.
Pozdrawiam serdecznie Marek
Noname z allegro (podobno z CREE), Tiross TS-1103, Petzl Tikka 2, MacTronic Epic, Solarstorm SC02, Solarstorm X2, Skillhunt H02 New, Sofirn HS 40, Sofirn HS 20, Wurkkos WK 03, Conyoy S2+ 8)
ODPOWIEDZ