Wybór szlifierki kątowej 125mm do 200zł, (albo do 150zł)

....nie pasujące gdzie indziej...
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

ElSor pisze:/.../ale czy aby o to pytałeś...
O to także, dzięki. A są tarcze do cięcia drewna?

Główne pytanie: czy ten B&D jest wart 118 zł? Nie mam jeszcze swojego flexa, a wydaje mi się, że przy urządzaniu domu może się przydać (w trakcie budowy mogłem pożyczyć od ekipy).
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

ptja pisze:[ A są tarcze do cięcia drewna?
Są tarcze do drewna, jednak szukaj tych łańcuchowych. Zwykła potrafi się przyblokować, co może mieć przykre konsekwencje.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Ebola pisze:
ptja pisze:[ A są tarcze do cięcia drewna?
Są tarcze do drewna, jednak szukaj tych łańcuchowych. Zwykła potrafi się przyblokować, co może mieć przykre konsekwencje.
A pracowałeś z tymi łańduchowymi na 125mm? Bo ja nie i prawdę mówiąc jak na nie patrzę, to ogarnia mnie przerażenie, że to chyba strasznie niebezpieczne... One się nie blokują?

A cięcie tym jakiś sens ma? płytę się da, czy raczej kantówki? Przyznam się, że kompletnie nie wiem, a nieraz może by się coś do drewna przydało, bo ostanio kantówki drewniane ciąłem starą tarczką diamentową (taką z przerwami)... Udać się udało, ale przy większej ilości słoi to się raczej paliło niż cięło ;)

Pozdrawiam, Kuba
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Łańcuch na obwodzie takiej tarczy nie jest w żaden sposób zamocowany, znajduje się tylko w rowku prowadzącym. Napędzany jest siłą odśrodkową, a w momencie zakleszczenia łańcuch staje a obraca się tylko tarcza.
Jedyna chyba bezpieczna metoda cięcia drewna "kątówką" z tarczą zębatą, to dwie kręcące się w przeciwnym kierunku tarcze, jak na tym filmie: https://www.youtube.com/watch?v=HPix7p9IoB4
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

marmez pisze:Udać się udało, ale przy większej ilości słoi to się raczej paliło niż cięło
Wynika to ze zbyt dużych obrotów i samego profilu tarczy.
Do drewna moim zdaniem lepiej kupić tanią piłę łańcuchową .
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

max4max pisze:
marmez pisze:Udać się udało, ale przy większej ilości słoi to się raczej paliło niż cięło
Wynika to ze zbyt dużych obrotów i samego profilu tarczy.
Do drewna moim zdaniem lepiej kupić tanią piłę łańcuchową .
:) Piła łańcuchowa wiadomo. Zresztą jest takowa, tak, że kupować nie trzeba, ale akurat było coś trzeba zrobić, tym, co było z nami i powiem, że kątówką poszło łatwiej niż gdybym ciął ręczną piłą do drewna.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

marmez, Pracowałem jedynie okazyjnie, dokładnie ciąłem tym niezbyt grube deski i żadnych problemów nie miałem. Diamentową tarczą również zdarzyło mi się ciąć kawałki drewna, ale również było więcej dymu niż wiór:)
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Zwykła tarcza do drewna za naście złotych to porażka. Przede wszystkim nie te obroty i nie ten kąt natarcia, czy jak to się fachowo określa. Trochę twardszy materiał i tarcza momentalnie robi się tępa.
Awatar użytkownika
Polsky
Posty: 336
Rejestracja: niedziela 26 paź 2014, 19:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Polsky »

http://allegro.pl/szlifierka-katowa-aeg ... ml#thumb/3

Używałem jej ze 3lata intensywnie czasami. W końcu padła.
ODPOWIEDZ