SecurityIng Pocketsize 520LM 5 Modes XPG-R5 z Jd.com

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
Awatar użytkownika
vin324pl
Posty: 1000
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 10:27
Lokalizacja: Myślenice

SecurityIng Pocketsize 520LM 5 Modes XPG-R5 z Jd.com

Post autor: vin324pl »

Czekałem na tą latarkę od 17 listopada i w końcu dotarła
SecurityIng Pocketsize 520LM 5 Modes XPG-R
Dioda wygląda na xp-g2.

Podobnie jak poprzednia z tematu http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=18380 sprawia wrażenia solidnej konstrukcji. W zestawie parę części zamiennych :


Obrazek
Obrazek

Sterownik posiada pamięć trybu i na dołączonej do zestawu baterii AA bardzo fajny tryb moon ;-)

Trybów mamy 5 : Wysoki/średni/moon/strobo/SOS

Wieczorem pomierze prądy i dzałanie na Eneloop oraz 14500
Zestaw rowerowy:
Światła mijania/drogi publiczne - L2P 2,8A noctigon + daszek/ s2+ 3*xpl optyka owalna
Światła drogowe/teren - C8 3*xp-l 4,2A ledil 35mm
Awatar użytkownika
mhu
Posty: 76
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 23:33
Lokalizacja: LSW

Post autor: mhu »

Super, jako że ceny tych latarek poszły nieco w górę, wybiorę obecnie jedną. Wychodzi na to że diody mają identyczne, w tej reflektor jest teksturowany w poprzedniej gładki?
Awatar użytkownika
vin324pl
Posty: 1000
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 10:27
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: vin324pl »

Dokładnie tu jest OP
Zestaw rowerowy:
Światła mijania/drogi publiczne - L2P 2,8A noctigon + daszek/ s2+ 3*xpl optyka owalna
Światła drogowe/teren - C8 3*xp-l 4,2A ledil 35mm
maro21
Posty: 407
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 19:34
Lokalizacja: Jasło

Post autor: maro21 »

Btw. Są dalej kupony na JD?
Ganzo G718B
Awatar użytkownika
vin324pl
Posty: 1000
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 10:27
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: vin324pl »

Chyba już nie rozdają,

Tak pięknie miało być a coś się pochrzaniło, Driver działa (wszystkie tryby) tylko z zasilaniem li-ion, poniżej 3V nic.
Miałem podpięty zasilacz do całej głowicy latarki , odpaliłem 4,2V i wyskoczyło jak w poprzedniej recenzji http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=18380 ponad 2A, po czym spadło na 1,4A ( po jakiś 4-5 sekundach świecenia ) i już więcej nie wygeneruje do tego od tego momentu działa tylko w zakresie 4,2-3V ........
Zestaw rowerowy:
Światła mijania/drogi publiczne - L2P 2,8A noctigon + daszek/ s2+ 3*xpl optyka owalna
Światła drogowe/teren - C8 3*xp-l 4,2A ledil 35mm
wujek_red
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 05 mar 2013, 23:07
Lokalizacja: slask

Post autor: wujek_red »

Od siebie dodam, że dioda to XP-G2, driver ma sensownie rozwiązany tryb sos. Gdy latarka ledwo świeci, tryb strobo i sos próbują działać na max tego co jeszcze można wycisnąć z baterii. AA NiMh 2500mAh zjada w jakieś dwie godziny gdzie na koniec jest to już bardzo słabe światło. Czekam tylko ile będzie trwało nim zgaśnie i nie ruszy już tryb sos.
2,5h - działa tylko tryb low, strobo już nie jest takie rytmiczne, sos wciąż jeszcze dość konkretne. Hi i mid już nie wchodzą.
Trzecia godzina- low już słaby, strobo i sos dalej działają.
Kolejne 30 min - słabe low, strobo i sos jeszcze działają. Chociaż sos już nie jest w stanie podtrzymać dłuższego to jeszcze jest czytelny sygnał.
4h - low już ledwo ledwo a strobo i sos jeszcze działają.
Nie wiem czy mi się wydaje, ale ma chyba jakiś ukryty tryb przy rozładowanej baterii. Potrafi się przełączyć przy wyłączeniu i włączeniu w tryb gdzie nie świeci już dioda ale jest takie ładne rytmiczne strobo. I tylko albo ciemność albo mruganie.
Kolejne 30 min i... świeci na low bardzo słabo, niczego już nie oświetli ale z 10m jest całkiem dobrze widoczne światło. Dodatkowo zyskała tryb moon. Wyłączenie i włączenie plus półkliki do przełączania. Wchodzi w którymś momencie na skrajny moon. Tli się i z 10m na wprost jest lekko widoczne, że coś jest.
5h - low przeszedł w skrajny moon i migoce co 20 sekund. Strobo i sos działa. Po przejściu na low przez chwilę jeszcze świeciło bardzo słabo by po 3/4 minutach przejść w mruganie. Jedyny ciągły tryb to ten skrajny moon. Coś się tli. Użyteczne jest jeszcze tylko strobo i sos. Tak będzie pewnie do zajechania baterii. Myślę, że na tym zakończę testowanie.

Stabilizacji jakiejś specjalnej nie widziałem. Dobra latarenka na wszędobylskie baterie które nawet po jakiej apokalipsie się znajdzie ;)
ODPOWIEDZ