SKILHUNT H02 New, problem z wyłącznikiem.

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
sunkist
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek 31 sie 2015, 00:21
Lokalizacja: POLSKA

SKILHUNT H02 New, problem z wyłącznikiem.

Post autor: sunkist »

Mam świeżo zakupioną latarkę i zauważyłem pewien problem z wyłączaniem, otóż aby ją wyłączyć należy przez 0.5 sekundy przytrzymać wyłącznik, niestety nie za każdym razem tak się dzieję, zauważyłem też kilka razy że po skutecznym wyłączeniu sama się włącza po paru sekundach.

Pytanie do znawców czy robię coś źle czy to jest niestety uszkodzenie, a jeśli uszkodzenie to czy można to naprawić we własnym zakresie.
blojar
Posty: 5
Rejestracja: sobota 19 wrz 2015, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: blojar »

U mnie jest tak samo. Tzn potrafi włączyć się sama. Mam wrażenie że od wstrząsów. Problemów z wyłączaniem nie zauważyłem.
Awatar użytkownika
Polsky
Posty: 336
Rejestracja: niedziela 26 paź 2014, 19:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Polsky »

Odkręcić lekko dupke w formie zabezpieczenia przed włączeniem. Tyle co mogę doradzić :wink:
sunkist
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek 31 sie 2015, 00:21
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: sunkist »

Polsky pisze:Odkręcić lekko dupke w formie zabezpieczenia przed włączeniem. Tyle co mogę doradzić :wink:
Tak też robię tylko nie sądziłem że wystarczy naprawdę odrobinę :-) Przez kilka dni miałem wersje R i takiego czegoś nie zauważyłem.
Awatar użytkownika
Jacek318
Posty: 684
Rejestracja: środa 19 gru 2012, 21:39
Lokalizacja: Haga

Post autor: Jacek318 »

sunkist, to że trzeba przytrzymać przycisk aby ją wyłączyć jest akurat normalne w tym modelu. Natomiast nie powinna się włączać zaraz po wyłączeniu. Mam takową sztukę na "warsztacie" i stwierdziłem że winny jest włącznik, trzeba poszukać coś o podobnych wymiarach i przelutować na stare malutkie PCB. Pęsetą o zakrzywionych końcach można odkręcić metalowy pierścień, który dociska tailcaps.
sunkist
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek 31 sie 2015, 00:21
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: sunkist »

Jacek318 pisze:sunkist, to że trzeba przytrzymać przycisk aby ją wyłączyć jest akurat normalne w tym modelu. Natomiast nie powinna się włączać zaraz po wyłączeniu. Mam takową sztukę na "warsztacie" i stwierdziłem że winny jest włącznik, trzeba poszukać coś o podobnych wymiarach i przelutować na stare malutkie PCB. Pęsetą o zakrzywionych końcach można odkręcić metalowy pierścień, który dociska tailcaps.
Bardzo dziękuję za odpowiedź,wiem że wyłączenie wymaga 0.5 sekundowego przytrzymania (miałem przez kilka dni wersję R i nie było takiego problemu),ale często się tak dzieje że zaraz po tym włącza się z powrotem, za którymś razem w końcu się wyłączy, najgorsze jest to że ona się lubi sama włączyć.
Gdyby mi się udało nagrać filmik, spróbował bym ją reklamować, lecz jak podchodzę do nagrywania to akurat jest dobrze.
Dobrze że jest sposób na naprawę, choć ja sam chyba nie podjął bym się tego.
sunkist
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek 31 sie 2015, 00:21
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: sunkist »

W końcu udało mi się nagrać filmik i wysłałem im, odpisali że przyślą mi nowy wyłącznik, nie wiem czy się zgodzić na to czy pertraktować dalej, nie wiem czy uda mi się samemu wymienić ten wyłącznik, macie jakieś rady ??
ODPOWIEDZ