Prośba o pomoc w doborze żarówki

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
kielasko
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 25 sty 2016, 12:15
Lokalizacja: Rzesza

Prośba o pomoc w doborze żarówki

Post autor: kielasko »

Witam o oświeceni :wink:
Przygotowując powoli rower do sezonu postanowiłem dokonać kilku modyfikacji, z których jedną będzie wyposażenie w światła "krótkie". Oprócz "kupnego" oświetlenia lepszej jakości, miałem fabryczne dynamo i żarówkę, których skuteczności można się domyślić.
W zeszłym roku wywaliłem dynamo i podłączyłem akumulator modelarski, żarówka świeciła nieco mocniej ale i tak było to słabe.
A teraz pytanie (a bardziej prośba): chciałbym tam zamontować jakiegoś LEDa, który dobrze doświetli najbliższe metry (to co przed kołem i obok). Musi być na gwincie E10, żeby wkręcić w oprawkę bez kombinowania. Co możecie polecić?
Parametry baterii: 8.4V 4/5SC 1200mAh P niklowo-kadmowa. Potrzebuję najwyżej 3 godzin światła.
Najlepiej, gdybym wkręcił, podłączył i jechał, ale jeśli trzeba wpiąć jakiś układ, to niech będzie.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
vin324pl
Posty: 1000
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 10:27
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: vin324pl »

Led musi mieć zapewnione chłodzenie, przy zastosowaniu Gwintu E10 trzeba by było wykorzystać obecną żarówkę jako dawcę narządów - podstawy do leda. Natomiast na to dopiero jakiś radiatorek > podłoże z ledem > optyka Tir do leda bo raczej obecna nie jest przystosowana do diody.

Do takiego akumulatora najlepiej sterownik pod zasilanie 2s step down .
Pierwszy lepszy driver ( nie musi mieć zabezpieczenia - typ ogniwa)

https://www.fasttech.com/products/0/100 ... -board-for
Zestaw rowerowy:
Światła mijania/drogi publiczne - L2P 2,8A noctigon + daszek/ s2+ 3*xpl optyka owalna
Światła drogowe/teren - C8 3*xp-l 4,2A ledil 35mm
kielasko
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 25 sty 2016, 12:15
Lokalizacja: Rzesza

Post autor: kielasko »

Rozumiem.
A wkręcenie czegoś w tym stylu ma sens?
http://allegro.pl/listing/listing.php?b ... 20led%209v
Czy nawet najbliższych metrów nie doświetli? Chodzi mi o rozproszone światło na to, co najbliżej. Jeżdżę tylko po ścieżkach, daleko od ulic.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Te z allegro nie ma najmniejszego sensu -mam to samo w formie postojówek i to pobiera 0,5 W co powoduje że może być światłem postojowym,ale nie do oświetlania.

Do oświetlenia drogi to będzie potrzebne przerobienie całej lampy.
Ostatnio zmieniony środa 27 sty 2016, 15:58 przez skaktus, łącznie zmieniany 1 raz.
ILPT
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

kielasko, Jesteś może z Rzeszowa?
kielasko
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 25 sty 2016, 12:15
Lokalizacja: Rzesza

Post autor: kielasko »

skaktus dzięki za odpowiedź. To ma być jako krótkie-postojowe, ale chyba wkręcę zwykłą żarnikową, tak jak było do tej pory.
Ebola już dalej jak do Rzeszowa to mieć nie mogę :razz: Rzesza napisałem w sensie Niemcy, bo okrakiem na granicy mieszkam i tylko tam jeżdżę.
Nie odzywałem się, bo komputer poszedł...
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

Aha, tak myślałem ale wolałem zapytać :D
Jak postojowe to możesz dać leda, zawsze trochę mniej prądu żreć będzie.
ODPOWIEDZ