USB Powerbank Case Kit

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
light7
Posty: 122
Rejestracja: niedziela 14 gru 2014, 07:54
Lokalizacja: Kraków

USB Powerbank Case Kit

Post autor: light7 »

Szukałem i nie znalazłem testu tego powerbanku http://www.banggood.com/USB-Power-Bank- ... 61269.html a ponieważ niedawno stałem się jego posiadaczem to przeprowadziłem kilka pomiarów.

Zainstalowałem ogniwo Sanyo 3350 mAh, które miało za sobą kilka cykli ładowania i rozładowania i powinno już osiągnąć swoją maksymalną pojemność. Napięcie ogniwa po zainstalowaniu 3,5 V
Do powerbanku został podłączony telefon i po około godzinie powerbank przestał ładować telefon. Napięcie zainstalowanego akumulatora wynosiło dokładnie 3 V.

Następnie powerbank został podłączony do ładowania (ładowarka 1A z miernikiem USB).
Do urządzenia udało się wpompować 2915 mAh. Średni prąd ładowania wahał się pomiędzy 0,5 a 0,7 A. Napięcie akumulatora po naładowaniu wynosiło 4,15 V

Obrazek

Później do powerbanku został podłączony telefon (Lumia 640) z akumulatorem rozładowanym do 0. Powerbank naładował telefon do 80% wpompowując w niego 1889 mAh.

Przeprowadziłem jeszcze kilka testów z różnymi telefonami i maksymalnie udało się wyciągnąć z powerbanku 1905 mAh.
Powerbank był ładowany za pomocą kilku oryginalnych ładowarek do telefonów jednak prąd jego ładowania nigdy nie przekroczył 0,7A.

Natomiast gdy powerbank ładował podłączony do niego telefon to maksymalny prąd ładowania w zależności od modelu podłączonego telefonu wynosił od 0,5 do 1 A.

Poniżej podaję kilka wyników ładowania różnych telefonów.
1. Huawei P8 Lite. Ładowanie baterii od 10 do 95% (powerbank wyłączył się)
2. Alcatel Idol 2S. Ładowanie baterii od 8 do 92% (powerbank wyłączył się).
3. Router Orange Airbox 2 Plus. Ładowanie baterii od 0 do 100% (powerbank nie wyłączył się).

Jestem w trakcie testowania urządzenia z zainstalowanym akumulatorem INR18650-35E 3500 mAh. Jak już będę miał wyniki to opublikuję.
Jaro070
Posty: 16
Rejestracja: środa 19 sie 2015, 20:46
Lokalizacja: Bieszczady
Kontakt:

Post autor: Jaro070 »

Jaka jest elektronika w środku? Są zabezpieczenia przez przeładowaniem i rozładowaniem?
:)
light7
Posty: 122
Rejestracja: niedziela 14 gru 2014, 07:54
Lokalizacja: Kraków

Post autor: light7 »

Zabezpieczenia są. PB kończy ładować urządzenie i się wyłącza gdy napięcie akumulatora spada do 3 V. Maksymalne napięcie ładowania akumulatora w PB to 4,15 V.
ODPOWIEDZ