www.swiatelka.pl  Strona Główna www.swiatelka.pl
...czyli forum miłośników światełek... ;-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
Google

Ogłoszenie 
...UWAGA...NOWI UŻYTKOWNICY!!! ... brak słowa powitania w waszym pierwszym poście będzie równoznaczny z usunięciem posta i ostrzeżeniem. NA TYM FORUM CENIMY SOBIE KULTURĘ OSOBISTĄ!!! Lektura obowiązkowa: LINK

UWAGA
AKTUALIZACJA regulaminu działu handlowego > KLIK
Szczegóły na samym dole

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie o montaż hid w oprawkę H7
Autor Wiadomość
kamilq05 

Wysłany: 03-04-2016, 21:10   Pytanie o montaż hid w oprawkę H7

Witam. Postanowiłem zamienić sobie żarówki H7 na hidy w Citroenie C5. oryginalnie do montażu H7 jest taka sprężynka, którą zapina się w oprawce reflektora. Wkłada się H7, zapina tą sprężynkę/drucik, podpina kostkę, montuje dekielek zamykający lampę i gotowe. Podobna sprężynka jest w na pewno w innych markach. Z żarnikiem tak łatwo nie jest, gdyż jeśli zamontuję żarnik na miejscu, to jak wiadomo z tyłu wystają jeszcze przewody. No i przez te przewody właśnie nie jestem w stanie zapiąć tego drucika. Brakuje trochę żeby móc go zapiąć, a z kolei gdybym próbował zapiąć na siłę, to przytnę przewody.Też mieliście taki problem? Jak sobie poradziliście? Mi przeszło przez głowę, żeby przeciąć te przewody, zamocować żarnik, a potem złączyć kostką elektryczną. Tylko mam obawy o napięcie, które jak wiadomo w hidach jest duuuużo większe niż w żarówkach (przynajmniej przy starcie). Będzie to bezpieczne, jeśli przecięte przewody wpuszczę w plastikową kostkę? Nie sfajczy się, albo coś innego nie pożądanego? Nie znam się zawodowo na prądzie, więc wolę zapytać bardziej doświadczonych. Ewentualnie może lutowanie, potem izolacja i koszulka termokurczliwa. Pomysł z kostką stąd, że w razie gdybym musiał wymieniać na H7, to byłoby dużo łatwiej rozkręcić kostkę, wyjąć żarnik i zmontować oryginał. No ale jednak przede wszystkim bezpieczeństwo podłączenia. A może jeszcze inaczej? Dzięki za wszelkie odpowiedzi, pomoce, rady...

tOmki 

Wysłany: 03-04-2016, 21:38   

Nie wiem czy ktoś Ci pomoże - ogólnie nie popieramy takich modyfikacji.
No chyba że nie będziesz poruszał po drogach publicznych.

pietros 

Wysłany: 03-04-2016, 22:11   

Masz problem z założeniem palników, bo nie są one tam przeznaczone. Proste.
Chcesz HID-y, to montuj całe lampy i resztę niezbędnego wyposażenia.

kamilq05 

Wysłany: 03-04-2016, 22:33   

Lampy są przystosowane pod ksenon, gdyż homologację DC00 posiadają. Reflektory w wersji ksenon i halogen były takie same (chodzi mi o odbłyśnik). Jedynie co się różniło, to to, że były montowane żarniki D2R oraz przetwornice były fabryczne. Ponadto mam również samopoziomujące się nadwozie. Natomiast spryskiwacze zamierzam zamontować. Mam już pompkę i zaślepki na zderzak. Reszta w trakcie poszukiwać i kompletowania. Także w kwestii prawnej zamierzam zrobić to legalnie :wink:

tOmki 

Wysłany: 04-04-2016, 09:04   

Samopoziomujące się nadwozie to nie to samo co system poziomujący reflektor z HID'em.
System samopoziomujący nadwozia ma za dużą bezwładność zęby mógł być używany do HID'ów.

Pyra 

Wysłany: 04-04-2016, 19:34   

Witam
Daj jakąś fotkę, jak to wygląda.
Jak kupiłem moje auto, to jakiś wioskowy tuner wstawił chińskie HIDy, niestety kretyn wyciął szczeliny w pokrywkach na kable, i po zmianie na halogeny musiałem kupić nowe elementy. Sprężynki nie przeszkadzały w założeniu, wąskie wtyczki przechodziły przez sprężynki mocujące.

Pozdrawiam

kamilq05 

Wysłany: 05-04-2016, 13:15   

Po przemyśleniu odpuszczam temat :wink:

Odpowiedz do tematu