Tylna lampka na 18650

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
MCSubi
Posty: 538
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2009, 20:34
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Post autor: MCSubi »

Tak samo,jak ładowarkę USB do ogniw.
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

jkndgplq pisze:MCSubi, gps i tel. możne ładować z powerbanku, który jest na ogniwa 18650.
Miałem już wcześniej o tym pisać.
Wspomnianego Cometa z racji wbudowanego Li-ion i portu do ładowania też da się z powerbanku naładować,
Awatar użytkownika
Zee
Posty: 44
Rejestracja: niedziela 05 maja 2013, 12:15
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: Zee »

Witam,

A gdyby ogniwo 18650 ze sterownikiem schować w sztycy siodełka a na zewnątrz wyprowadzić tylko schludną obudowę z optyką? Taki projekt niedokończony trzymam w pudełku, z braku pomysłu na równie schludne co obudowa mocowanie narazie spoczywa i czeka.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Dioda Cree XP-E2 czerwona, optyka Carclo
MCSubi
Posty: 538
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2009, 20:34
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Post autor: MCSubi »

Miałem taki patent z przednią chowaną w byczych rogach ostrego. W ogólnym rozrachunku więcej z tym problemów niż pożytku.
Sztyca często jest zasłonięta przez jakąś torebkę podsiodłową lub coś na bagażniku.
Awatar użytkownika
Zee
Posty: 44
Rejestracja: niedziela 05 maja 2013, 12:15
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: Zee »

Z tym akurat u mnie nie byłoby problemu - bagażnika nie mam a torebka malutka więc światełko śmiało pod nią można zamocować.

Żeby nie robić offtopu, co do innych lampek tylnych na 18650 "gotowych" spotkałem tylko z osobnym akumulatorem montowanym do ramy.
Jeśli już robić samemu czy przerabiać, myślę że nadało by się body z lampek podobnych do Nitecore HC50, zmienić diodę na czerwoną, jakieś sprytne mocowanie, czy nawet popularnymi silikonowymi opaskami do latarek i gotowe. Dokładnie tak jak zrobił smokuxx1987 w poprzednich postach. Tylko czy jest sens tyle płacić za lampke tylną żeby uzyskać tylko możliwość stosowania ogniw 18650? Ale na to pytanie już każdy sam sobie odpowiada :mrgreen:
Awatar użytkownika
pegasus_sis
Posty: 963
Rejestracja: środa 25 sie 2010, 13:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pegasus_sis »

można taniej :mrgreen:


http://www.aliexpress.com/item/Portable ... 32188.html

Soczewkę TIR można ją łatwo podmienić na wersję rozproszoną.
Mam tę latarkę w wersji na AA
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

pegasus_sis pisze:można taniej :mrgreen:


http://www.aliexpress.com...2358532188.html
Nie wiem czy można bo:
Sorry, this item is no longer available!
Awatar użytkownika
Zee
Posty: 44
Rejestracja: niedziela 05 maja 2013, 12:15
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: Zee »

Ewentualnie podmiana zasilania obecnej lampki np. popularnej Walle: ogniwo 18650 w dowolnym holderze umieszczamy gdzieś przy ramie czy najlepiej w torbie podsiodłowej, wyprowadzamy przewód do lampki, w lampce montujemy przetwornicę aby dostosować napięcie do takiego, na jakie pracuje lampka i cieszymy się dobrym zasilaniem i starą lampką :)
cervandes
Posty: 99
Rejestracja: niedziela 05 sty 2014, 19:08
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: cervandes »

Myślicie, że walle zdechnie przy zasilaniu bezpośrednio z li-ion?
Convoy S2 4C attiny25V 3,04A REF
Convoy S2 4C attiny25V 3,04A kolimator 15*90
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Może zdechnąć, bo chyba są tam same rezystory.
Awatar użytkownika
Zee
Posty: 44
Rejestracja: niedziela 05 maja 2013, 12:15
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: Zee »

Dla pewności płytka Wallego
Obrazek
B and M
Posty: 5
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 14:31
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: B and M »

Witam

Czy takie rozwiązanie będzie działać.
Lampka ładowalna przez USB np. taka
http://allegro.pl/ladowalna-lampa-lampk ... 79844.html

Powerbank na jednego 18650 i podpięty do lampki.
Czy lampka może jednocześnie świecić i się ładować ?
Ile prądu z 18650 o pojemności 3000 mAh przejdzie do lampki ?
Czy jeżeli ona ma pojemność 300 mAh to jeden 18650 3000 mAh wydłuży jej działanie 10 krotnie ?

Pozdrawiam
allonitium
Posty: 330
Rejestracja: środa 14 maja 2008, 14:21
Lokalizacja: W-wa

Post autor: allonitium »

B and M pisze:Witam

Czy takie rozwiązanie będzie działać.
Lampka ładowalna przez USB np. taka
http://allegro.pl/ladowalna-lampa-lampk ... 79844.html

Powerbank na jednego 18650 i podpięty do lampki.
Czy lampka może jednocześnie świecić i się ładować ?
Ile prądu z 18650 o pojemności 3000 mAh przejdzie do lampki ?
Czy jeżeli ona ma pojemność 300 mAh to jeden 18650 3000 mAh wydłuży jej działanie 10 krotnie ?

Pozdrawiam
Takie rozwiązanie może działać, ale straty na podwójnej konwersji napięcia + ładowaniu ogniwa w lampce powodują, że nie ma to dużego sensu. Czy lampka może jednocześnie świecić by trzeba zapytać sprzedawcę lub importera, chyba że ktoś akurat ma i to sprawdzi. Zakładając, że na przetwornicy step up powerbanku masz np 80% sprawności, na step down w lampce też 80% to z ogniwa 3000mAh lampka "zobaczy" 3000*0,8*0,8 ~1900mAh i to nie uwzględnia strat na ładowarce wbudowanego ogniwa i oczywiście z wbudowanego ogniwa też nie wyciągniesz 100% tego co zostanie tam wpompowane. Więc w sumie pewnie tracisz z połowę pojemności, może trochę mniej - może trochę więcej - wszystko zależy od jakości użytych przetwornic. Lepiej byłoby zrobić jakiś zasobnik na ogniwo 18650 w uszczelnionej rurce i podłączyć kabelkiem bezpośrednio w miejsce wbudowanego ogniwa w lampce - wtedy będziesz miał 10 razy większy czas działania.

EDIT: Zobacz może na to USB Smart Rechargeable Bike Light Vibration Sensor... Ktoś pisał w wątku o walle, że to ma wbudowany standardowy akumulator 16340. Aktualnie jest w promocji, ale na Aliexpres chyba widziałem kiedys ze 2$ taniej.
Grzegorz74
Posty: 19
Rejestracja: sobota 03 maja 2014, 15:37
Lokalizacja: leszno

Post autor: Grzegorz74 »

Ja mam taką lampkę http://www.ebay.com/itm/USB-Rechargeabl ... SwtnpXmcuT po podłączeniu do powerbanka na 1x18650 świeci i ładuje się jednocześnie.
ODPOWIEDZ