Przednie oświetlenie rowerowe - uniwersalne

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Eryk_c4
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 25 sie 2016, 19:50
Lokalizacja: Poznań

Przednie oświetlenie rowerowe - uniwersalne

Post autor: Eryk_c4 »

Witam serdecznie użytkowników forum,

Piszę w związku z wątpliwościami co do wyboru odpowiedniego oświetlenia rowerowego w granicach 150zł. Wymagania jakie ustawiłem sobie przed wyborem nowego oświetlenia, to w dużej mierze uniwersalność. Zależy mi na takiej lampie, która będzie w stanie oświetlić drogę w lesie (coraz szybciej robi się ciemno i ostatnio parę razy ciemność mnie tam zaskoczyła),a jednocześnie posiadała możliwość długiego działania w trybie pozycyjnym (pulsacyjnym plus nie oślepiającej w tym momencie innych użytkowników dróg). Troszkę poczytałem forum i aktualnie zastanawiam się pomiędzy Mactronic Volt 200 (165 zł) a Convoy S2 i tu też dylemat czy z chin czy od kolegi z forum.

Proszę Was o Wasze opinie w tej sprawie, która lepiej sprawi się jako uniewersalne oświetlenie, a może macie jakieś lepsze propozycje w tej cenie?

Pozdrawiam i dziękuję
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Jako uniwersalne to jak najbardziej S2 i z forum z trybami rowerowymi. W wersji programowalnej sam sobie ustawisz jaki chcesz tryb. Przydał by się do niej daszek, tak by nie oślepiać, ale to dość prosta sprawa.

Generalnie z doświadczenia wielu na forum:
- jak uniwersalna i nie wiesz co kupić to S2
- jak sam nie umiesz dłubać w latarkach to z forum.

Tego Mactronic'a nie widzę w necie, ale z tej firmy to jedynie Wallie na tył jest udaną konstrukcją.
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

I raczej S2+, szerzej świeci od S2.
Eryk_c4
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 25 sie 2016, 19:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Eryk_c4 »

Dziękuję serdecznie za jednoznaczne odpowiedzi :)

Troszkę jeszcze popatrzyłem w sklepach stacjonarnych i w sieci, i zainteresowały mnie dwa inne źródła światła, jest to CatEye Volt 300 oraz SolarStorm SC02.
Czy sądzicie, że któreś z tych latarek są porównywalne do CS2+, czy raczej nie szukać już niczego dostepnego "od ręki".

Pozdrawiam
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

CatEye Volt 300 - 159 zł za 300 lumenów. Nie warto.
SolarStorm SC02 - niezła po znacznych poprawkach.

Convoy S2 i tak lepszy.
Masz do wyboru opcje:
- tańsza: http://www.banggood.com/Convoy-S2-CREE- ... 54829.html
kod: M4convoy
- droższa, po poprawkach:
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=14000
Eryk_c4
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 25 sie 2016, 19:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Eryk_c4 »

Dziękuję serdecznie za odpowiedź.
Bazując na Waszym doświadczeniu wybrałem Convoy S2+.
Pierwszy raz robiłem zakupy w ChRL, ciekaw jestem ile będę czekał na gadżety :)
Niestety nie skorzystałem z kodu rabatowego (10 zł więcej utopione w Chińskiej gospodarce :( ), ale chyba już wiem co i jak się je :)

Jeszcze raz dziękuję wszystkim serdecznie i pozdrawiam. ;)
ODPOWIEDZ