Recenzja ładowarki MC3000

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
Newmax
Posty: 54
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 11:46
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Newmax »

Koledzy dyskusja trochę bezpodstawna bo każdy ma do czynienia z innymi ogniwami i różną ich ilością albo z całymi pakietami. Nie istnieje jedna ładowarka do wszystkiego i dla wszystkich każdy ma inne potrzeby i inne wymagania. Założyłem ten temat po to aby związać użytkowników MC3000 żeby inni co używają napisali swoje uwagi i spostrzeżenia. Na żadnym polskim forum nie znalazłem takiego tematu więc to mnie skusiło a praktycznie temat przerodził się w dyskusję że MC3000 jest be i fu bo Opus i Litokala ma wszystko i tyle.
OK niech tak będzie dla mnie ta ładowarka jest genialna w tym do czego została stworzona.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony piątek 04 lis 2016, 19:13 przez Newmax, łącznie zmieniany 1 raz.
lechowiec
Posty: 118
Rejestracja: sobota 01 mar 2008, 17:26
Lokalizacja: Kłodzko

Post autor: lechowiec »

Newmax pisze: OK niech tak będzie dla mnie ta ładowarka jest genialna w tym do czego została stworzona.
Pozdrawiam
Dla mnie też...:)

Patrząc na rozwój wątku to użytkowników chyba raczej nie przybywa. Głos zabierali głównie nieużytkownicy:).
Awatar użytkownika
SebaZ74
Posty: 110
Rejestracja: wtorek 01 gru 2015, 21:05
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: SebaZ74 »

Zastanawiam się nad kupnem tej ładowarki, skłoniło mnie do tego poszukiwanie sprzętu którym będę mógł dokładnie sprawdzać parametry ogniw które posiadam, na razie: Sanyo, Vappower, mam pytanie, czy jako laik (nie zupełny) dam radę obsłużyć to cudo?

P.S Zależy mi na dokładnych pomiarach napięcia, pojemności, rezystancji wewnętrznej, ładowanie do przechowywania, wybudzanie, charakterystyka rozładowania (nie wiem czy mierzy?) itp.
Pokój i Dobro...przynajmniej warto próbować...
pcplus
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 29 maja 2017, 00:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pcplus »

Witam wszystkich serdecznie.

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem ładowarki MC3000 :)
Niestety zakupiłem ją z instrukcją w wersji angielskiej (import), czy ktoś z Was posiada i jest w stanie udostępnić instrukcję w wersji PL w pliku np. pdf ?

z góry dziękuję i pozdrawiam
Andrzej
Awatar użytkownika
SebaZ74
Posty: 110
Rejestracja: wtorek 01 gru 2015, 21:05
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: SebaZ74 »

Cześć, sam kupiłem jakiś czas temu w Polsce, mimo zapewnień nie otrzymałem instrukcji pl, podobnie zresztą jak autor tej recenzji. Nie znalazłem też instrukcji pl. w necie. Jedyne co mi się udało zrobić to instrukcję ang. przetłumaczyłem na jakiejś stronce na pdf po naszemu. O dziwo z zachowaniem nawet struktury oryginału (inne translatory np. google nie zachowywały tej struktury) tzn. rysunki, tabelki itp. Jeśli chodzi o tekst to podobnie tłumaczy jak inne translatory kontekstowe, czyli jak na ten czas nie tak tragicznie ale jeszcze daleko do ideału :) Stąd przy okazji moja prośba, gdyby ktoś znalazł profesjonalne tłumaczenie, byłbym wdzięczny za informację, sam też dam znać jak znajdę :)

P.S
Nie wiem czy to legalne..., jeśli tak mogę podesłać w pdf to tłumaczenie z translatora :)
Pokój i Dobro...przynajmniej warto próbować...
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Jeżeli zakup faktycznie był w kraju od firmy to USTAWOWO należy Ci się instrukcja w języku polskim. Musisz wystosować takie żądanie do sprzedającego, a on nie ma innego wyjścia jak Ci ją udostępnić.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Post SebaZ74 przeniosłem do Bazy Wiedzy gdyż tam będzie go można łatwiej odszukać.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Newmax
Posty: 54
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 11:46
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Newmax »

Znalazłem przez przypadek w necie fajny kanał z filmikami o naszej ładowarce.
https://www.youtube.com/watch?v=UD0pdgC53Ss
Co prawda po rosyjsku ale fajne.
Nie wiedziałem że producent ukrył proste gierki w oprogramowaniu niestety śmiem twierdzić że w najnowszym sofcie albo ich już nie ma albo schowane są głębiej.
Ale ponoć można wrócić do starszej wersji oprogramowania.
Miłego oglądania :mrgreen:
Pozdrawiam
marer
Posty: 26
Rejestracja: środa 05 sie 2015, 00:03
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: marer »

Witam
Mam zamiar kupić tą ładowarkę.
Powiedzcie mi proszę czy ten wentylator naprawdę głośno chodzi ?
Czy może już go poprawili ?
A w najgorszym wypadku czy jest jakaś opcja modyfikacji w własnym zakresie ?
Newmax
Posty: 54
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 11:46
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Newmax »

W nocy na pewno będzie go słychać w pokoju ale w dzień jest ok nie denerwuje
marer
Posty: 26
Rejestracja: środa 05 sie 2015, 00:03
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: marer »

Witam
W końcu i ja kupiłem ładowarkę mc3000
Dziś trochę jej używałem i stwierdzam że wentylatora w ogóle nie słychać.
Ładowarka spoko , jak na razie jestem zadowolony.
lechowiec
Posty: 118
Rejestracja: sobota 01 mar 2008, 17:26
Lokalizacja: Kłodzko

Post autor: lechowiec »

Wentylator słychać jak jest obciążenie termiczne czyli głównie przy rozładowywaniu. Hałas jest znaczący...
macusz
Posty: 2
Rejestracja: środa 15 lis 2017, 23:37
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: macusz »

Witam,

Czyli przy zwykłym ładowaniu akumulatorków można liczyć na ciszę? Czy przy małym obciążeniu wentylator chodzi na małych obrotach, czy jest całkowicie wyłączony? Pytam, bo rozważam zakup tej ładowarki, ale nie znoszę jak mi coś szumi w sypialni.
Kajman
Posty: 182
Rejestracja: piątek 13 sie 2010, 12:28
Lokalizacja: Bdg

Post autor: Kajman »

I jak tam Panowie po latach, wciąż zadowoleni, na coś byście zmienili?
Awatar użytkownika
kurdolf
Posty: 659
Rejestracja: czwartek 04 gru 2014, 14:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kurdolf »

W mojej przetwornik padł już dwa razy, ładują mi tylko dwa kanały. Pyra może coś więcej napisać, bo ją naprawiał.
Nitecore Tube
Olight i3E 10440
Acebeam H10
X1 3x XP-L 4.2A by GREG
Astrolux Mf02
Astrolux Mf04
Blf GT
ODPOWIEDZ