Aliexpress - wysyłka inna niż w opisie ?

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Aliexpress - wysyłka inna niż w opisie ?

Post autor: skaktus »

Witajcie.

Sprawa wygląda tak. Złożyłem zamówienie na taki oto miernik:

LINK

Poprzedni nie doszedł, dlatego wybrałem tą aukcję, ze względu na opis dotyczący wysyłki tj. :

Kod: Zaznacz cały

 Darmowa przesyłka do Poland przez China Post Registered Air Mail 
Dziś otrzymałem info że paczka wysłana. Sprawdzam dane a tam:

Kod: Zaznacz cały

China Post Ordinary Small Packet Plus
Zero info o wysyłce rejestrowanej. Coś źle rozumuję, czy w opisie co innego a w rzeczywistości co innego ?
ILPT
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Small Packet Plus jest rejestrowana ale tylko wewnątrz ChRL działa traking, teoretycznie mają szybciej dochodzić bo szybciej podróżują wewnątrz kraju ale wychodzi czasowo tak samo.
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Oki, dzięki za info. Rozumiem zatem, że jak wyleci "poza kraj" to będą już "Registered Air Mail" ? ;)
ILPT
Awatar użytkownika
maba
Posty: 547
Rejestracja: niedziela 28 gru 2008, 02:28
Lokalizacja: PDK

Post autor: maba »

Nie, ma tylko tracking w Chinach, poza ich granicami to zwykła nierejestrowana ;)
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

No to ja czegoś nie rozumiem...

Zamówiłem, w aukcji było Registered Air Mail. Zawsze w tej opcji miałem śledzenie aż do momentu odbioru przesyłki. Obecnie aukcja również z tą opcją, ale z tego wychodzi że sprzedawca wysłał inną wysyłką niż powinien. Dobrze to rozumuję ?
ILPT
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Tak dobrze rozumujesz, sprzedawcy często tak robią bo ta druga opcja jest tańsza, ale na szczęście wszystkie wysłane tą metoda jak na razie szczęśliwie dotarły a jak by miała zaginąć to i tak śledzenie nic nie da i trzeba się dogadać albo spór otworzyć.
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Spór otworzę chyba szybciej niż sprzedawca się spodziewa. Specjalnie wybrałem przesyłkę rejestrowaną a tutaj zonk. Wcześniej zamawiałem przesyłką nierejestrowaną i niestety ostatnio paczki nie dotarły. Zastanawiam się tylko, co w tym wypadku sprzedawca zrobi ?
ILPT
wujek_red
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 05 mar 2013, 23:07
Lokalizacja: slask

Post autor: wujek_red »

Nie sądzę aby coś z tego powodu udało się wywalczyć. Jest to normą, że do małych rzeczy takiego rodzaju przesyłki używają. Pozostaje czekać na koniec czasu ochrony kupującego i gdy nie dojdzie złożyć wniosek o zwrot. Biorąc pod uwagę, że obie przesyłki są dla nas darmowe i idą dokładnie tyle samo czasu oraz że nie mamy najmniejszego wpływu na to gdzie się znajdują... Zostaje tylko uzbrajać się w cierpliwość i sprawdzać skrzynki ;)
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Może akurat coś z tego będzie.Specjalnie wybrałem wysyłkę rejestrowaną a nie "zwykłą". Ostatnimi czasy niestety zwykłe do mnie nie doszły a minęło już ponad 2 miesiące. Rejestrowane były przed świętami.
ILPT
marekwoj
Posty: 487
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 14:40
Lokalizacja: Jaktorów (k. Żyrardowa)

Post autor: marekwoj »

wujek_red pisze:obie przesyłki są dla nas darmowe i idą dokładnie tyle samo czasu oraz że nie mamy najmniejszego wpływu na to gdzie się znajdują
Z tym się nie zgodzę. Na 3 przesyłki nierejestrowane doszła do mnie tylko jedna. Z kolei wszystkie (kilkanaście) rejestrowane doszły bez problemu.

Co ciekawe, jedyna nierejestrowana która doszła była przypadkiem, gdy wybrałem rejestrowaną a sprzedawca zaoszczędził :mrgreen:
wujek_red
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 05 mar 2013, 23:07
Lokalizacja: slask

Post autor: wujek_red »

Ah te przesyłki z okresu szaleństwa listopadowego ;) Też czekam na kilka paczek z tego okresu. Obecnie dochodzą do mnie już zamówione w grudniu... A na listopadowe jeszcze pewnie poczekam. Nie mam pakietu mafia security, nie mam innego wyboru jak czekać albo na dotarcie paczki albo koniec okresu i zwrot. Opcjonalnie dodaje 30 dni aby być fair wobec myfriendów. Po tym będą już tylko zwroty.

Aby było śmieszniej, to w cześci trackingów widzę, że leża gdzieś w polsce od końca listopada i początku grudnia. PP albo więc te rejestrowane i zwykłe wszamała albo nadała je żółwiami. Jak sami widzicie, wsjo rawno czym idzie, bo łba nikomu nie urwiecie za to.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Wszystkie listopadowe wysyłki do mnie doszły, ale tylko rejestrowane, nierejestrowanych jak nie było tak nie ma. Oczywiście otworzyłem spór, kasa zwrócona. Niby ok, ale z drugiej strony nie po to zamawiam, żeby czekać 2 miesiące, zamówić znów i znów czekać i nie mieć pewności że dojdzie.
ILPT
marekwoj
Posty: 487
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 14:40
Lokalizacja: Jaktorów (k. Żyrardowa)

Post autor: marekwoj »

Dobrze chociaż, że kasa zwrócona, bo otatnio czytałem na forum telchina że coraz częściej Aliexpress staje po stronie sprzedawcy i kilka osób nie dostało zwrotu.
dewudodo
Posty: 50
Rejestracja: środa 04 sty 2017, 02:33
Lokalizacja: Pruszkow

Post autor: dewudodo »

Podepne sie tutaj bo musze wylac moje zdziwienie; )

Ostatnio kupilem 4 latarki na AliE i szczerze mowiac dopiero po fakcie zaczalem sie interesowac sposobem wysylki... otóż szczeka mi opadla gdy dzis Żona dzwoni i mowi ze listonosz domofonem dzwonil ze mu sie paczka nie mieści do skrzynki :-0 a na gore nie przyniesie bo to zwykly list a nie polecony. Rownie dobrze moze taka paczka zaginac sobie na poczcie i tyle beda na widzieli... To byla piersza paczka ktore o dziwo byla ostatnia nadana z chin a pierwsza dotarla. Dwie paczki od 15.01 wyladowane w wawie a jeszcze ich nie ma...
Ostatnio zmieniony środa 01 lut 2017, 06:08 przez dewudodo, łącznie zmieniany 1 raz.
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

No cóż złodziej może się wszędzie trafić ale osobiście nie spotkałem się z kradzieżą na poczcie. Na kilka tysięcy paczek nierejestrowanych wszystkie doszły. Nie wiem skąd masz wiedzę że paczki dotarły do Warszawy skorą nie są globalnie rejestrowane.
ODPOWIEDZ