Convoy S2+

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
kaamel
Posty: 2
Rejestracja: środa 11 sty 2017, 10:58
Lokalizacja: BoatCity

Post autor: kaamel »

Pyra pisze:Witam
kaamel pisze:...jaka jest różnica w ilości światła pomiędzy wersją 2,1A 2,8A ?
Praktycznie, niezauważalna gołym okiem. Osobiście uważam, że korzystniej brać 2,1A. trochę bardziej wydajne, są wtedy niskie tryby.

Pozdrawiam
Dziękuję za szybką i konkretną odpowiedź, dobrze mi się wydaje że latarka z pierwszego linku ma diodę XML starszej generacji ? możliwe że stąd taka różnica w cenie ?
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
kaamel pisze:dobrze mi się wydaje że latarka z pierwszego linku ma diodę XML starszej generacji ? możliwe że stąd taka różnica w cenie ?
Z opisu wynika, że tak, choć różnica w cenie, może wynikać z wielu czynników.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Ari93
Posty: 70
Rejestracja: wtorek 15 lis 2016, 20:19
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: Ari93 »

A co to się stało że oficjalny sklep Convoy wycofał wszystko z aliexpress? Parę dni temu sprawdzałem to było wszystko w porządku
https://pl.aliexpress.com/store/all-who ... 30416.html
Awatar użytkownika
mhu
Posty: 76
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 23:33
Lokalizacja: LSW

Post autor: mhu »

Mam nadzieję, że to tylko chwilowy brak :-|
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Prawdopodobnie mają remn..., renam..., inwentaryzację. :razz:
http://budgetlightforum.com/node/51964
Pasquallo
Posty: 20
Rejestracja: środa 30 wrz 2009, 16:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pasquallo »

Hej ;) Nie wiem czy dobry dział wybrałem, starałem się, żeby tak było;) Jeśli zły to proszę o usunięcie czy przeniesienie. Do rzeczy:

W dniu dzisiejszym nabyłem drogą kupna latarkę Convoy c2+ od tutejszego użytkownika @Salomon (pozdrawiam z tego miejsca i dziękuje za super współpracę, szybką wysyłkę etc)

Chciałem tylko rzec do Was kilka słów jako kompletny laik, który wcześniej miał tylko jakiś chiński sprzęcik( typu SWAT 1000W 20000 Lumenów na allegro reklamowany jako promień śmierci Tesli z pierdyliardem funkcji) :) Jeśli ktoś szuka prostej, małej i nieźle świecącej konstrukcji to niech sobie daruje wszystkie wynalazki. Szkoda nerwów i zdrowia!

Do tych wszystkich pseudo latarek które miałem wcześniej , convoya nie da się porównać. Czuje, że się nawróciłem na nieco lepszą drogę;) z leśnej polnej na polski asfalt. Naprawdę warto odmówić sobie te 10 paczek fajek i kupić chociaż tego convoya czy po prostu posłuchać ludzi tutaj na forum co polecają. Kupiłem do niej ogniwa 18650 Panasonica 3400mAh Świeci aż miło, do codziennego użytku i że tak powiem "obświecenia" posesji jest idealna. Światełko lepsze niż w służbowym seicento światła drogowe :D A jeszcze sobie poczytałem o tym jakie mody można wgrywać, programowalne sterowniki, etc. Przyjdzie na to czas, ale póki co oddaje się dalszej lekturze forum.

Z tego miejsca Wam dziękuje za porady, wszystkie informacje etc. Złapałem bakcyla ;)


@down


chyba nie zrozumiałem :D wytłumaczysz? dobra już chyba wiem o co Ci chodzi :D w sensie, że sie podjarałem, że świeci mi ten convoy bo nie widziałem na oczy prawdziwego sprzętu (to jednak tylko chińczyk). No przyznaje, nie widziałem.
Ostatnio zmieniony czwartek 26 sty 2017, 20:37 przez Pasquallo, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Że tak zacytuję teścia, (co prawda o S3 ale to prawie to samo) pamiętaj z by wyłączyć latarkę przed włożeniem w kieszeń, bo potem będzie ci tą dziurą wypadać.
Pasquallo
Posty: 20
Rejestracja: środa 30 wrz 2009, 16:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pasquallo »

czy zna ktoś jakiś sprytny patent, żeby w latarce nie ścierał się lakier na rantach? bo z czasem niestety w każdej którą miałem tak się dzieje. Głównie myślę, że od stawiania jej na "główce".
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Wykąp ją w wodorotlenku sodu. Wtedy "lakier" nie będzie się już ścierał. :hyhy:
Awatar użytkownika
tomeksz68
Posty: 787
Rejestracja: sobota 17 mar 2012, 20:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: tomeksz68 »

Witam
pietros pisze:Wykąp ją w wodorotlenku sodu. Wtedy "lakier" nie będzie się już ścierał. :hyhy:
No chwilę mu zeszło z tym kąpaniem <wanna>
Takie rzeczy w KRECIE w granulkach, jedna do dwóch nakrętek na 250ml ciepłej wody, rozpuścić i proces odbarwiania kończymy po ok. 30 do 45 sekund... :razz:
pozdrawiam Tomek

"Gdy jest bardzo smutno to kocha się zachody słońca."
Antoine de Saint-Exupery
quinty
Posty: 1
Rejestracja: środa 01 lut 2017, 00:54
Lokalizacja: Kraków

Post autor: quinty »

Cześć,
jestem od dłuższego czasu użytkownikiem obserwującym forum, nigdy tu jeszcze nic nie pisałem.
Po wielogodzinnym przestudiowaniu forum postanowiłem sobie kupić jakąś porządniejszą latarkę do pracy (instalacje monitoringu, alarmowe itp., sieci komputerowe). Jako, że w zimie wcześnie robi się ciemno a często trzeba odwiedzić klienta żeby zrobić oględziny/wycenę itp., gdzie budynek jest w stanie surowym i nie ma żadnego oświetlenia, to zdecydowałem się na S2+ w barwie neutralno-ciepłej, XML2 na 1,4 A. Kolor wybrałem też pod kątem doświetlenia zdjęć, które dobrze oddawały by kolory, np. kabelków w instalacjach. Najniższy tryb przydaje się przy pracach w starych serwerowniach, gdzie trzeba odszukiwać "gdzie idzie ten kabelek".
Sprzęt kupiłem na fastech, link do:
https://www.fasttech.com/products/0/100 ... -2-group-3
Wczoraj dostałem paczkę z latarką i już się trochę pobawiłem, więc mogę napisać swoje spostrzeżenia:
1) na zdjęciach gumka włącznika+oring z przodu są fluoroscencyjne, ale w rzeczywistości włącznik jest zwykły czarny :cry:
2) nie spodziewałem się, że takie małe ...piiii... będzie dawać aż tyle światła i to przy wydłubanym z baterii laptopowej ogniwie ICR18650-26F ~2300mAh
3) pobór prądu w poszczególnych trybach na pełnej baterii: 0,14A ; 0,7A ; 1,55A (mierzone na "dupce")
4) tryb pośredniej jasności jak sama nazwa wskazuje jest średni - mi zupełnie niepotrzebny. Nie ma jakiejś mega różnicy pomiędzy maksymalnym trybem, a tylko wydłuża czas przełączenia z MIN na MAX :-|
5) w podanym przeze mnie linku ktoś w reviews dodał zdj. U mnie inaczej wygląda spód sterownika (tam gdzie jest sprężynka do + zasilania). On ma tylko napis na PCB, a ja mam miejsce na wlutowanie 4 dodatkowych układów AMC. Podobno kiedyś były jeszcze wersje z gwiazdkami do zmiany układu trybów (szkoda, ze takiej wersji nie dostałem żeby wywalić tryb pośredniej jasności)
6) zmiana trybów pół-klikiem działa wg. mnie bardzo średnio - często muszę kliknąć 2x żeby zmienić tryb. Z kolei w latarce LED za 3$, którą zamówiłem dla kolegi z aliexpress półklik działa idealnie za każdym razem.
7) latarka trochę się nagrzewa przy tym 1,4A - dodałem też trochę pasty termo silikownowej na gwint łączenia głowicy z body - ale nie jest źle, nie narzekam.

Zdjęć nie dodaję, latarka wygląda tak jak trzeba, sprężynki i nakręcane pierścienie mają kolor złotawy - czyli OK, oryginalna.

Pozdrawiam
dziobak
Posty: 13
Rejestracja: środa 20 sie 2014, 20:39
Lokalizacja: Sochaczew

Post autor: dziobak »

To, że czasami musisz półkliknąć dwa razy, to akurat design. Jeśli jesteś na danym trybie ponad 2 sekundy, to sterownik go "zapamiętuje". Trzeba wtedy dwa razy kliknąć, żeby przejść do następnego trybu.
marekwoj
Posty: 487
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 14:40
Lokalizacja: Jaktorów (k. Żyrardowa)

Post autor: marekwoj »

quinty pisze:4) tryb pośredniej jasności jak sama nazwa wskazuje jest średni - mi zupełnie niepotrzebny. Nie ma jakiejś mega różnicy pomiędzy maksymalnym trybem, a tylko wydłuża czas przełączenia z MIN na MAX :-|
Nie ma dużej różnicy jasności, ale czas pracy na ogniwie ponax 2x dłuższy. Ja bardzo lubię ten tryb ;)
Ari93
Posty: 70
Rejestracja: wtorek 15 lis 2016, 20:19
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: Ari93 »

Witam, doszła do mnie ostatnio ta latareczka kupiona w promocji za niecałe 10$ i mam na szybko jedno pytanko; jak ogniwo osiąga ok 3V sterownik przestawia się na tryb low i mruga co bodajże 2s... rozumiem że po prostu informuje że bateria do wymiany ale jak długo mniej więcej w tym stanie tak będzie jeszcze świecił? Tzn to zależy oczywiście od ogniwa ale do upadłego czy np do 2,8V i wyłączy się całkowicie?
Ostatnio zmieniony środa 15 mar 2017, 15:47 przez Ari93, łącznie zmieniany 1 raz.
marcinek1992
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 26 lis 2012, 08:45
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: marcinek1992 »

Chciałbym się zapytać czy latarka ma zabezpieczenie przed nadmiernym wyładowaniem ogniwa?
ODPOWIEDZ