Kamerka sportowa

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
Misiek_86
Posty: 485
Rejestracja: niedziela 12 lip 2009, 15:44
Lokalizacja: Zamość

Kamerka sportowa

Post autor: Misiek_86 »

Witam, rozglądam się za kamerką sportową, używa ktoś z was kamerki sony action cam?
Rozważam zakup:
http://www.euro.com.pl/kamery-sportowe/ ... otem.bhtml
http://www.euro.com.pl/kamery-sportowe/ ... z1vr.bhtml
Oraz gopro4 silver lub black
Ale nie wiem na co zdecydować się :(
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

Przy takim budżecie chyba bym się zdecydował osobiście na coś z natywnym 4k. Bardzo fajnie zapowiada się gopro hero 5. Jeżeli masz podobne podejście do jakości video to szybko może Ci zacząć brakować wyższej rozdzielczości.

Osobiście używam gitup git2 i jednak brakuje mi 4k więc zamówiłem w preorderze sjcam sj7 star - czyli imx 117 + ambarella a12, 4k@30fps 1080p@120fps
Awatar użytkownika
Misiek_86
Posty: 485
Rejestracja: niedziela 12 lip 2009, 15:44
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Misiek_86 »

Spoko, tylko po co mi 4K aktualnie jak i tak mam tv FHD 48", 4K pewnie wejdę za 2-3lata, a wtedy już będą pewnie inne ciekawsze kamerki, Dlatego bardziej aktualnie myślę o Sony Action Cam HDR-AZ1VR, znalazłem z przesyłką za 1060. Gopro 5 fajne, ale cena prawie 2tys odstracza trochę, kumpel ma gopro 3 black, na początku zajawka, teraz nic praktycznie nie nagrywa
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

No wszystko kwestia tego co chcesz tym nagrywać. Jeżeli mają to być takie normalne, codzienne filmy np z jazdy na rowerze, jakieś z basenu czy wakacji to pewnie fhd wystarczy. Jeżeli jednak chcesz pobawić się w edycję video, jakieś fajnie zmontowane ujęcia z wakacji, bardziej profesjonalne nagrania to moim zdaniem 4k jest przydatne. Po pierwsze nawet jak montujesz w 1080p to możesz downscalować obraz - jakość będzie dużo wyższa niż z natywnego 1080p. Możesz też używać panoramowania czy przybliżania z materiału 4k i robić ciekawe płynne ujęcia.

Ale to wszystko mówię z mojego doświadczenia - nie mam może zbyt dużego ale zamówiony sj7 star to będzie moja 6 kamerka sportowa :P
Awatar użytkownika
Misiek_86
Posty: 485
Rejestracja: niedziela 12 lip 2009, 15:44
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Misiek_86 »

igi: za 1200zł myślisz warto brać gopro4 silver, czy dopłacać 300 i za 1500zł brać gopro4 black?
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

Obie mają wady i zalety. Silver ma wyświetlacz - dla mnie bardzo ważna zaleta, black ma za to 4k. Skoro nie chcesz 4k to brałbym silver właśnie ze względu na ergonomie.
Do rozważenia jeszcze jest xiaomi yi2 - wyświetlacz, 4k, bardzo dobre podzespoły i też się zmieści w tym budżecie. Minusem yi2 jest brak wejścia na zewnętrzny mikrofon, brak hdmi i brak akcesoriów w zestawie - trzeba je dokupić osobno.

Sony wyżej wymienionych też bym nie skreślał - mają fajną stabilizację. Ktoś tu na forum z tego co pamiętam miał sony, trochę fanboy ale jakąś opinią pewnie może się podzielić ;).
Awatar użytkownika
Misiek_86
Posty: 485
Rejestracja: niedziela 12 lip 2009, 15:44
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Misiek_86 »

igi: silver też nagrywa w 4K ale tylko 15fps, za to można by było odpalić 2,7K i później wtedy przy renderowaniu FHD, te sony nie mają 4K ale plusem od razu pilot na nadgarstek z wyświetlaczem, Do gopro jak najbardziej też jest, ale to dodatkowe koszty. Wybór ciężki, chociaż pewnie który i tak nie zamówię będę zadowolony, bo nie mam porównania do innych
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Misiek_86, tak polecam http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?p=229093#229093
igi pisze:Ktoś tu na forum z tego co pamiętam miał sony, trochę fanboy ale jakąś opinią pewnie może się podzielić ;) .
Było małe spięcie, ale żeby fanboj z jedną rzeczą od Sony :smile:
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
Awatar użytkownika
Misiek_86
Posty: 485
Rejestracja: niedziela 12 lip 2009, 15:44
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Misiek_86 »

Temat zakończony, zakupiłem: Sony Action Cam HDR-AS200VR
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

igi pisze:Ale to wszystko mówię z mojego doświadczenia - nie mam może zbyt dużego ale zamówiony sj7 star to będzie moja 6 kamerka sportowa :P
Igi, masz u siebie SJ7 Star? Wiem, że były spore opóźnienia w dostawach, czytałem też o sporych niedociągnięciach w sofcie. Jak to u Ciebie wygląda?
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
ODPOWIEDZ