Radiator do starek karty graficznej - gdzie zdobyć ?

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Radiator do starek karty graficznej - gdzie zdobyć ?

Post autor: skaktus »

Witajcie.

Poszukuję okrągłego radiatora o średnicy 55 mm, często stosowane były jakieś 10 - 12 lat temu w grafikach. Od kilku godzin szukam czegoś, co będzie miało dno (miejsce styku) o grubości około 4 - 5mm. Wszystko co znajdę to najczęściej blaszka 1 mm. Znalazłem kilka ofert na ali ale ceny odrzucają - są na poziomie 6 - 10 dolarów za sztukę.

Macie namiary na takie cuda lub może ktoś z was ma coś takiego do sprzedania ?
ILPT
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Możesz wrzucić przykładowe jedno, dwa zdjęcia takiego radiatora o jaki Ci chodzi ? Mogę poszukać u siebie w otchłani złomu IT, może coś dopasuje.
Z drugiej strony z tego co mi świta pasywne były tylko kwadraty/prostokąty na VGA.
Fon
Posty: 76
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 18:15
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Fon »

Może radiator pentagram, tylko nie wiem jakie ma wymiary.

http://pclab.pl/art15400-4.html
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Chyba nie bardzo. Średnica zewnętrzna to ponad 14 cm, ale nie zmienia faktu że kiedyś bardzo udany model na grafiki (wiem z praktyki :)). Sądzę tak czy siak że będzie lekko za duży.
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Nie wiem w jakim celu szukasz chłodzenia typu cyklon ale od razu uprzedzam są mało wydajne i na tych chłodzeniach bez problemu łamało się krzem nawet przy poprawnym zamontowaniu przez kiepskie wyważenie i metodę montażu na kołkach.
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
mappy
Posty: 100
Rejestracja: środa 31 gru 2014, 21:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mappy »

Jeżeli karta ma 12 lat to jej cena równa się cenie radiatora. Wychodzi więc na to, że możesz zakupić taka samą używkę.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Nikt nie trafił ;) To miało być zastępstwo pasywnego chłodzenia zamiennika żarówki H4 do auta zbudowanego na ledach. Na szczęście temat umarł tak szybko jak się objawił :)

Dzięki za pomoc
ILPT
ODPOWIEDZ