CCTV - do domku jednorodzinnego

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
tOmki
Posty: 965
Rejestracja: niedziela 09 mar 2008, 02:20
Lokalizacja: Słupsk

CCTV - do domku jednorodzinnego

Post autor: tOmki »

Możecie polecić jakiś konkretny zestaw: rejestrator + 4x kamera ?
Budżet na rejestrator i kamery ok 2000pln.
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

https://www.aliexpress.com/item/Full-HD ... 73029.html

mam dwie takie kamery, bardzo dobre jakościowo.
Awatar użytkownika
tOmki
Posty: 965
Rejestracja: niedziela 09 mar 2008, 02:20
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: tOmki »

To może zaczniemy od rejestratora.
Fajnie gdyby miał switch POE, odeszłaby mi jedna skrzynka.
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

Rejestrator z poe + kamery z poe to chyba będzie ponad budżet - chyba że myślisz o pseudo poe czyli puszczeniu 12V po skrętce. Ale takiego rejestratora nie widziałem. Ja bym przede wszystkim kupił wszystko jednego producenta żeby mieć pewność że ze sobą zagra. Np rejestratory bcs nie koniecznie widzą kamery innych firm.
Ostatnio zmieniony wtorek 21 mar 2017, 16:27 przez igi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tOmki
Posty: 965
Rejestracja: niedziela 09 mar 2008, 02:20
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: tOmki »

W sumie szukam czegoś co ma w miarę dobry support: Hikvision, Fortec, BCS.

ps. budżet będzie zwiększony, ale jeszcze nie wiem do ilu.
GanzConrad
Posty: 879
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 20:44
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GanzConrad »

Mam złe doświadczenia z supportem BCS (więcej się dowiesz z sieci niż od nich...) i ze sprzętem: jedne kamery coś wspierają inne już nie. Generalnie jakość dobra (kamery 2130 i 5200), ale mi nie pasowało do moich zastosowań. Znajomy instalator polecał mi Hikvision, doczytaj czy warto.
Ponadto polecał mi kamery TurboHD, które są dużo tańsze od IP, ale jakość mają tą samą, można je konfigurować poprzez rejestrator, a dostęp zdalny po IP masz poprzez rejestrator.
Awatar użytkownika
tOmki
Posty: 965
Rejestracja: niedziela 09 mar 2008, 02:20
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: tOmki »

No właśnie tu też mam dylemat: skrętka czy kabel ?
Na kamerach IP szczególnie mi nie zależy, od tego jest rejestrator.
GanzConrad
Posty: 879
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 20:44
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GanzConrad »

Podobno analogowe też puścisz na skrętce, nie znam szczegółów (jakiś adapter?).
cebek
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 10 lut 2014, 19:22
Lokalizacja: Kowary

Post autor: cebek »

GanzConrad pisze:Podobno analogowe też puścisz na skrętce, nie znam szczegółów (jakiś adapter?).
Można. Tak mam zrobione w domu. Przy rejestratorze są adaptery do każdej z kamer. Puszczasz kabelek od rejestratora i podpinasz zasilacz by puścić zasilanie po skrętce. Jak będę w domu to zrobię zdjęcie jak to wygląda. Jakby coś to ja mam zestawy avilink. W domu AHD w firmie zamontowałem kamery ip.
Awatar użytkownika
tOmki
Posty: 965
Rejestracja: niedziela 09 mar 2008, 02:20
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: tOmki »

Całe okablowanie w domku będzie na poddaszu, więc mam wybór co do instalacji.
Awatar użytkownika
artur_n
Posty: 874
Rejestracja: niedziela 03 mar 2013, 17:37
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: artur_n »

Mowa o takich adapterach do analogów:

Adapter

Edit Pyra: Zmieniłem zapis linka
Ostatnio zmieniony piątek 24 mar 2017, 16:38 przez artur_n, łącznie zmieniany 1 raz.
Everybody lies...
delux
Posty: 91
Rejestracja: wtorek 21 cze 2011, 20:31
Lokalizacja: Kielce

Post autor: delux »

Panowie by po skrętce puścić sygnał potrzebujemy tr-ki dokładnie coś takiego link koszt ok 10 zł co do kamer muszą być nie same analogowe ale hybrydy hd-cvi turbo hd ahd na jednej skrętce możesz obsłużyć 2 kamery a nawet i trzy pamiętać musisz o odpowiednim zasilaczu przyjmij 1A na kamerę dodatkowo jak masz duże odległości to zasilaj bliżej kamery. Co do ip masz już rejestratory 4 kanałowe poe więc swith ci odpada ciągniesz skrętkę i wszystko spinasz i działa .Tylko max długość przewodu z zasilaniem peo nie przekracza 80mertów
Ostatnio zmieniony piątek 24 mar 2017, 16:38 przez delux, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
abyss
Posty: 158
Rejestracja: poniedziałek 12 sty 2015, 23:52
Lokalizacja: Irlandia

Post autor: abyss »

Mam CCTV puszczane po IP, rejestrator i kilka zupełnie różnych kamer. Te najtańsze i generujące obraz 1280x720 są generalnie niemal takie same (kiepskie) jakościowo. Ale w niektórych sytuacjach lepiej mieć 4 tanie kamery (~16€ szt) niż jedną nieznacznie lepszą (~65€ 1920x1080, lepszy przetwornik, kolor etc) - bo tak finansowo to mi wychodziło. Przy niezbyt dużych długościach kabla (u mnie najdłuższe ~25m) zasilanie pseudo PoE (12V) chodzi po MIEDZIANYM Cat5e bez dużego problemu. Jedynym wyjątkiem jest kamera z PTZ - czyli z dużym x10 zoomem i "obrotnicą" - w jej wypadku to 12V PoE poległo - muszę zasilać ją osobno (12V 1.5A może być nieco za mało, a to dużo więcej niż można bezpiecznie przepchać przez skrętkę Cat5e). Tyle, że taka sama kamera "no-name" to zauważalnie ponad 200€. Minusem większej liczby kamer jest okablowanie, umieszczenie tak by się nawzajem nie oślepiały IR'em i nieco większe zużycie prądu (licz szacunkowo 4W w dzień i 8W w nocy na kamerę dla tych bez PTZ). Switcha do kamer raczej nie unikniesz - i chyba nie tędy droga, by szukać koniecznie rejestratora z zintegrowanym switchem.
nass
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 08 wrz 2016, 13:33
Lokalizacja: Wawa

Post autor: nass »

W tym budżecie spokojnie uda Ci się kupić całkiem przyzwoity sprzęt. Poniżej kilka ważnych informacji. Na początku trzeba się zastanowić jaki: analogowy, hybrydowy, czy ip. Prywatnie uważam, że IP.

Poza tym:

1. Kamera - rozdzielczość do wyboru ( im większa tym bardziej szczegółowy obraz ), najbardziej popularne to 2mpx (full Hd), ogniskowa uzależniona od preferencji ( najpopularniejsze : szerokokątne, ew zmiennoogniskowe)
a. klasa szczelności
b. mechaniczny filtr podczerwieni
c. moc/zasięg doświetlacza podczerwieni ( jeżeli ma być wbudowany w kamerze)
d. ew. standard ONIF

2. Rejestrator ( w oparciu o rejestrator 4 kanałowy)
a) maksymalny bitrate wejścia - najtańsze rejestratory obsłużą 4 kamery 2 mpx ( w sęnsie nagrają), ale pogląd na żywo będzie Pan miał max z 3 - w przypadku kamer 1.3 mpx nagrają i odtworzą jednocześnie 4 kamery.
b) jakość sprzętu - nie ma co ukrywać, rejestratory z niższej półki "lubią" się zawieszać, a co za tym idzie powstają luki w nagraniu.
c) dysk do rejestratora - standardowe dyski twarde nie są przystosowane do pracy ciągłej, konieczny jest zakup dysku do monitoringu - droższy 2tb- 350-450 zł
d) Jeżeli ma znaczenie podgląd przez internet to jakie łącze ( stałe/zmienne ip) jest wymagane dla danego rejestratora
e) Obsługa funkcji dodatkowych - alarm, czujki itp - jeżeli zachodzi potrzeba
Usunięto link
[ElSor]
Ostatnio zmieniony czwartek 03 sie 2017, 12:00 przez nass, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ