Aliexpress - wysyłka inna niż w opisie ?

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
ojtam
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 06 wrz 2016, 02:37
Lokalizacja: Zielonka

Post autor: ojtam »

Pozazdrościć jeśli wszystko dotarło. Zamówiłem 5 przesyłek nierejestrowanych i najdroższa z nich do mnie nigdy nie dotarła. Nie jest fajnie czekać 2 miesiące by nie dostać przedmiotu, ale taki urok zakupów w Chinach. Dwa przedmioty dodatkowo zostały wysłane przesyłką nierejestrowaną, a miały być rejestrowane, na szczęście dotarły. Ostatnią nierejestrowaną przesyłkę zaryzykowałem w listopadzie (numer rozpoczynał się od BJ), przesyłka miała szczątkowy tracking, nawet w Polsce były dwa statusy (jak poniżej). Zdaje się można wnioskować z nich, że była w Warszawie. Z tego co mi się wydaje to takie przesyłki chyba zawsze idą przez Wawę.

POLAND, Arrived --06-Dec-2016 07:27 PM
POLAND, the transfer of customs-- 06-Dec-2016 11:07 PM
dewudodo
Posty: 50
Rejestracja: środa 04 sty 2017, 02:33
Lokalizacja: Pruszkow

Post autor: dewudodo »

Jak kolega wyzej pisze info jest i u mnie ze dotarlo do warszawy. Te nierejestrowane mozna podejrzec na terenie Chin. I dalej sie slad urywa. Na trzy nierejestrowane, dwie tym samym przwoznikiem polecialy tym samym lotem. One jeszcze nie dotarly.
Ostatnio zmieniony środa 01 lut 2017, 18:51 przez dewudodo, łącznie zmieniany 1 raz.
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

To akurat wcale nie znaczy że paczka dotarła do Polski. Musiałłbyś mieć skan z PP:
Przyjęto w Polsce, WER Warszawa.

To wyżej wygląda na status z paczki nierejestrowanej co równie dobrze może oznaczać dotarcie do jakiejś większej strefy jak Europa. A może być to również zupełnie fałszywa informacja. Niektóre z fake trackingów automatycznie generują taki status np. po dwóch tygodniach.

Jeśli chodzi o dwa miesiące oczekiwania to nie przejmowałbym się. Równie dobrze paczka może przyjść i po 5 miesiącach ;-) W tym tygodniu odebrałem kilka paczek z września(poczta malezyjska).
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Ja kupuję drobnicę na eBay zazwyczaj, do kilku USD jednorazowo i wybieram przesyłki nierejestrowane. Za jedną ($1,85) dostałem zwrot, innej właśnie minął termin (coś koło $4-5) zgłosiłem, że nie doszła i czekam jeszcze.
Jak coś dochodzi, to piszę do sprzedawcy, że doszło (a niech wie :) ).
Zdecydowana większość dociera w terminie.
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Na 11.11 brałem same najtańsze opcje przesyłki, tzn z niby-śledzeniem, najczęściej China Post. Wszystko przyszło oprócz jednej, ochrona się kończy za 6 dni. A teraz znów nabrałem gratów, w ogóle się nie śpieszą żeby to powysyłać, jeden nawet sobie wpisał 18 dni na wysyłkę, i to ten który sobie za nią życzył 1.38$ :D
Awatar użytkownika
tOmki
Posty: 965
Rejestracja: niedziela 09 mar 2008, 02:20
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: tOmki »

Brałem dość sporo rzeczy na przełomie październik/listopad, wczoraj chyba uruchomiłem 5 lub 6 spór za przedmioty z tego okresu.
Np. kupowałem takie tiulowe spódniczki dla dzieci z przedszkola - w sumie ok 50szt. kupowane na różnych ofertach (3 lub 4), przyszło tylko jedno zamówienie, gdzie było 2 szt. A pakiet ok 10 szt. jeszcze nie.

Np. brałem od jednego sprzedającego 4 przedmioty, rozbite na 4 zamówienia. Przy sporze nic nie napisał.
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Wtopiłem aka "paragraf 22"?

Właśnie minął termin dostawy paru rzeczy z eBay (zakup 1.01), więc zgłosiłem, że nie dostałem przesyłki. Niestety nie mogę żądać zwrotu kasy, bo minęło 45 dni.

I tu zaczyna się "paragraf 22": nie mogę zgłosić braku dostawy innego przedmiotu (zakup 6.01, termin dostawy do 14.03) przed upływem terminu, jaki zadeklarował sprzedawca. A ponieważ ten termin jest dłuższy niż czas ochrony Paypal/eBay, to po jego upływie też nie będę mógł zgłosić.

Mam jedynie szansę, że przesyłka się opóźniła i może dostanę? Kwota ok. $18, trochę szkoda.

Uaktualnienie: chyba eBay ciśnie sprzedawców albo po prostu zależy im na dobrej opinii, bo ten powyżej wysłał wszystkie przedmioty ponownie, poczta lotniczą tym razem.
A dziś, po kolejnym zakupie dostałem (fragment) "/.../And if you not receive the item from a long waiting, please do not open the case or leave a Negative or Neutral feedback on eBay, because the eBay will count a BBE for me, it will Limit, even close my account.

Please just reply this message to me, I will reply you with in one working days. We can arrange a reshipment or a refund as your prefer."
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

A ja mam pytanie. Jak to jest że przy niektórych przedmiotach Ali wysyła całą masę przypomnień o kończącym się terminie ochrony, a przy niektórych ani jednego? Właśnie dostałem maila że minął termin ochrony i zamówienie zostało automatycznie uznane za zakończone. Towaru oczywiście nadal nie mam, minęło ponad 60 dni :neutral:
wujek_red
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 05 mar 2013, 23:07
Lokalizacja: slask

Post autor: wujek_red »

Manekinen- u mnie jest tak, że na chyba 6 dni przed końcem ochrony mam informacje pierwszą. Druga na dzień przed. Na tym kończą się powiadomienia. Zawsze jest dokładnie tak samo.
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Ok chyba chodziło o to że sprzedający wtedy przedłużał mi czas ochrony, stąd dostawałem tyle maili. Ale w tym przypadku nie przyszedł ani jeden.

Ale za to przyszła dziś paczka. W środku zamiast 10 driverów led, 20 plastikowych soczewek nie wiadomo do czego. Ciekawe czy będzie chciał wymienić skoro kasę już dostał :/
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

No jednak jest kulturka na aliexpress. Pomimo skończonej ochrony sprzedawca przyznał się do winy, przeprosił, i wysłał jeszcze raz towar i nawet dodał zdjęcie co jest w środku. Straszebnie boją się oni tych sporów :mrgreen:
Luigi
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 03 lut 2011, 15:35
Lokalizacja: Wawa/Kania Nowa

Post autor: Luigi »

Kupiłem JETBeam JET UV u tego gościa, wybarłem wysyłkę przez HK Post, a tu niespodzianka - paczka wysłana EMS-em. :mrgreen:
Sky Ray King (XML T6 3C) DRY (XML T5 4B) Zebralight H600 FW (XML) Yezl S7 SS (XPG S2 2T) Ultrafire C3 SS (XML T6 3C) Klon TK35 (XML U2 1C) Solarforce L2P (XML T5 4B) Ultrafire A3 (XRE Q5), LedLenser P5 (XRE) Jetbeam Raptor RRT-0 (XPG R5)
ODPOWIEDZ