Latarka do lasu ale jaka?

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
dino1984
Posty: 34
Rejestracja: niedziela 28 sie 2016, 19:53
Lokalizacja: z kotłowni

Post autor: dino1984 »

kamolinka1 pisze: czyli co główka bez reszty latarki?
Ja dostałem całą latarkę :)
kamolinka1
Posty: 12
Rejestracja: środa 12 kwie 2017, 12:55
Lokalizacja: Polska

Post autor: kamolinka1 »

@Luigi chciałbym, żeby latarka doszła jakoś teraz. W góry jadę w piątek a maksymalnie muszę mieć ją do 21go bo wtedy wyjeżdżam i chce ją komuś zostawić.
Każda propozycja od Ciebie mi pasowała pod względem światła i zasięgu ale patrze żywotność to 60 minut na 100%...czyli nie ma latarki co by daleko świeciła na tyle by widzieć drogę z daleka i długo nie...

@ElSor dzieki
Ostatnio zmieniony środa 12 kwie 2017, 22:56 przez kamolinka1, łącznie zmieniany 2 razy.
Luigi
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 03 lut 2011, 15:35
Lokalizacja: Wawa/Kania Nowa

Post autor: Luigi »

Convoy BD06 ktoś na forum sprzedawał, zajrzyj do sklepiku.
Jak chcesz, żeby dłużej świeciła, to L2 w wersji na 2 aku i XP-L HI, ale raczej nie będziesz potrzebował pełnej mocy przez cały czas, wymienione wyżej latarki dają sporo światła również w niższych trybach.
Zawsze możesz też dokupić zapasowe aku.
Ostatnio zmieniony środa 12 kwie 2017, 19:31 przez Luigi, łącznie zmieniany 1 raz.
Sky Ray King (XML T6 3C) DRY (XML T5 4B) Zebralight H600 FW (XML) Yezl S7 SS (XPG S2 2T) Ultrafire C3 SS (XML T6 3C) Klon TK35 (XML U2 1C) Solarforce L2P (XML T5 4B) Ultrafire A3 (XRE Q5), LedLenser P5 (XRE) Jetbeam Raptor RRT-0 (XPG R5)
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

kamolinka1 może to głupio zabrzmieć, ale mam nadzieję, że wiesz ile to jest 500m?
Chodzi o to że "świeżacy" często porywają się na duże szperacze, a potem okazuje się, że zwykły Convoy S2, czy M1 byłby aż nadto wystarczający.
Od razu napiszę, że Convoy L2 owszem, zaświeci daleko, ale do pieszej wędrówki i świecenia pod nogi się nie nadaje.

Miałeś w ogóle do czynienia z jakąś mocniejszą latarką?
kamolinka1
Posty: 12
Rejestracja: środa 12 kwie 2017, 12:55
Lokalizacja: Polska

Post autor: kamolinka1 »

@pietros Mówiłem tu o maksymalnym.
Ciężko mi się określić bo miałem styczność z bardzo starymi latarkami a w sklepach są zapakowane w plastik i nie idzie ich otwierać o opiniach na necie nie wspomne bo to teoria i na żywo się nie przekonam.

Pod nogi convoy s2 taki? http://allegro.pl/latarka-na-rower-conv ... 95775.html

Pozostaje mi więc wyobraźnia, może i słaba/błędna, ale idąc w lesie czy w górach chciałbym widzieć nie tylko co mam pod nogami ale też przed sobą na tyle bym widział z oddali np. skały/górę w nocy, dzika czy nieźwiedzia i mógł przed nim uciec albo zobaczyć czy jest jakaś droga na wprost/lewo/prawo by nie nadziać się na krzaki po jakimś czasie.
Finalnie jakbym się zgubił to żeby ktoś mnie w nocy znalazł sygnalizując SOS przez dłuższy czas (wiosna 8h~~).

Po to mi latarka która świeci długo a i też daje dobre światło na jakiś sensowy dystans.
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

A może zamiast szperacza coś w stylu Klarusa G20. Zasięg też nie mały i bardzo dużo światła na boki. Dodatkowo odpada potrzeba używania ładowarki zewnętrznej.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
kamolinka1 pisze:Ciężko mi się określić bo miałem styczność z bardzo starymi latarkami a w sklepach są zapakowane w plastik i nie idzie ich otwierać
Też mieszkam w Polsce, a mam trochę latarek do zademonstrowania, więc możesz podjechać...

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
kamolinka1
Posty: 12
Rejestracja: środa 12 kwie 2017, 12:55
Lokalizacja: Polska

Post autor: kamolinka1 »

@Pyra zapraszasz na ciasto rozumiem;] dobre to "też mieszkam w Polsce" :D
Pewnie chętnie i bym potestował, znajduje się 15km od Gądek ale jutro już jadę i podejmę w tym razie decyzje na sucho.

Ostatecznie chyba posłucham rady kolegi @pietros i kupię albo BD06 viewtopic.php?t=21277

S2 (czym się różni s2 od s2+ a jeśli kupić s2+ pytanie z 3b czy 4c?
C8

z tego tematu będzie dobra?????

viewtopic.php?t=21304
Ostatnio zmieniony środa 12 kwie 2017, 20:14 przez kamolinka1, łącznie zmieniany 1 raz.
Luigi
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 03 lut 2011, 15:35
Lokalizacja: Wawa/Kania Nowa

Post autor: Luigi »

S2 ma głębszy reflektor od S2+, więc zasięg będzie nieco większy (ale mniejszy np. od C8). Wybór między 3b, a 4c to kwestia gustu - obie mają neutralną barwę, 3b będzie nieco zimniejsza.
Sky Ray King (XML T6 3C) DRY (XML T5 4B) Zebralight H600 FW (XML) Yezl S7 SS (XPG S2 2T) Ultrafire C3 SS (XML T6 3C) Klon TK35 (XML U2 1C) Solarforce L2P (XML T5 4B) Ultrafire A3 (XRE Q5), LedLenser P5 (XRE) Jetbeam Raptor RRT-0 (XPG R5)
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Pyra pisze:Też mieszkam w Polsce,
kamolinka1 pisze: znajduje się 15km od Gądek
No i teraz nie wiem z czego się śmiać. Niezły zbieg okoliczności. <lol2>
Ostatecznie chyba posłucham rady kolegi @pietros i kupię albo BD06, S2 (czym się różni s2 od s2+) lub C8 z tego tematu będzie dobra *c8 lub s2+ pytanie z 3b czy 4c? viewtopic.php?t=21304
Naprawdę nie masz możliwości podjechać? Zawsze, to ogromnie ułatwiłoby decyzję, i nie będziesz sobie pluł w brodę, że mogłeś kupić coś innego. Skoro Pyra zaprasza, to czemu nie skorzystać. :razz:
kamolinka1
Posty: 12
Rejestracja: środa 12 kwie 2017, 12:55
Lokalizacja: Polska

Post autor: kamolinka1 »

@pietros ja to zrozumiałem, że "też mieszkam w Polsce" w sensie słabej możliwości kupna i testowania przed zakupem dobrego sprzętu ale rzeczywiście się złożyło śmiesznie że tak blisko mieszkamy od siebie haha. Jadę jutro już na wieczór, nie posiadam samochodu. Ale dobra, Pietros wsiadaj i zrobimy biesiadę^^

Każda z tych 3 jest w podobnej cenie od ludzi z forum: 130 za C8 i S2+ / 150 za BD06 chyba rzucę monetą.
Luigi
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 03 lut 2011, 15:35
Lokalizacja: Wawa/Kania Nowa

Post autor: Luigi »

pietros pisze:Naprawdę nie masz możliwości podjechać? Zawsze, to ogromnie ułatwiłoby decyzję, i nie będziesz sobie pluł w brodę, że mogłeś kupić coś innego. Skoro Pyra zaprasza, to czemu nie skorzystać. :razz:
Coś innego zawsze można dokupić później :mrgreen:

Jak nie możesz się zdecydować, to kup S2+ i C8, będziesz miał coś do poświecenia pod nogi i trochę dalej :)

Albo BD06, jest na pojemniejsze aku i nie musisz targać ze sobą ładowarki
Sky Ray King (XML T6 3C) DRY (XML T5 4B) Zebralight H600 FW (XML) Yezl S7 SS (XPG S2 2T) Ultrafire C3 SS (XML T6 3C) Klon TK35 (XML U2 1C) Solarforce L2P (XML T5 4B) Ultrafire A3 (XRE Q5), LedLenser P5 (XRE) Jetbeam Raptor RRT-0 (XPG R5)
kamolinka1
Posty: 12
Rejestracja: środa 12 kwie 2017, 12:55
Lokalizacja: Polska

Post autor: kamolinka1 »

@luigi właśnie napisałem że chce 1 z tych 3...każda w podobnej cenie więc bardziej skupiłbym się na świetle, więc w oparciu o YT:

Przy s2+ na 50% świeci słabo ale w trybie turbo -TEGO SZUKAŁEM ale może krótko w nim być bo się nagrzewa więc lekka kiszka;

c8 -super świeci ale jest głównie pod nogi a daleki zasięg jest na zawężonym świetle tj. 1 wiązce;

bd06 świeci okręgiem i ten sposób mi sie nie podoba do tego ma 3b nie 4c a jak wiemy to dużo daje..

Najlepsza opcja byłaby przy latarce która świeci na 50% z mocą i efektem jak S2+ na 100% ale takowej nie znajdę prawda?
Ostatnio zmieniony środa 12 kwie 2017, 21:13 przez kamolinka1, łącznie zmieniany 1 raz.
medyk81
Posty: 142
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 15:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: medyk81 »

kamolinka1 pisze:@luigi właśnie napisałem że chce 1 z tych 3...każda w podobnej cenie więc bardziej skupiłbym się na świetle, więc w oparciu o YT:
s2+ na 50% słabo a w trybie turbo -this is it ale może krótko w nim być bo się nagrzewa
c8 -super świeci ale jest głównie pod nogi a daleki zasięg jest na zawężonym świetle tj. 1 wiązce
bd06 świeci okręgiem i ten sposób mi sie nie podoba do tego ma 3b nie 4c a jak wiemy to dużo daje..

Najlepsza opcja byłaby przy latarce która świeci na 50% z mocą i efektem jak S2+ na 100% ale takowej nie znajdę prawda?
Ja się pogubiłem w tym poście :|
Luigi
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 03 lut 2011, 15:35
Lokalizacja: Wawa/Kania Nowa

Post autor: Luigi »

kamolinka1 pisze:Najlepsza opcja byłaby przy latarce która świeci na 50% z mocą i efektem jak S2+ na 100% ale takowej nie znajdę prawda?
Może i coś takiego by się znalazło, np. Klarus G20 , wspomniany przez kolegę plecho1, ale trochę przekracza budżet
Sky Ray King (XML T6 3C) DRY (XML T5 4B) Zebralight H600 FW (XML) Yezl S7 SS (XPG S2 2T) Ultrafire C3 SS (XML T6 3C) Klon TK35 (XML U2 1C) Solarforce L2P (XML T5 4B) Ultrafire A3 (XRE Q5), LedLenser P5 (XRE) Jetbeam Raptor RRT-0 (XPG R5)
ODPOWIEDZ