Śledzenie naszych przesyłek

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
dewudodo
Posty: 50
Rejestracja: środa 04 sty 2017, 02:33
Lokalizacja: Pruszkow

Post autor: dewudodo »

Czy zamówienie 4 różnych latarek za w sumie 56$ w jednej paczce jest obarczone na pewno cłem lub VATem? Da się to jakoś przewidzieć?
Awatar użytkownika
Goferjw
Posty: 187
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2014, 21:35
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Goferjw »

Cłem raczej nie bo umowy handlowe powodują jego brak ale jak się celnikowi zechce sprawdzić wartość to dowalą Ci VAT, od bodaj ~45$ dokładają podatek w wysokości 23% wartości przesyłki.
Ostatnio używane
S41, EC03, H03
swirak9001
Posty: 20
Rejestracja: wtorek 10 sty 2017, 18:42
Lokalizacja: Wolbrom

Post autor: swirak9001 »

Orientacyjna informacja jaki czas idzie przesyłka do danego kraju
http://track-chinapost.com/China_Post_A ... e_Stat.php
Info by China Post.
thetorchman
Posty: 28
Rejestracja: sobota 04 cze 2016, 12:11
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: thetorchman »

Dzisiaj przyszły do mnie akumulatory zamówione na stronie Fasttech. Przesyłka rejestrowana, szła dokładnie 63 dni. Do tej pory najdłużej ze wszystkich moich zamówień.
dewudodo
Posty: 50
Rejestracja: środa 04 sty 2017, 02:33
Lokalizacja: Pruszkow

Post autor: dewudodo »

Nie pociesza mnie ta informacja bo też czekam na paczkę z fasttech. Ale może szła tak długo bo akusy w paczce. Dam znać jak odbiorę, tylko moja paczka idzie nierejestrowana. Poza tym czy rejestrowana czy nie to tylko plus ze można popatrzeć ile na WERze leży, bo jak na razie nierejestrowane paczki przychodzą szybciej. Może przypadek.
thetorchman
Posty: 28
Rejestracja: sobota 04 cze 2016, 12:11
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: thetorchman »

Też właśnie słyszałem, że nierejestrowane szybciej przychodzą. Myślę, że to raczej przypadek,paczka gdzieś utknęła w PL, sklep wysłał szybko więc po ich stronie nie szukałbym winy.
dewudodo
Posty: 50
Rejestracja: środa 04 sty 2017, 02:33
Lokalizacja: Pruszkow

Post autor: dewudodo »

Dziś np doszła mała nierejestrowana z driverem z BG, a z latarką rejestrowana w tym samym czasie kupiona nawet w PL się jeszcze nie pojawiła.
dewudodo
Posty: 50
Rejestracja: środa 04 sty 2017, 02:33
Lokalizacja: Pruszkow

Post autor: dewudodo »

Zdecydowanie mniejsze paczki idą szybciej. Dziś rano doszła z fasttechu zamówiona 09.03.17. Host Convoya z drugiego zamówienia jeszcze nie dotarł a kupione jedno za drugim.
Ostatnio zmieniony piątek 31 mar 2017, 22:26 przez dewudodo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Z Gearbest przyszła w 12 dni i była całkiem pokaźna. Poczta NL
Awatar użytkownika
tiuro
Posty: 312
Rejestracja: niedziela 11 sty 2015, 19:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tiuro »

Ciekawa historia.
Dostałem pismo z Finlandii informujące o zatrzymaniu mojej przesyłki, bo nie nadawała się na lot ze względu na przepisy / bezpieczeństwo. Nie mogę jej już odebrać, bo została zniszczona.
Co ciekawe nie mam pojęcia co to jest. W grudniu wysłana była do mnie przesyłka z 2x26650, ale już mi BG oddał kasę. Była nie rejestrowana i ślad się urywa na trackingu wewnętrznym / chińskim w Londynie.

Czyli nie mam pojęcia co to jest, nic do mnie nigdy nie szło przez Finalndię. Może to jakaś moja przesyłka inna, ale nie wiem co to może być. To nie ogniwa, bo nie zamawiałem ostatnio.
Obrazek

Szkoda, że nie podali numeru przesyłki. Miał ktoś coś takiego?
Pewnie nigdy się nie dowiem co to było.
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Paczuszka na którą czekam od poniedziałku leży na WER W-wa i nie zapowiada się żeby się stamtąd ruszyła przed świętami :/
(narzekanie w tym temacie zwykle pomaga co niniejszym czynię)
Luigi
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 03 lut 2011, 15:35
Lokalizacja: Wawa/Kania Nowa

Post autor: Luigi »

To i ja sobie ponarzekam.
Moja się ruszyła z WER Warszawa, od wtorku jest w transporcie...
Sky Ray King (XML T6 3C) DRY (XML T5 4B) Zebralight H600 FW (XML) Yezl S7 SS (XPG S2 2T) Ultrafire C3 SS (XML T6 3C) Klon TK35 (XML U2 1C) Solarforce L2P (XML T5 4B) Ultrafire A3 (XRE Q5), LedLenser P5 (XRE) Jetbeam Raptor RRT-0 (XPG R5)
marekwoj
Posty: 487
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 14:40
Lokalizacja: Jaktorów (k. Żyrardowa)

Post autor: marekwoj »

Luigi pisze:Moja się ruszyła z WER Warszawa, od wtorku jest w transporcie...
Wydawało mi się, że status "w transporcie" nic nie oznacza. Odkąd go wprowadzili (dla moich paczek) zawsze się pojawiał max kilka godzin od WER. A ostatni "transport" z Warszawy do Żyrardowa, więc z 50 km trwał równy tydzień :-|
dewudodo
Posty: 50
Rejestracja: środa 04 sty 2017, 02:33
Lokalizacja: Pruszkow

Post autor: dewudodo »

Nie ma reguły. Mnie na Pruszków szła jedna 2 tygodnie w transporcie, ostatnio tydzień, inna 5 dni. Najszybciej ida małe nierejestrowane.
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Heh w wielką sobotę po 16 wskoczył status "przygotowano do doręczenia", nie wiem czy poczta faktycznie wtedy pracowała, czy to kolejny status z tyłka który ktoś sobie wymyślił. No ale grunt że nie trafiło na cło :)
ODPOWIEDZ