Które żarówki wybrać ?

Wszystko co świeci na czterech kółkach;)
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Tungsramy nie idą w światło niebieskie.Wersja +90 czy 120 daje światło o barwie w okolicach 3300K.Korzystam z tych żarówek od lat i nie mogę narzekać. Mają niższą trwałość ale są jaśniejsze.Średnio H4 kupuje po 10 zł sztuka, podobnie H1 i H7.
ILPT
Awatar użytkownika
mauzer
Posty: 220
Rejestracja: piątek 13 lut 2009, 18:19
Lokalizacja: Ziemia / KO13nc

Post autor: mauzer »

Od dobrych 30000 jeżdżę na najtańszych H4/H7 z lekko niebieską bańką i homologacją - światło daje lepszy kontrast i na oko jest go sporo więcej. Na oko te moje mają temp. około 5000K i nie rzucają się w oczy w przeciwieństwie do tych z ciemnoniebieską bańką.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Każda powłoka na bańce zabiera światło. Dzięki temu że jest nieco bielsze wydaje się nam że jest go więcej, ale tutaj kluczem jest słowo "wydaje się". O ile na suchej drodze jest to fajne, na mokrej niestety będzie gorzej. Co do barwy zapewne nie mają 5000K a prędzej coś w okolicach 3800K. Żeby osiągnąć efekt choćby zbliżony do 5000K bańka musi być prawie że granatowa.
ILPT
Minijoe
Posty: 131
Rejestracja: czwartek 26 sty 2017, 17:11
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Minijoe »

dokładnie jak powyżej a w dodatku jest napylana OD WEWNĄTRZ a nie jak co poniektórzy po zew stronie :D
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Od wewnątrz ? Trochę żarówek widziałem, ale zawsze były malowane od strony zewnętrznej, nigdy nie widziałem malowanej od wewnątrz.
ILPT
ww296
Posty: 688
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ww296 »

Test porównawczy Żarówek Bosmal zakończony. Niestety żarówka właśnie się przepaliła - co prawda próba nie jest miarodajna bo dotyczy jednej żarówki ale jednak nigdy tak szybko żadna żarówka w tym aucie mi nie padła.
Przypomnę warunki - żarówki wymieniam parami (jak jedna padanie) z uwagi na zmianę jasności z czasem.
Kupiłem Bosmala akurat jak padł jeden z Osramów i wsadziłem go zamiast niego. Druga żarówka to co najmniej kilkumiesięczny Osram - Bosmal świecił od niego jaśniej ponieważ Osram dość szybko się zdegradował. jakieś dwa tyg temu padł ten stary Osram - wsadziłem Bosmala drugiego. Po tych kilku miesiącach degradacja pierwszego zauważalna ale minimalna, powiedziałbym, że mniejsza niż Osrama czy Tungsrama - wręcz niezauważalna - niestety dziś padł Bosmal - Czyli świecił co najmniej połowę krócej niż OSRAM.
ODPOWIEDZ