Układ do podtrzymania napięcia w samochodzie.

Czyli wszystko co potrzebne prawdziwemu DIY'owi;) Porady, pytania i opisy używanego przez nas sprzętu.
andriu2233
Posty: 179
Rejestracja: sobota 07 lut 2015, 18:07
Lokalizacja: radomsko

Układ do podtrzymania napięcia w samochodzie.

Post autor: andriu2233 »

Mam radio które zjada dużo prądu, dlatego jest podłączone sterowanie tego radia do stacyjki.
Wszystko ok, tylko jak wyjmę kluczyk to radio sobie pika w głośnikach z 5 razy co delikatnie mówiąc nie jest mi potrzebne, a nawet obawiam się że tak się do tego przyzwyczaję że nie zareaguję na wyłączenie świateł. Niestety nie da się tego wyłączyć ani wyciszyć.
Jak zrobić podtrzymanie napięcia? Tak żę po wyjęciu kluczyka ze stacyjki radio będzie sobie grało np. 5 min. Czy wystarczy wpiąć kondensator np 12v? Radio sobie pobiera prąd z kondensatora i jak się tamten rozładuje to się wyłączy. Czy potrzebny jest inny układ np. z diodą.
Proszę o poradę jak zmontować coś takiego.
Inne obejście tematu to coś co będzie po włożeniu kluczyka do stacyjki uruchamiało światła i po wyjęciu je gasiło. Samochód to cordoba 2001r całkowity golas. Radio Sony DSX-A40UI.
Dziękuję za pomoc.

Z radiem udało mi się wyłączyć pikanie, znalazłem to na elektrodzie:
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3228309.html
Żeby było śmieszniej to oficjalna instrukcja mówi że się nie da wyłączyć...

temat do usunięcia
Ostatnio zmieniony wtorek 02 kwie 2019, 21:38 przez andriu2233, łącznie zmieniany 1 raz.
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Jakbyś jeszcze kiedyś czegoś takiego potrzebował to są najróżniejsze przekaźniki czasowe.
ODPOWIEDZ