projekt Ebola - lampka na rower

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Awatar użytkownika
arthx
Posty: 52
Rejestracja: piątek 15 sty 2010, 19:03
Lokalizacja: Plock

Post autor: arthx »

WOW !!!
czarny_kruk

Post autor: czarny_kruk »

noo ciekawie.... widze, ze zrezygnowales z optyki 35mm na rzecz 20mm Carclo. Obudowa wyglada na nieco przewymiarowana, chociaz na 1,5A w diody z pewnoscia sie nadaje. Jaka waga zestawu glowica+accu wyszla?
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Co do optyki 35mm to Edek od 3 miesięcy na nią czeka z Gammy, tak więc z takimi terminami to można by se arkę budować a i tak nie wiadomo czy przed wielkim potopem w 2012r by się człowiek wyrobił. Co do latarki to wszystko bez elektroniki i mocowania ledlensera waży 154g, lampkę starałem się zbudować tak by dawała radę z chodzeniem i nie była dużym obciążeniem.
Akumulatorów nie będzie w komplecie bo ile ludzi tyle pomysłów na zasilanie , mnie ostatnio do gustu zaczynają przypadać LI poli pakiety jednak każdy będzie musiał sobie dobrać sam zasilanie. Sam driver jest bardzo obiecujący , podczas pierwszych prób wychodzi spora sprawność i na 2 aku Li jon łączonych szeregowo latarka całkiem długo poświeci w trybie max gdzie będzie utrzymywała stały poziom jasności. Za kilka dni Edek poda szczegółowe parametry jakimi będzie dysponowała lampka. Co do radzenia sobie z ciepłem to napiszę tak, jak każda z diod dostanie 1,4A ciepło z miedzianego krążka bardzo szybko idzie w body i latarka nagrzewa się do sporej temperatury, w spoczynku i temp. pokojowej, przypuszczam że po pewnym czasie nieźle zacznie parzyć, ale to dokładnie sprawdzimy niebawem ( tu powinien sprawdzić się system ograniczający prąd pracy ledów ). Naprawdę jestem ciekawy Czarny Kruku jak Ty rozwiązałeś w swojej lampce problem chłodzenia , jak na moją łapę te trzy diody nieźle rozrabiają :twisted: Nic, poczekajmy do pełnego montażu i wtedy napiszę co i jak, mam nadzieję iż lampka będzie gotowa około czwartku lub piątku następnego tygodnia ( dużo zależy jak z anodowaniem mi termin wyjdzie ).
Pozdrawiam serdecznie.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
czarny_kruk

Post autor: czarny_kruk »

midi, a do kolegi z forum zagadac o optyke nie mozna bylo?

Bardzo fajnie wyszla Ci ta lampka... no poza nazwa. Trzymam kciuki zeby zagralo wszystko od pierwszego wlaczenia po montazu.
A diodki... fakt - takie male bzdecie a tak sie goraczkuja.. ;-)
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

gadać można- liczy się Re i czas :)
mi się rzuciło jedno-jaka tam optyka siedzi obecnie-reszta wygląda fajnie, ino malutka jest kąty jakieś ? (oprócz zasilania, bo to też niejako niewiadoma, ale to pochodna drivera)
także czekam niecierpliwie- w końcu to niejako konkurencja dla projektu Raven 2 ;P
Ha ,może się dziać- niby małe a ma wygar
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Carclo 10507 jak to sie ma przy XP-G z kątami nie wiem :) Z w miarę łatwo dostępnych optyk miały najlepszą efektywność.
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
czarny_kruk

Post autor: czarny_kruk »

Carclo 10507 z diodami XP-G uzyskuje dokladny kat swiecenia +/-12.2*, jest to najwezszy dostepny kat.
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Jak na moje oko, kąt świecenia jest bardzo fajny na rower, dość szeroko i za razem daleko. Dzięki Czarny Kruku za propozycję z optyką, nie chciałem Ci za bardzo truć i się naprzykrzać , jak możesz napisz mi na PW propozycję cenową tej soczewki.
Poczekajcie koledzy jeszcze parę dni a wszystko się wyjaśni, staram się jak najszybciej zakończyć składanie tego wirusa :wink: .
Pozdrawiam.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Latarki wróciły z anodowania, HA III , kolor stalowy, na dniach trafią do grawerowania. Z racji iż nie bardzo przypadła nazwa do gustu co po niektórym :wink: lampka zmieni nazwę na
I.L.L. Falcon - dla zainteresowanych dlaczego I.L.L. wyjaśniam iż to nazwa mojej firmy i oznacza Infinity Led Light dodatkowo będą numery seryjne i może coś jeszcze. Grawerowanie będzie na przedniej części głowicy, po tym zabiegu lampki zostaną złożone i wystawiona na sprzedaż.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

...a można pisać PREORDER w tym wątku? :mrgreen:
BARDZO mi się podoba;-)
Chyba zacznę jeździć rowerem w tym roku, hehe, choćby bez córki która nie wiem dlaczego za tym nie przepada :neutral:
Kris_1
Posty: 127
Rejestracja: sobota 03 sty 2009, 19:34
Lokalizacja: Otwock

Post autor: Kris_1 »

Kurcze, dla takiej lampki to chyba warto rower sobie dokupić.
..... zaraz zaraz - 1 rower = ca. 1 Olight SR90 ......
Chyba lepiej będzie pożyczać od dzieci (taki ok. Thrunite Catapult).
ale trochę za mały dla mnie ..... ech
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Olight SR-90 moim zdaniem szkoda kasy na niego.
Taka cena, a kupa totalna. Na pierwszy rzut oka-super.
Po wlaczeniu-zenada. Fiolet kompletny, a do tego krzywo osadzona dioda
i beam spota ucieka na bok.
Pozdrawiam
DNF

PS fajny ten stalowy :wink:
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 249
Rejestracja: środa 17 cze 2009, 16:14
Lokalizacja: Płock

Post autor: Darek »

Witam
A czy grawerunek mozna zamówic według własnego projektu?.
pozdrawiam Darek
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Oczywiście, można zamówić wedle własnego projektu tzn. należy go samemu zaprojektować w pliku bodajże Corel 9 .
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
romanroman
Posty: 67
Rejestracja: piątek 26 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: warszawa

Post autor: romanroman »

TO JA POPROSZĘ EBOLA :razz:
ODPOWIEDZ