Lampk(i)a rowerow(e)a na przód

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Paweł1983
Posty: 48
Rejestracja: niedziela 29 maja 2011, 23:46
Lokalizacja: Inowrocław

Lampk(i)a rowerow(e)a na przód

Post autor: Paweł1983 »

Witam ponownie. Tak po dłuższym milczeniu chciałem przedstawić Wam propozycję dzięki której może ktoś z Was spróbuje sił w nowym projekcie stworzenia czegoś mocniejszego z wykorzystaniem podobnego systemu zwierciadła :) Siedząc na przerwie w pracy przeglądałem katalog rowerowy z mojego sklepu w którym pracuję w serwisie :) i dopadłem oto te światełka :D Jeśli będzie jakiekolwiek zainteresowanie z Waszej strony, to zakupię te światełka ze swoich pieniędzy i jak będę w PL to je wyślę do wglądu i może ktoś z Was coś spróbuje zmodyfikować w nich :) Załączam fotkę :)
Załączniki
IMAG1299 (Kopiowanie).jpg
IMAG1299 (Kopiowanie).jpg (17.14 KiB) Przejrzano 3514 razy
Ostatnio zmieniony środa 23 lis 2011, 22:52 przez Paweł1983, łącznie zmieniany 2 razy.
To nie Edison rozświetlił mrok :) Zrobił to dopiero MIDI :D
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Paweł1983, proszę przeskalować fotki
Paweł1983
Posty: 48
Rejestracja: niedziela 29 maja 2011, 23:46
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Paweł1983 »

Teraz może być czy jeszcze za duży? ;)
To nie Edison rozświetlił mrok :) Zrobił to dopiero MIDI :D
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Czytałeś regulamin? Pkt. 5
Regulamin
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
sou
Posty: 153
Rejestracja: wtorek 02 lis 2010, 17:17
Lokalizacja: 3City

Post autor: sou »

czasami zdarza się przeglądać forum na urządzeniach typu np. smartfon z małym ekranem - wtedy przeglądanie całego wątku jest dość upierdliwe, nie lepiej dać miniaturkę?
Awatar użytkownika
maskiu
Posty: 146
Rejestracja: niedziela 21 sie 2011, 22:35
Lokalizacja: poznań

Post autor: maskiu »

sou: Nie tylko na smartfonach. U mnie jest za duże na komputerze. Nie każdy ma monitor full hd.
Paweł1983
Posty: 48
Rejestracja: niedziela 29 maja 2011, 23:46
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Paweł1983 »

Ja mam monitor LG 19 cali. Coś mały wyświetlacz musi mieć ten smartfon. Po to dałem większe foto, aby było widać jak to jest zrobione. Teraz miniaturka wejdzie nawet na nokię 3510i. Polakowi się nie dogodzi chyba. Ciągle narzekanie i narzekanie :/ Post można usunąć z racji tego, że nie rozmowa jest o lampce tylko cały czas o skali zdjęcia. Nie widzę raczej sensu tego tematu. Pozdrawiam.

Ps. Pyra chciałem dobrze, ale cóż.
To nie Edison rozświetlił mrok :) Zrobił to dopiero MIDI :D
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Paweł1983, nie ma co się obrażać. Regulamin został wymyślony po to, by nam zycie ułatwiać a nie utrudniać. Zostałeś grzecznie poproszony o przeskalowanie zdjęcia. Tak trudno nauczyć się zamieszczać zdjęcie? Silnik forum ma nawet do tego odpowiedni mechanizm, nawet sam Ci miniaturkę zrobi. Spróbuj, pisząc posta, obejrzeć jak działa coś, co brzmi "Wyślij obrazek na serwer i wklej do wiadomości!".
sou
Posty: 153
Rejestracja: wtorek 02 lis 2010, 17:17
Lokalizacja: 3City

Post autor: sou »

przyznam, że optyka ciekawa ale zastanawia mnie obudowa: czy faktycznie da radę odprowadzić tyle ciepła?
link do strony z latarką
Awatar użytkownika
Kuras77
Posty: 375
Rejestracja: środa 24 wrz 2008, 02:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kuras77 »

Ciekawie wygląda ta optyka - cieszy mnie, że producenci zamiast skupiać się tylko na ilości światła zaczęli myśleć też nad jego prawidłowym rozłożeniem tak, by lampka nie oślepiała :) To chyba pierwsza lampka rowerowa z asferyczną soczewką projekcyjną :grin:
Wklejam lepszej jakości skan instrukcji z podanej wyżej strony:

Obrazek

Z tego co widać na rysunku dioda umieszczona jest "do góry nogami" czyli skierowana w dół a światło z niej odbija się od wyprofilowanego lustra. W opisie diody widnieje: CREE U2 diode 1280 lumens" a na drugim skanie"XM-L T6" więc wypas :D Ciekawe jak jest z grzaniem się lampki bo XM-L przy 1500mA to już niezły piecyk a takie usytuowanie diody stwarza przecież problemy konstrukcyjne związane z odpowiednim odprowadzeniem ciepła.

Paweł1983
, w jakiej cenie macie te lampki? Byłbym zainteresowany sprawdzeniem jak to świeci bo szukam właśnie najlepszego sposobu na nieoślepiającą lampkę miejską - jeśli wiązka będzie fajna to bym wziął jedną sztukę :)
Ostatnio zmieniony piątek 25 lis 2011, 16:17 przez Kuras77, łącznie zmieniany 3 razy.
sou
Posty: 153
Rejestracja: wtorek 02 lis 2010, 17:17
Lokalizacja: 3City

Post autor: sou »

Kuras77 pisze:Byłbym zainteresowany sprawdzeniem jak to świeci
ja też, jak będziesz miał to daj znać - jak dla mnie nigdy na rower za zimno nie jest :)
Minister Zdrowia Szczęścia i Pomyślności
marshal
Posty: 192
Rejestracja: piątek 16 lip 2010, 16:30
Lokalizacja: Bergen

Post autor: marshal »

Kuras77, podejrzewam że w cenie widocznej w katalogu. W koronach norweskich.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kuras77
Posty: 375
Rejestracja: środa 24 wrz 2008, 02:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kuras77 »

1500 NOK
=
867,59 PLN

Jeśli tyle to wracam do swoich "samoróbek" :D
ODPOWIEDZ