SIGMA ROADSTER LIGHTSTER-jak swieci

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
JANzeWSI
Posty: 5
Rejestracja: środa 29 lut 2012, 23:57
Lokalizacja: CHEŁM

SIGMA ROADSTER LIGHTSTER-jak swieci

Post autor: JANzeWSI »

Witam serdecznie


Jako ze w ofercie SIGMY pojawiły się nowe modele przednich lampek o nieco lepszych parametrach (przynajmniej wg.producenta) no i ceny 2x nizsze od PAVA

roadster
lightster


mam pytanie:
czy mogą one rzeczywiście dobrze swiecić (jak na 2xAA i 4xAA) w cenie do 100zł
czy ewentualny mod opiera się na samym zmienienu diody za kilka pln??
i czy wydajniejsza dioda wyraźnie zmniejszy żywotmosć akumulatorków??



pozdrawiam z prowincji
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

Witam.
4xAA to całkiem dobre zasilanie i można dobrze z tego poświecić. Ale po pierwsze nie wiadomo jaka dioda tam siedzi, no i po drugie obudowa z plastiku nie pozwala na zasilenie leda sensownym prądem. Po prostu dioda się ugotuje. Na moda też się za bardzo nie nadaje.
JANzeWSI
Posty: 5
Rejestracja: środa 29 lut 2012, 23:57
Lokalizacja: CHEŁM

Post autor: JANzeWSI »

Nabyłem sigme lightster bo ma dla mnie praktyczne zalety 4XAA(które często w różnych urzadzeniach używam)jest w miare tania 84pln i do rekreacyjnych przejażdzek nocą aż nadto wystarczy

wcześniej używałem aim na 3 diodach(ale po przejechaniu jeżowi po ogonie czas na swiatłosć)

fajnie byłoby mieć coś extra swiecącego ,ale 160-180-lampka +120 zasilanie z ładowaniem+20-40mocowanie =to trzeba się mocno napalić :razz:

a tak to świeci
naświetlanie 15s,iso 100(z ręki)

lightster
Obrazek
AIM
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
copern
Posty: 2
Rejestracja: piątek 20 lip 2012, 17:07
Lokalizacja: 3city

Post autor: copern »

Czy ta sigma nie będzie za mocna na miasto/ścieżki rowerowe w mieście?

---ed---
Chodzi mi oczywiście o Lightster.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

JANzeWSI pisze: naświetlanie 15s,iso 100(z ręki)
A przesłona jaka?

Aby umożliwić porównanie z innymi źródłami światła, proponuję zastosować ekspozycję zgodna co do wartości z EV100=1,6 (około). Np: 10s, f/8.0, ISO 200.
JANzeWSI
Posty: 5
Rejestracja: środa 29 lut 2012, 23:57
Lokalizacja: CHEŁM

Post autor: JANzeWSI »

witam
po całym sezonie w tym ponad 500km nocą uważam że był to dobry wybór.
światło jest równomierne(oprócz głównego snopa światła widocznego na foto ,jest wystarczająco jasna poswiata aby widać teren przed samym rowerem)ma ok 50-60lm(żeby tak świeciły skutery ;) )
copern pisze:Czy ta sigma nie będzie za mocna na miasto/ścieżki rowerowe w mieście?
to jest idealne na miasto bo ma wyrażną linie światła i cienia (jak w samochodzie)więc nie oślepia

ale apetyt w miare jedzenia rośnie i mam ochote na coś mocniejszego z tym że najwiecej jeżdżę po szosie i nie wiem czy inni uzytkownicy z naprzeciwka wytrzymaja 350lm z Magicshine MJ 858
Ostatnio zmieniony wtorek 11 wrz 2012, 14:08 przez JANzeWSI, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pokor
Posty: 34
Rejestracja: piątek 20 lip 2012, 16:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: pokor »

JANzeWSI pisze:le apetyt w miare jedzenia rośnie i mam ochote na coś mocniejszego z tym że najwiecej jeżdżę po szosie i nie wiem czy inni uzytkownicy z naprzeciwka wytrzymaja 350lm z Magicshine MJ 858
Wytrzymają wytrzymają.
Nabyłem i jak na razie chwalę sobie, przeszła mocny chrzest w jaskiniach na kasku i rewelacja, na rower praktycznie niezniszczalna a auta nie migają.
Kupisz na allegro od sprzedawcy magicschine polecam szybko i fachowo.
Totalny amator
ODPOWIEDZ