TrustFire TR-J10 SST-90

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
Awatar użytkownika
Volo
Posty: 455
Rejestracja: sobota 03 wrz 2011, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Volo »

Ciekawe czy jak wpakuje się go w korpus latarki czy nie będzie za wcześnie włączać się zabezpieczenie termo?
Jak by można poprawić odprowadzenie ciepła? Ciężko będzie ulokować toto w okrągłej lampce ;-) ale też o takim myślę do Trustfire X6
kamil22021990
Posty: 41
Rejestracja: środa 09 mar 2011, 21:49
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: kamil22021990 »

Volo pisze:Jak by można poprawić odprowadzenie ciepła?
A jak by tak całość zalać jakimś klejem termoprzewodzącym ale elektrycznie nie przewodzącym ?
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

kamil22021990 pisze:A jak by tak całość zalać jakimś klejem termoprzewodzącym ale elektrycznie nie przewodzącym ?
Niestety, klej jak to klej, spełnia swoje zadanie jak go jest "tyle co nic". Gruba warstwa, nie ma uzasadnienia, wyjściem jest dopasowanie elementu z alu lub miedzi i wtedy na pastę lub klej, do strategicznych termicznie punktów.
Zwróć uwagę, że np. zasilacze impulsowe, maja chłodzone tylko elementy wykonawcze, diody oraz czasem trafa, reszta elementów ma swobodny dostęp do otoczenia...

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
kamil22021990
Posty: 41
Rejestracja: środa 09 mar 2011, 21:49
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: kamil22021990 »

Odświeżając trochę temat , zamontowałem już ten driver MR2009Vxx :smile:
Driver został ustawiony na 9A jak twierdzi sprzedawca , sam pomiaru nie robiłem ponieważ skala w moim analogowym amperomierzu kończy się na 7A.
Początkowo pojawił się duży problem aby wyciągnąć stary driver.
W moim przypadku nie obyło się bez użycia szlifierki aby zeszlifować wystający rant, aby dopiero wyciągnąć driver.
Po wyciągnięciu okazało się ze jest tam jeszcze mniej miejsca niż się spodziewałem, ale jakoś udało mi się upchnąć tam ten driver troszkę wystaje co widać na poniższym zdjęciu
Obrazek
Ale ogólnie latarkę skręciłem do kupy i wszystko jest dość stabilne nic nie przerywa podczas wstrząsów.
Teraz zdjęcie w terenie z driverem 9A
Obrazek
od lewej stary driver od prawej MR2009Vxx 9A
Obrazek
Zdjęcia były robione przy tych samych ustawieniach aparatu z wyjątkiem balansu bieli ( tak mi sie wydaje bo jest troszkę inna kolorystyka)
Latarka niezwykle szybko się nagrzewa, po 5 min miała temperaturę 60*C , natomiast po 7min temp. doszła do 71* :twisted: po czym z obawy o latarkę na tym zakończyłem te wygrzewanie. Przy tej temp. nie da się utrzymać latarki w ręce za głowice :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
Volo
Posty: 455
Rejestracja: sobota 03 wrz 2011, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Volo »

Daj znać po jakim czasie włącza się zabezpieczenie term? Szukam czegoś dobrego do SST 90, myślę nad Muratą.
kamil22021990
Posty: 41
Rejestracja: środa 09 mar 2011, 21:49
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: kamil22021990 »

Zrobiłem jeszcze test na czas pracy na akumulatorach które mam w zestawie TrustFire 25500 4000mah x 2sztuki. Test przeprowadziłem jadąc na rowerze aby latarka się nie przegrzewała. Temp nie przekraczała 40*C , a czas świecenia wynosi 15min :mrgreen: po czym latarka zaczyna migotać bardzo szybko (ok. f=50hz) ponieważ przy wyczerpanych aku pobór prądu z ogniw dochodzi do około 6,5A a wtedy napięcie na aku spada poniżej 5,5V i driver się wyłącza. A odnośnie pytania o zabezpieczenie termiczne, to w ogóle się nie włączyło :-)
ODPOWIEDZ