Ktora latarka bedzie lepsza?

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
rozbujnik
Posty: 55
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 17:36
Lokalizacja: Polska :)

Post autor: rozbujnik »

Niestety nie ma porównania :(... a ja bym chciał jeszcze w tym sezonie "na niej" pojeździć :P
Wiewior
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 20:31
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Wiewior »

Cześć wszystkim,
mam podobny dylemat, a jeszcze interesuje mnie porównanie z Bocialarką, szczególnie tą tańszą XT-E 440lm.
rozbujnik
Posty: 55
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 17:36
Lokalizacja: Polska :)

Post autor: rozbujnik »

To podsumowując, albo latarka od Grega, albo nic ;)? Czyli C2 nie będzie tak świeciła na boki jak L2P? Bo nie przeszkadzałoby mi to duże skupienie po środku, jeżeli boki byłyby dobrze oświetlone...
Ostatnio zmieniony czwartek 09 sie 2012, 08:57 przez rozbujnik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

rozbujnik pisze:To podsumowując, albo latarka od Grega, albo nic ;)?
No bez przesady, jest jeszcze milion innych lampek... Tylko pozostaje kwestia ceny, dostępności, jakości i stopnia przetestowania sprzętu przez w miarę wiarygodnych użytkowników ;) Musimy tez pamiętać, że nie ma złotego środka - trzeba skupić się na cechach które są dla nas najważniejsze a resztę ewentualnie lekko odpuścić.
Pozdr.
Pikom
rozbujnik
Posty: 55
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 17:36
Lokalizacja: Polska :)

Post autor: rozbujnik »

Chodzilo mi o to, ze nie ma w tej cenie nic wiecej do wyboru. Kazdy poleca L2P Grega, a nieliczni C2 od Upka. Dziwi mnie to, bo czytalem kilka wpisow, ze C2 jest nawet lepsza na rower...

A wracajac do mojego poprzedniego pytania, jakby mogl sie ktos wypowiedziec...


Pzdr
malylol
Posty: 31
Rejestracja: środa 29 lut 2012, 00:19
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: malylol »

Moim zdaniem C2 jest o wiele lepsza na rower. Na potwierdzenie wrzucę Ci porównanie zrobione przed chwilą na szybko.

C2:
Obrazek

L2P
Obrazek

Oba reflektory są typu OP.
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

rozbujnik, Jest w sumie jedno dobre wyjście - w Warszawie masz spore szanse na znalezienie posiadaczy obu lampek - trzeba osobiście porównać jak to działa w terenie bo zdjęcia w warunkach nierowerowych wiele nie powiedzą. Jeśli miałbyś problem ze znalezieniem w pobliżu L2P to mogę Ci ewentualnie podesłać swoją do testów... Tak to powinno działać bo nie ma co teoretyzować w kółko ;)
Pozdr.
Pikom
rozbujnik
Posty: 55
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 17:36
Lokalizacja: Polska :)

Post autor: rozbujnik »

Dzieki za fotki.

Pikom, dziekuje, ale mam wlasnie jednego SF od Grega i bardziej mi zalezaloby na obejrzeniu tej C2. Znalazlem tu - http://fonarevka.ru/ zdjecie jak swieci C2 na XM-L. Rozumiem, ze tak samo swieci ta od Upka? Bo tu widze, ze b.fajnie oswietla boki i generalnie jest ok.
malylol
Posty: 31
Rejestracja: środa 29 lut 2012, 00:19
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: malylol »

Do porównania możesz sobie wziąć z tej strony Ultrafire C1, ma podobną charakterystykę do L2P, i też jest na XM-l'u. Lecz tak jak Pikom mówił, jeśli masz możliwość sprawdzenia tego na żywo, to nie zastanawiaj się ani chwili, zdjęcia nigdy nie oddadzą tego co widzi ludzkie oko w rzeczywistości.
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Jak świeci latarka od Upka to nie wiem, chciałem się kiedyś przekonać ale nie doczekałem sie na sprzęt do testów... Może ktoś kto miał to w łapkach będzie w stanie powiedzieć więcej.
Pozdr.
Pikom
rozbujnik
Posty: 55
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 17:36
Lokalizacja: Polska :)

Post autor: rozbujnik »

Rozumiem, że ta latarka ze strony z testów mimo, że ta sama dioda i obudowa, może znacząco różnić się od Upka?

Malylol, Twoja C2 jest od Upka, a L2P od Grega?
Ostatnio zmieniony czwartek 09 sie 2012, 13:23 przez rozbujnik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Ciężkie pytanie - ogólnie brak mi szczegółowych informacji o zakresie modyfikacji jaka była na tej lampce przeprowadzana. Zakładając, że zmieniony był przynajmniej sterownik i dioda to odpowiedź brzmi: tak, może się różnić choć na pewno nie w sposób całkowicie zmieniający charakterystykę promienia - raczej ilością i wyrazistością artefaktów, ogólną jasnością w części centralnej i bocznej. Choć jeśli dioda nie jest osadzona fabrycznie to może być różnie... ;)
Pozdr.
Pikom
rozbujnik
Posty: 55
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 17:36
Lokalizacja: Polska :)

Post autor: rozbujnik »

Na to pytanie, powinien odpowiedzieć chyba Upek? Jeżeli rozkład światła będzie taki jak na tamtej stronie, to kupuje tą C2 :)
Ostatnio zmieniony czwartek 09 sie 2012, 14:42 przez rozbujnik, łącznie zmieniany 1 raz.
upek
Posty: 347
Rejestracja: wtorek 17 mar 2009, 21:55
Lokalizacja: Lubań

Post autor: upek »

@rozbujnik

W porównaniu do zdjęć z fonarevki różnice bedą minimalne. Rozkład nie będzie się praktycznie różnić - wynika to z dużej powierzchni struktury diody i charakateru reflektora - który jest bardzo tolerancyjny i maskuje wszelkie nierównomierności w promieniu(głównym jak i bocznym).

pzdr
upek
rozbujnik
Posty: 55
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 17:36
Lokalizacja: Polska :)

Post autor: rozbujnik »

No to chyba zaryzykuje i wybiorę latarkę Upka ;), najwyżej będę reklamował :). Ale myślę, że wystarczy spokojnie do jazdy w nocy, a że centrum świeci mocniej, to myślę, że trochę uzupełni moją L2P w turystycznych potrzebach :)

[ Dodano: 17 Sierpień 2012, 23:28 ]
No więc kupiłem dla porównania i testów C2 od kolegi Upka.
Ma ona pewne zalety jak i wady w stosunku do L2 od Grega, ale to już kwestia pewnie indywidualna użytkownika...

Mam natomiast prośbę/pytanie. Chciałbym wykonać kilka fotek porównawczych i wrzucić tutaj dla potomnych, którzy będą mięli podobne dylematy do moich. Jak mam ustawić aparat(lustrzankę), aby odzwierciedlić faktyczną moc tych latarek?
Rozumiem, że aparat ma stać na statywie, a jak ustawić latarki w stosunku do aparatu ?
ODPOWIEDZ