Światła do jazdy dziennej jakie wybrać do 150zł

Wszystko co świeci na czterech kółkach;)
BUCKS
Posty: 41
Rejestracja: poniedziałek 26 paź 2015, 14:24
Lokalizacja: Pyrlandia City

Post autor: BUCKS »

@skaktus
Masz prawo do swoich myśli :)
Tu nie chodzi o to czy miałem styczność, czy nie ale o to co podaje producent.
Dla mnie to jest komunikat w stylu wiemy, że wypuszczamy słabej jakości produkt i zabezpieczamy się na wypadek ewentualnych reklamacji.
Jak Ci światła wytrzymają 6 -10 lat to Twój sukces ale my jako producent nie jesteśmy tego pewni ;)
Co do porównania z halogenami to chodziło mi, że LEDy mają żywotność znacznie przewyższającą halogeny domowe, dlatego dla mnie praktyczna żywotność podawana przez producenta budzi wątpliwości co do jakości samego produktu.

Nie wiem ile godzin formalnie podaje np. Osram dla swoich lamp DRL, jeśli podobne wartości to OK.
Jednak Philips w tym wypadku nie potrafi podać prawidłowo mocy dla tych lamp, zawyżając ją o 100% dlatego mam wątpliwości, które dane są prawidłowe, a które wynikiem burdelu w tej korporacji i słabego przepływu informacji między działami.
Ale to już inna historia i nie na to forum.

@arkus
musisz zwracać uwagę, bo te lampy były oznaczone jako dostępne w wybranych Biedronkach, a nie we wszystkich.
W necie można było sprawdzić które Biedronki powinny je mieć w ofercie.

Ja kiedyś przejechałem się na Philipsach H7 świecących w stylu xenon. Były kilka razy droższe o zwykłych żarówek ale wytrzymały kilka razy krócej niż zwykłe żarówki za kilkanaście złotych, także nie mam, aż takiego zaufania do marki Philips.
Ale nie był to produkt kupowany bezpośrednio w Niemczech, więc może to była podróba.

@endrju1
z tego co piszesz to w teorii istnieje ryzyko, że ledy padną od samego stania auta na słońcu, bo wtedy sama karoseria robi się bardzo gorąca, nie mówiąc o aucie, gdzie po nagrzaniu w środku jest ponad 50 stopni.
Ostatnio po kilku minutach leżenia lamp na stole w mocnym słońcu zrobiły się dość ciepłe.

Jako, że to moje pierwsze LED-y to zobaczę jak się będą spisywać. Jeśli nie zaliczą mojego testu to najwyżej w przyszłości będę unikał Philipsa i tyle ;)
misioCG
Posty: 52
Rejestracja: niedziela 04 maja 2014, 07:10
Lokalizacja: Ireland

Post autor: misioCG »

Szukam tanich i dobrych nie koniecznie o najwyższych parametrach świateł do jazdy dziennej do Ford C-Max 2
Po wielu lekturach na forum moją uwagę przykuły takie zestawy:
http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dzie ... 17929.html

Tylko ze względu na to że to są najpopularniejsze na allegro, chciał bym poznać opinię fachowców:
http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dzie ... 98109.html

Czy to prawdziwe osram:
http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dzie ... 67040.html

Auto jest napakowane elektroniką i nie chce aby wprowadzały zakłóceń.
Jestem bardzo ciekawy waszej opinii i ewentualnych opini
BUCKS
Posty: 41
Rejestracja: poniedziałek 26 paź 2015, 14:24
Lokalizacja: Pyrlandia City

Post autor: BUCKS »

misioCG pisze:Czy to prawdziwe osram:
http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dzie ... 67040.html
Z opisu widać, że lampy są innego producenta (M-Tech) ale użyto diod marki Osram, więc nie są to lampy Osram.
Nie wiem, czy w Biedronce jeszcze są Daylight9 za 199zł ale ja wolałbym zainwestować dodatkowe 60-90zł na rzecz Philipsa.

Tych za 20zł co są najpopularniejsze na Allegro to nawet bym nie próbował montować do samochodu. Z opisu wynika, że sterownik jest wbudowany w lampy. Jak dla mnie jakość i żywotność takiego rozwiązania jest znikoma, a cena mówi sama za siebie.
Co najwyżej użyłbym je jako nocne podświetlenie schodów ale nie jako dzienne w samochodzie.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Te za 20 zł to sobie podaruj. To nawet nie powinno być sprzedawane.

Te z ledami niby Osrama to też loteria. Nigdy nie wiadomo co siedzi w środku.
ILPT
rymek
Posty: 52
Rejestracja: poniedziałek 02 lut 2015, 10:48
Lokalizacja: Krk

Post autor: rymek »

Jak to możliwe, że policja i stacje obsługi pojazdów dopuszczają do jazdy samochody z tymi ledwo widocznymi ledami do jazdy dziennej?
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
rymek pisze:Jak to możliwe, że policja i stacje obsługi pojazdów dopuszczają do jazdy samochody z tymi ledwo widocznymi ledami do jazdy dziennej?
Tak samo, jak dopuszczają smrodzące silniki, luzy w układzie kierowniczym, ledwo działające hamulce...

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
rymek
Posty: 52
Rejestracja: poniedziałek 02 lut 2015, 10:48
Lokalizacja: Krk

Post autor: rymek »

To po co są stacje kontroli pojazdów, skoro to tak naprawdę jedna wielka ściema. Z tego co wiem, to w USA nie ma takowych, ilość wypadków w przeliczeniu na 1000 obywateli jest mniejsza. A też tam się cuda dzieją...
Przed zakupem, kierowcy wpoinni zapoznać się z https://nocar.pl/blog/led-owcy-w-natarc ... ennej-led/ dobry tekst na ten temat.
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Wydaje mi się, że mniejsza ilość wypadków nie jest spowodowana samymi przeglądami (gdyż te w niektórych stanach są dość mało rygorystyczne), a ilością km. samych dróg w stosunku do liczby aut po nich się poruszających.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Przede wszystkim, chodzi o zupełnie inną kulturę jazdy. U nas większość to "kubice" i inni królowie szos, rzadko kto w ogóle zachowuje zasady ruchu. Większość "ludzi z miasta" jak przyjedzie "na wieś" nie potrafi się zachować na rondzie bez sygnalizacji.
Jeśli kierowca ma świadomość braków w swoim aucie i zachowuje się stosownie do tego, to stanowi mniejsze zagrożenie, niż idiota przekonany o swojej wyjątkowości, w najnowszym "porszaku" (żeby nie obrażać kierowców BMW ;) ).
Co do przeglądów diagnostycznych, to niestety, ale sporo nowych modeli aut, nie spełnia naszych przepisów homologacyjnych, a jeżdżą w majestacie prawa...

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Oj tam nie spełnia, dobrze posmarowane i pojedzie :) Standardowy przykład - odcięcie światła w lampach. W wielu Skodach i innych markach, są przypadki, że światła soczewkowe na halogenie mają odcięcie jak w xenonie. Z samej zasady tak być nie powinno, ale jest.
ILPT
Awatar użytkownika
Cedalt
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 25 wrz 2016, 11:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cedalt »

Dzień dobry wszystkim. :)
Poszukuje świateł LED do Toyoty Corolli E12 okrągłych 7mm. Tak próbuję jakoś ogarnąć się w temacie oraz w cenie podanej w tytule tego tematu i zastanawiam się nad modelem NSSC 510HP:
>> LINK <<
Niestety trochę budżet przekraczają. Co o nich sądzicie? Jeżeli nic sensownego się nie znajdzie, jestem skłonny je zakupić, jednak wpierw wolę zaciągnąć opinii ludzi bardziej ogarniętych niż ja. ;-)
Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Ja mam takie u siebie i działają bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Mam takie w wersji firmy SIJ i też bez zastrzeżeń. ALE miałem też na warsztacie różne wersje i mimo że z wyglądu identyczne, wnętrze lamp to często była loteria.
ILPT
Krzysztof1
Posty: 5
Rejestracja: piątek 08 sie 2014, 10:33
Lokalizacja: częstochowa

Post autor: Krzysztof1 »

Chyba nie mają odpowietrznika (wentylacji) czyli prędzej czy później zaparują .Przynajmniej mnie się tak stało z takimi
http://allegro.pl/okragle-swiatla-jazdy ... 76647.html
Awatar użytkownika
Cedalt
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 25 wrz 2016, 11:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cedalt »

Według informacji na stronie mają. Znalazłem jeszcze takie: >> LINK <<
Teoretycznie nowszy model tych 510HP, dodali funkcje świateł pozycyjnych. Są ok, czy nie bawić się w to i zakupić bez tej opcji?
ODPOWIEDZ