jaka sensowna ładowarka do 18650

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Witaj na forum! :)

Może kit to nie będzie, ale poszukaj w forumowym dziale "sprzedam" modułu ładowarki TP4056 i koszyk na ogniwo 18650, będziesz jeszcze potrzebował zasilacz 5V (ładowarka usb do telefonu czy coś w tym stylu) i masz wszystko co potrzeba do sensowniej ładowarki do li-ion.
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

Koszyk jak koszyk, lepiej poszukać ładowarki z martwą elektroniką. Będziemy mieć i koszyk i obudowę na elektronikę.
Tomek11
Posty: 137
Rejestracja: wtorek 20 sie 2013, 12:51
Lokalizacja: W-w

Post autor: Tomek11 »

koszty przesyłek poszczególnych elementów przewyższą cenę ładowarki za 6 USD z fasttech .... chyba że prześlą puste pudełko :(
klik
Posty: 102
Rejestracja: poniedziałek 12 lis 2012, 22:14
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: klik »

Więc mam tą ładowarkę . Spełnia swoją rolę narazie, ale zastanawiam się nadal nad tym w połączeniu z tym lub ładowarką od ipada. Z tego co widzę, drugi ładuje napiecięciem 4.21V i prądem 850-900mA a pierwszy 4,25V 400mA-500mA. Pytanie co jest lepsze dla akumulatora?
arekm
Posty: 736
Rejestracja: niedziela 22 sty 2012, 15:25
Lokalizacja: Polska

Post autor: arekm »

Z ciekawości - jest jakaś topowa ładowarka 18650 i reszty ogniw, a jeszcze lepiej także nimh, nicd itd, z pokazywaniem na lcd parametrów ładowania itd (coś w stylu BC-700 tylko uniwersalnej, także do ogniw) ?
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Imax B6 albo Turnigy accucell 6 ładuje praktycznie wszystko w przedziale od 1-20 V.
arekm
Posty: 736
Rejestracja: niedziela 22 sty 2012, 15:25
Lokalizacja: Polska

Post autor: arekm »

Któraś z tych 2 lepsza czy jedno i to samo jeśli chodzi o funkcjonalność? (a ogólnie zabieram się za googlanie)


Pierwsze co się rzuca w oczy to w obu trzeba dokupować koszyki na ogniwa bo luzem się ich nie podepnie uhhm.
Tomek11
Posty: 137
Rejestracja: wtorek 20 sie 2013, 12:51
Lokalizacja: W-w

Post autor: Tomek11 »

smokuxx1987 pisze:Imax B6 albo Turnigy accucell 6 ładuje praktycznie wszystko w przedziale od 1-20 V.
Jaki orientacyjnie koszt ?


... czy nie ma czegoś tańszego ? :)
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

http://allegro.pl/ladowarka-elektronicz ... 22723.html
120 zł do tego ci trzeba zasilacz.
Np z xboxa za 50 zł dostaniesz
Albo imax w komplecie z zasilaczem http://allegro.pl/ladowarka-imax-b6-pro ... l#delivery
To tak na szybko szukane, może znajdziesz coś tańszego.
Praktycznie jedna i 2 to to samo nawet instrukcja obsługi podchodzi jedna.
Morfeusz
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 06 mar 2014, 08:42
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: Morfeusz »

Witam

Wczoraj padła mi ładowarka do 18650. Dziwi mnie to trochę bo same ogniwa odkąd je wraz z latarką posiadam, ładowałem raczej rzadko. Już miałem na allegro kupować taką samą, ewentualnie Nitecore I2, ale zaciekawił mnie projekt modułu TP4056. Czy chcąc samemu złożyć coś lepszego niż te tzw "tanizny" wystarczy ten moduł http://allegro.pl/modul-ladowarki-tp405 ... 96681.html plus ładowarka taka http://allegro.pl/zasilacz-impulsowy-5v ... 31482.html ? Umieściłbym to wszystko w starej obudowie. No i czy taki jeden moduł obsłuży jedno czy dwa ogniwa ? Dodam że ogniwa mam porządne (ok 50zł za sztukę). Z góry dzięki za pomoc.
arekm
Posty: 736
Rejestracja: niedziela 22 sty 2012, 15:25
Lokalizacja: Polska

Post autor: arekm »

Awatar użytkownika
darol
Posty: 283
Rejestracja: wtorek 03 gru 2013, 20:16
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: darol »

Morfeusz pisze:Wczoraj padła mi ładowarka do 18650. Dziwi mnie to trochę bo same ogniwa odkąd je wraz z latarką posiadam, ładowałem raczej rzadko. Już miałem na allegro kupować taką samą, ewentualnie Nitecore I2, ale zaciekawił mnie projekt modułu TP4056. Czy chcąc samemu złożyć coś lepszego niż te tzw "tanizny" wystarczy ten moduł http://allegro.pl/modul-ladowarki-tp405 ... 96681.html plus ładowarka taka http://allegro.pl/zasilacz-impulsowy-5v ... 31482.html ? Umieściłbym to wszystko w starej obudowie. No i czy taki jeden moduł obsłuży jedno czy dwa ogniwa ? Dodam że ogniwa mam porządne (ok 50zł za sztukę). Z góry dzięki za pomoc.
Miło mi powitać "ziomka" z tej samej miejscowości :wink:
Co do ładowarki...mam podobny dylemat. Ostatecznie zdecydowałem się na dokładnie to samo na co wpadłeś. Z wielu opisów tego modułu ładowarki wynika, że podaje do ładowania w opcji maks około 900 mA. Z te co zdążyłem się nauczyć na tym forum to wystarczająco, by bezpiecznie i szybko ładować nawet markowe droższe ogniwa. Przy połączeniu równoległym ogniw prąd rozłoży się proporcjonalnie i po prostu wydłuży czas ładowania, ale negatywnych skutków tego raczej nie ma. Niech to jeszcze potwierdzi ktoś mądrzejszy, ale wydaje mi się, że powinno być ok
Morfeusz
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 06 mar 2014, 08:42
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: Morfeusz »

darol pisze: Miło mi powitać "ziomka" z tej samej miejscowości :wink:
Co do ładowarki...mam podobny dylemat. Ostatecznie zdecydowałem się na dokładnie to samo na co wpadłeś. Z wielu opisów tego modułu ładowarki wynika, że podaje do ładowania w opcji maks około 900 mA. Z te co zdążyłem się nauczyć na tym forum to wystarczająco, by bezpiecznie i szybko ładować nawet markowe droższe ogniwa. Przy połączeniu równoległym ogniw prąd rozłoży się proporcjonalnie i po prostu wydłuży czas ładowania, ale negatywnych skutków tego raczej nie ma. Niech to jeszcze potwierdzi ktoś mądrzejszy, ale wydaje mi się, że powinno być ok
Mnie również miło powitać :)
Dziwi mnie trochę, że skoro moduł za 12zł, do tego zasilacz za ok 10zł wystarczą żeby tą "taniznę" zmienić w przyzwoitą ładowarkę, to czemu od razu tak nie robią. Ja za swoją dałem 35zł, co według mnie mało nie jest. Najwidoczniej musi być spora różnica pomiędzy ceną zakupu a ceną produkcji.
Mam dwa ogniwa. Najczęściej jest tak, że jedno ląduje w ładowarce podczas gdy drugie działa w latarce. Nie miałem jeszcze sytuacji chyba żebym oba zużył na jednej wyprawie. Także na czasie ładowania mi nie zależy.
Co do ładowarki to może być taka jaką wyżej podałem ? czy wystarczy jakaś mniejsza ? Rozumiem, że skoro moduł potrzebowałby niecałego 1A, to i zasilacz też powinien mieć tyle albo więcej czy tak ?
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Taka, :mrgreen:
Obrazek

Dziś przyszła. <radocha> <radocha>
Awatar użytkownika
darol
Posty: 283
Rejestracja: wtorek 03 gru 2013, 20:16
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: darol »

Morfeusz pisze: Co do ładowarki to może być taka jaką wyżej podałem ? czy wystarczy jakaś mniejsza ? Rozumiem, że skoro moduł potrzebowałby niecałego 1A, to i zasilacz też powinien mieć tyle albo więcej czy tak ?
W/g mnie rozwiązanie jest niezłe, zasilacz dobrze dobrałeś - 2A to zapas, który pozwoli nie przegrzewać się nadmiernie. Można kupić łądowarkę na TP4056 http://www.fasttech.com/products/0/1000 ... er-version przy okazji jest jeszcze power bankiem. W kraju na aukcjach też jest dostępna, ale ceny proponowanego zestawu nie przebije
ODPOWIEDZ