Bardzo mocne ledy H3 do jazdy dziennej

Wszystko co świeci na czterech kółkach;)
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Matias pisze:Nie chce wkladac w inne miejsce tych oczek bo to widac ze jest to rzezba. A tak nie moze byc.
Ten zderzak to już rzeźba więc ... Szukaj czegoś na inną żarówkę lub musisz przerobić całą lampę i dać bezpośrednio za soczewką leda + wymyślić chłodzenie lub kupić takie coś:

http://www.aliexpress.com/store/product ... 15341.html

Wpasować w zderzak, zmniejszyć moc do około 5 - 6W, jakoś wygrawerować homologację i może jakoś przejdzie. Do tego na bank wymaga uszczelnienia itd.
ILPT
Matias
Posty: 24
Rejestracja: wtorek 13 sty 2015, 17:06
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Matias »

Nie wydaje mi sie ze zderzak to rzezba bo to jest orginalny zderzak Irmschera do opla. W kazdym oplu mozesz doposazyc w wyglad swoje auto pakietem irmschera badz steinmetza. Wiec nie jest to zadna rzezba. No ale to nie forum o takich dyskusjach.
Decyzja podjeta. Nie bedzie nic. W gre wchodzilo wlozenie ledow w oprawe od halogenow ale jak mowicie ze sie zaraz popala bo nie bedzie odprowadzania ciepla to odpuszczam. Chociaz zastanawia mnie jak to jest ze ludzie wkladaja ledy w postojowki i tam im sie nie pala?
Ps. Sory za taka pisownie, brak polskich znakow itp ale pisze z telefonu bo na chwile obecna laptop uszkodzony.
Edit Pyra: Telefony też mają polskie znaki, trzeba tylko chcieć.
Ostatnio zmieniony środa 14 sty 2015, 19:40 przez Matias, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Postojówki na ledach palą się jak siano pomimo że mają moc max 0.5-1W.
Światła do jazdy dziennej pasuje żeby miały 4- 8W sztuka.
Chcąc to zamknąć w obudowie halogenów skończą tak samo jak te postojówki.
Ja bym na twoim miejscu wstawił jakieś okrągłe DRL w grila obok tych halogenów, chłodzenie dobre, w zestawie ramki, nie widać że coś było ręcznie "rzeźbione"
Matias
Posty: 24
Rejestracja: wtorek 13 sty 2015, 17:06
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Matias »

Nie pasuje mi to dlatego temat odpuszczam. Jedynie co z tymi halogenami wymodze to wstawie hidy
Awatar użytkownika
lord_craven
Posty: 415
Rejestracja: środa 27 lut 2013, 12:32
Lokalizacja: Leżajsk

Post autor: lord_craven »

Matias, tak jak proponowałem zadaj jeszcze pytanie bo na przestrzeni dwóch-trzech ostatnich miesięcy ktoś opisywał jak wpasował okrągłe DRL w Irmiego. Tylko nie pamiętam kto i w jakim wątku.
Mactroniki: HLS-K1 mod by ElSor, EPIC HLS-NL3, BPM-2SL Walle.
SF L2P mod by Greg i FandyFire UV-S5 mod by Dariusz70
Matias
Posty: 24
Rejestracja: wtorek 13 sty 2015, 17:06
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Matias »

Maro w zderzak irmiego ale do bfl a tam sa ponad 70mm wiec tego jest pelno. A pytanie juz zadawalem i bez odp :sad:
Ostatnio zmieniony środa 14 sty 2015, 19:42 przez Matias, łącznie zmieniany 1 raz.
fazi
Posty: 278
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 23:15
Lokalizacja: Mosina

Post autor: fazi »

Może to Cię zainteresuje:
http://www.fasttech.com/products/1603/1 ... 900lm-cool
Trzeba by było dać sterownik z jednym trybem na 12-14 V i obniżyć prąd w LED-a do ok. 1,5A, dać kolimator 30 st. i zamocować - średnica 42 mm. Z chłodzeniem nie powinno być problemu podczas jazdy - na postoju - gorzej. Jak dobrze pogadasz to za 200-250 zł na forum nabędziesz gotowy produkt do montażu :grin:

I tak trochę off-top - zderzak fajny, ale wywal ten siatexxx !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :twisted: - jest paskudny !

Pzdr
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

fazi pisze:Może to Cię zainteresuje:
http://www.fasttech.com/products/1603/1 ... 900lm-cool
Trzeba by było dać sterownik z jednym trybem na 12-14 V i obniżyć prąd w LED-a do ok. 1,5A, dać kolimator 30 st. i zamocować - średnica 42 mm. Z chłodzeniem nie powinno być problemu podczas jazdy - na postoju - gorzej. Jak dobrze pogadasz to za 200-250 zł na forum nabędziesz gotowy produkt do montażu :grin:

I tak trochę off-top - zderzak fajny, ale wywal ten siatexxx !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :twisted: - jest paskudny !

Pzdr
Przy takiej szybce, wystarczy mały kamyk i po lampie.
ILPT
fazi
Posty: 278
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 23:15
Lokalizacja: Mosina

Post autor: fazi »

Zawsze można dać "szybkę" z poliwęglanu grubości 3 mm i wytrzyma ;)
Matias
Posty: 24
Rejestracja: wtorek 13 sty 2015, 17:06
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Matias »

a powiedzcie mi panowie czy żarówki z poniższych linków

http://allegro.pl/zarowka-zarowki-h3-10 ... 65641.html

http://allegro.pl/zarowka-zarowki-xenon ... 86035.html

dadzą radę w halogenie przeciwmgielnym ? chodzi mi o efekt białego światła bo te żółte za ładnie nie wygląda. Na zdjeciach ładnie to wygląda a jak będzie w rzeczywistości ?


chyba że odpuścic żarówkę i wsadzić tam ledy

http://allegro.pl/zarowka-h3-led-13-smd ... 07148.html
Ostatnio zmieniony niedziela 25 sty 2015, 00:07 przez Matias, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Ten halogen 100W spali Ci lampy...
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Matias
Posty: 24
Rejestracja: wtorek 13 sty 2015, 17:06
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Matias »

jak mam szklane osłony od halogenów przeciwmgielnych więc co ma spalić. Zresztą nie sądzę aby miało to taką moc, że aż lampy będzie paliło
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Wiesz, że dociekliwy policjant = mandat?
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
Matias
Posty: 24
Rejestracja: wtorek 13 sty 2015, 17:06
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Matias »

PawelG. pisze:Wiesz, że dociekliwy policjant = mandat?
wiem. ale to już będziemy myśleć później. więc ponawiam pytanie... lepiej kupić ten led czy te żarówki o białej barwie światła ?
Ostatnio zmieniony niedziela 25 sty 2015, 00:08 przez Matias, łącznie zmieniany 1 raz.
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Ledy ci się szybko popalą...
ODPOWIEDZ