Convoy L2 szperacz, jeszcze większej mocy i zasięgu.

co i jak zrobiłem...
Darecki87
Posty: 87
Rejestracja: środa 25 lis 2015, 16:11
Lokalizacja: Polska

Post autor: Darecki87 »

To oczywiste, że skupienie będzie gorsze. Chodziło mi raczej o sam zasięg światła. L2 xp-g2 skalp 4.5A vs L2 z tego tematu. Mimo gorszego skupienia, xhp ma ponad 2x więcej lumenów, lecz czy pobije pod względem zasięgu xp-g2? Jeśli tak, to czy będzie to spora różnica, czy raczej niewielka?
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Możesz zdradzić jakich zmian dokonałeś w driverze? Co myślisz o tym sterowniku?
http://www.cnqualitygoods.com/goods.php?id=2173
Awatar użytkownika
Dariusz70
Posty: 1271
Rejestracja: niedziela 30 paź 2011, 20:05
Lokalizacja: Chochołów

Post autor: Dariusz70 »

Nie mam w tej chwili możliwości porównania z XP-G2.
Obie mają duży zasięg.

Zmian w sterowniku nie dokonywałem. Przystosowałem do montażu w L2 (dodatkowa płytka).
Dariusz70
darek.l(małpa)interia.pl
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Złożyłem sobie taki sprzęcik i mogę potwierdzić, że
Dariusz70 pisze:Z 1m na ścianę to odbicie wypala oczy.
Jedyne co mnie wkurzyło dosyć mocno, że inżynierowie Convoya przyoszczędzili miejsca na sterownik i trzeba się trochę natrudzić, żeby zmieścić taki z większą cewką. A przecież te 5mm więcej przy takich rozmiarach nie zrobiłoby różnicy.

Do przetestowania leży w szufladzie soczewka asferyczna 57mm, ale muszę wykombinować kawałek materiału, żeby podnieść diodę w celu zogniskowania.

Ciekawi mnie jeszcze jak sprawdziłby się ten sterownik http://www.cnqualitygoods.com/goods.php?id=2248 w wersji z zasilaniem 1S. Mogłaby to być ciekawa alternatywa dla wersji 1S z XP-L HI.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Mam nadzieję, że Dariusz się nie obrazi, że podpinam się do jego wątku, ale sądzę, że nie ma sensu tworzyć drugiego dla identycznej konfiguracji.
Dzisiaj przejrzystość powietrza jest w moich okolicach bardzo przyzwoita, więc postanowiłem sprawdzić co potrafi ten potworek. (uwaga - zdjęcia w pełnym rozmiarze)
Zdjęcie kontrolne:
Obrazek
Convoy L2 w pierwszej wersji, sterownik ~3,1A, stockowa XM-L2 na podłożu aluminiowym po skalpie:
Obrazek
Convoy L2, XHP35 HI, prąd >2A:
Obrazek

Do wiatraka równe 800m.
Darecki87
Posty: 87
Rejestracja: środa 25 lis 2015, 16:11
Lokalizacja: Polska

Post autor: Darecki87 »

No nieźle. Jasny słup wiatraka widać dobrze. Świeciłeś na coś z większej odległości? 1km+ też doświetli wiatrak lub jakiś duży, jasny budynek? A może nawet dalej...
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Śmigła też było widać wyraźnie, tylko nie załapały się na zdjęciu ze względu na czas naświetlania. To czerwone światełko po prawej, to drugi wiatrak, w odległości około 1km. Jak pogoda dzisiaj dopisze, a na razie zanosi się bardzo dobrze, to pstryknę jeszcze parę fotek.
Awatar użytkownika
Dariusz70
Posty: 1271
Rejestracja: niedziela 30 paź 2011, 20:05
Lokalizacja: Chochołów

Post autor: Dariusz70 »

Na Kaidomain dostępny jest DRIVER podnoszący napięcie (boost) pozwalający zasilać diody 12V.
Cztery tryby bez PWM + strobo. 1,5A max.

Do L2 pasuje po delikatnym zmniejszeniu średnicy z 22mm do 21,5mm.
1,5A podkręciłem do 1,9A. Ilość światła niewiele mniejsza od pierwotnej wersji L2 zasilanej 4S.

Przy zasilaniu 2S sprawność drivera wynosi 89% (ogniwa naładowane).
Przy zasilaniu 1S sprawność spada do 70%. Prąd pobierany z ogniwa wynosi 8,5A.
Przy podnoszeniu napięcia z 3,5V (ogniwo pod dużym obciążeniem) do napięcia pracy XHP35 (13,3V przy 1,9A) sprawność niska.
Wskazane zasilanie 2S.

Tego typu driver pozwala na zastosowanie standardowych ogniw 26650 (oraz 18650).
Dariusz70
darek.l(małpa)interia.pl
ODPOWIEDZ