Driver NanjgFET programowalny

co i jak zrobiłem...
fazi
Posty: 278
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 23:15
Lokalizacja: Mosina

Post autor: fazi »

plecho1 pisze:Czy bezpieczne jest używanie ogniw wysokoprądowych takich jak INR18650-25R? Jaki prąd przy takim ogniwie pójdzie w diodę XP-L HI?
Raczej nie ma znaczenia czy to ogniwo wysokoprądowe czy nie. Wartość prądu dyktuje w obwodzie odbiornik - dioda, sterownik, body i wyłącznik. Większość dostepnych ogniw może pracować przy stałym prądzie rozładowania ok. 5-6A.

Pzdr
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Jak ogniwo dobre, a 25r do takich należy to ma małą rezystancje wewnętrzną, mały spadek napięcia pod obciążeniem i prąd będzie większy niż np na typowo laptopowej baterii. Ile to ciężko oszacować, bardzo mocno zależy to od stopnia naładowania akku oraz reszty rezystancji w obwodzie.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Czyli dioda lub sterownik mogą pójść z dymem? Planuję zakup latarki z takim driverem i diodą i planował użyć takiego ogniwa ale trochę mam obawy.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 26 gru 2016, 21:01 przez plecho1, łącznie zmieniany 1 raz.
fazi
Posty: 278
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 23:15
Lokalizacja: Mosina

Post autor: fazi »

Nie ma obawy pod warunkiem, że dioda i body są przygotowane do takiej konfiguracji. Dioda musi mieć obowiązkowo podłoże z bezpośrednim padem termalnym, podłoże i body odpowiednio przygotowane i zastosowana dobra pasta termoprzewodząca.
Wracając do Twojego poprzedniego pytania - możesz używać pod w/w warunkami.

Pzdr
ODPOWIEDZ