Convoy S12 - najlepsza latarka Convoy'a?

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Ciekawa konstrukcja. Nie podobają mi się jedynie nacięcia na module włącznika (średnio pasują do reszty). Osobiście widzę spory potencjał dla tej obudowy, oraz mam wstępny pomysł ma stabilizowane 100% na poziomie 2000lm (oraz tryby 50, 60% bez skoku od razu do 30% co wynika z natury tych sterowników FET). Kilka wariantów optyk też myślę, że jest wskazane ;-)
Sometimes darkness can show you the light
Mocarny
Posty: 399
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 18:10
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Mocarny »

Ciekawe :)
Myślałem nad wymianą sterownika na ten 9A z adapterem na 17mm
https://led4power.com/product/ld-b4-2-1 ... ht-driver/
i może XPL V6

Co myślicie o tym sterowniku? W sensie - warto, a może coś lepszego (bez pwm) polecacie na ok 9A?

Edit:Zastanawiał mnie ten wykres, więc zrobiłem szybki test na 100% mocy i oto wyniki kilku pierwszych minut (dodałem wykres do recenzji):
Obrazek

Na moim i tego gościa z BLFa testach wyszło podobnie, stopniowe ściemnianie ze stabilizacją na 40%, a tobie Dziubek wyszedł nagły spadek jasności i stabilizacja na ponad 70%. Mógłbyś powtórzyć testy i zrobić tylko kilka pierwszych minut żeby lepiej było skalę widać?
Awatar użytkownika
Yantar
Posty: 74
Rejestracja: niedziela 13 sie 2017, 13:18
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Yantar »

Mocarny pisze: Myślałem nad wymianą sterownika na ten 9A z adapterem na 17mm
https://led4power.com/product/ld-b4-2-1 ... ht-driver/
i może XPL V6

Co myślicie o tym sterowniku? W sensie - warto, a może coś lepszego (bez pwm) polecacie na ok 9A?
Bardzo miły sterownik (ma również wersję 20 mm) z ciekawymi opcjami, zwłaszcza przy użyciu dedykowanych MCPCB dostępnych na tej samej stronie. Przy zastosowaniu "normalnych" MCPCB konieczna jest wersja LD-A4, traci się funkcję redukcji prądu przy przegrzaniu (i możliwość konfiguracji progu temperaturowego) oraz sam sterownik będzie się szybciej na/przegrzewał. Za dodatkową opłatą można też uzyskać u właściciela sklepu inne rozplanowanie procentowe trybów (w korespondencji padła cena 2 euro / driver). Na początku 2020 r. ponoć ma być nowa wersja - "more flexible" - ale nie wnikałem w szczegóły.
Serdecznie pozdrawiam
Jacek / Yantar
Awatar użytkownika
marcus
Posty: 257
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 13:33
Lokalizacja: Gorzów

Post autor: marcus »

Jak robicie te wykresy też chciałem po testować latarki np na sucho i w kubku wody. Ale nie mogłem znależć celling bounce apk :( niby coś takiego jest
Mocarny
Posty: 399
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 18:10
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Mocarny »

Eneen
Posty: 29
Rejestracja: środa 28 kwie 2010, 09:00
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Eneen »

Jaka jest średnica wewnętrzna głowicy? Tam podobno jest szybka 30.8, ale czy ona siedzi w tej "większej" średnicy, czy głębiej w mniejszej? Czy da się zmierzyć tą mniejszą średnicę?
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Obrazek

I nie pytajcie jak tamto wyszło, bo sam nie wiem, ale mam podejrzenia. Niestety do testów nie mam aktualnie zbytnio czasu.
Mocarny, na start ustawiasz sztywno 50k czy obojętnie jaka Ci tam cyfra wskoczy ?
Mocarny
Posty: 399
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 18:10
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Mocarny »

Mimo wszystko nie rozumiem różnic - u ciebie wygląda to schodkowo, a u mnie płynnie.

Nie za bardzo wiem o czym mówisz ze startem...

Swoją drogą z moich testów wyszło, że tryb 30% to około 38%, tak też nam się stabilizuje jasność, na około 40% zamiast na 30%. Sprawdzisz w wolnej chwili czy u ciebie też wychodzi w granicach 40% ?
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Post autor: murgrabia1410 »

To jest w ogóle na androida? Jak to zainstalować?
Mocarny
Posty: 399
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 18:10
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Mocarny »

Jak masz tam na górze najnowszą wersję i wypisane w podpunktach zmiany które zaszły, to pod spodem masz "Assets". Pobierasz ceilingbounce.apk, uruchamiasz na telefonie i się instaluje. To jest tylko na Androida, bo na tego drugiego wydawca jest chyba obrażony.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Mocarny pisze:Mimo wszystko nie rozumiem różnic - u ciebie wygląda to schodkowo, a u mnie płynnie.
Zależy od telefonu (andorida ?) lub czujnika, bywają przypadki że wcale nie łapie spadków, a jedynie jak już rozładowanie poleci na łeb, np. w moim starym xiaomi tak było.
Awatar użytkownika
marcus
Posty: 257
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 13:33
Lokalizacja: Gorzów

Post autor: marcus »

Dzięki mocarny za link, kiedyś chyba tam bylem ale nie przyuważyłem apk nie wiem.

Troche słabe te przesuwanie wykresów, jak się rozjadą to najlepiej zrestartować apke

Te schodki to jasne że to kwestia telefonu i jego czujnika
Mocarny
Posty: 399
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 18:10
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Mocarny »

Troche słabe te przesuwanie wykresów
Tak, dlatego ja póki się wykres nie skończy to nie dotykam tabletu, bo potem już wychodzi poza ekran i trzeba ręcznie przesuwać, jak nie dotykam to się fajnie skaluje wszystko.

No tak, nie brałem pod uwagę czujnika...
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Nie ma co przeżywać. Wykresy są czysto orientacyjne i dla nas hobbystów zdają egzamin. To samo tyczy się z wyliczaniem lumenów, zawsze wychodzą każdemu różnice w dwie strony. Wiadomo że ogniwo robi swoje, ale nawet na tych samych ogniwach można zobaczyć rozstrzał u różnych testerów. Najbardziej wiarygodnie pomiary lumenów wyjdą z kuli Ulbrichta, ale kogo stać na pomiary wszystkich naszych świecidełek w każdym z trybów...
Mocarny
Posty: 399
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 18:10
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Mocarny »

Racja, apka to super sprawa, teraz sobie wykalibrowałem przelicznik na lumeny i sprawdzam po kolei która latarka jak świeci. Nawet jeśli za każdym razem wychodzi lekko inny wynik, to są powtarzalne i wiem która jak świeci, lepiej niż oceniać "na oko".
ODPOWIEDZ