convoy s2 - jaka dioda?

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Awatar użytkownika
Misiek_86
Posty: 485
Rejestracja: niedziela 12 lip 2009, 15:44
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Misiek_86 »

Uważam że szybciej będziesz miał jak 2tygodnie, ja zamawiałem latarkę 13stego a dzisiaj już info że wysłane :)
klik
Posty: 102
Rejestracja: poniedziałek 12 lis 2012, 22:14
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: klik »

zastanawiam się tylko czy nie powinienem był wybrać opcji pakowania w pudełko - ponoć potrafią przyjść uszkodzone.
Ostatnio zmieniony piątek 16 sie 2013, 08:38 przez klik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Misiek_86
Posty: 485
Rejestracja: niedziela 12 lip 2009, 15:44
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Misiek_86 »

Ja nie zauważyłem opcji zmieniania pudełka, więc zobaczymy jak to z moją będzie :) czy przyjdzie cała i działająca
klik
Posty: 102
Rejestracja: poniedziałek 12 lis 2012, 22:14
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: klik »

panasoniki od woytazo na pewno będą pasowac? na budgetlightforum przeczytałem, że do s3 (kupilem s2) nie pasują bo są za długie.
Ostatnio zmieniony piątek 16 sie 2013, 08:38 przez klik, łącznie zmieniany 1 raz.
MaciekB
Posty: 233
Rejestracja: poniedziałek 22 paź 2012, 10:43
Lokalizacja: Otwock

Post autor: MaciekB »

Powinny pasować.

Nie czytałem tego wątku na budgetlightforum, ale czy przypadkiem nie chodziło tam o ogniwa z zabezpieczeniem?
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

klik pisze:panasoniki od woytazo na pewno będą pasowac? na budgetlightforum przeczytałem, że do s3 (kupilem s2) nie pasują bo są za długie.
Będą pasować wszystkie niezabezpieczone, więc te od Kolegi woytazo również.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

max4max pisze:
klik pisze:panasoniki od woytazo na pewno będą pasowac? na budgetlightforum przeczytałem, że do s3 (kupilem s2) nie pasują bo są za długie.
Będą pasować wszystkie niezabezpieczone, więc te od Kolegi woytazo również.
Oczywiście pasują, sprawdzane na S2.
klik
Posty: 102
Rejestracja: poniedziałek 12 lis 2012, 22:14
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: klik »

latarka już na rowerze. Sprawuje się super i polecam.
Oringów gitd nie polecam - nie świecą.

dzięki za rady.
Ostatnio zmieniony wtorek 27 sie 2013, 12:38 przez klik, łącznie zmieniany 1 raz.
Karolcio
Posty: 93
Rejestracja: środa 23 sty 2013, 15:32
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Karolcio »

marmez pisze:A jakie światło latarki lubisz? zimne, neutralne? ciepłe?
1B - zimne
3C - neutralny chłodniejszy
5C - neutralny
7C - Ciepły - ja bym polecał właśnie ten, bo bardzo mi się podoba i dobrze przy nim jeździ. Ale to KWIESTIA GUSTU!
Pozwolę sobie odkopać wątek, posiłkowałem się nim przy wyborze S2, wybrałem diodę 5C. Światełko dość przyjemne, dużo dobrego można o nim powiedzieć, ale na pewno nie to, że barwa jest neutralna. Jest wyraźnie ciepła. Nie wnikając w teoretyczne rozważania o temperaturze barwowej - porównałem wczoraj barwę z tej diody ze światłem jakie daje zachodzące słońce na ścianie - były zbliżone.
Awatar użytkownika
profaner
Posty: 47
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: profaner »

Cześć.

Pozwolę sobie odkopać stary temat bo złożenie s2 to coś co mi często chodzi po głowie. Większość rzeczy jestem w stanie sobie wyobrazić jak zrobić.
Problem mam z błahostką...
Jak modyfikować tą sprężynkę? Jak i czym ją zmostkować? Na czym polega modyfikacja sprężynki aby nie latała np podczas jazdy na rowerze?

Pisze tutaj bo temat sprężynki tu się pojawił a nie chce startować z nowym tematem s2.
przepraszam za błędy pisze z tableta I to jest straszne!!!!
Ostatnio zmieniony sobota 07 cze 2014, 07:55 przez profaner, łącznie zmieniany 1 raz.
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

Najlepsza jest plecionka z głośnika.
arekm
Posty: 736
Rejestracja: niedziela 22 sty 2012, 15:25
Lokalizacja: Polska

Post autor: arekm »

Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Ja polecam wymiane sprężynki przy sterowniku na dłuższą, może nie aż tak długą, jak ja tutaj: http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=12565 dałem, ale dłuższą niż standardowo przy sterowniku jest. (nie patrz na nadmiar cyny, który zostawiłem wtedy na blaszce mosiężnej ;) )
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
profaner
Posty: 47
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: profaner »

marmez taką sprężynkę zamawiałeś gdzieś w Chrl? czy zdobyłeś jakoś inaczej?
Kabel głośnikowy nada się do mostkowania?
Ostatnio zmieniony sobota 07 cze 2014, 15:57 przez profaner, łącznie zmieniany 1 raz.
fazi
Posty: 278
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 23:15
Lokalizacja: Mosina

Post autor: fazi »

Nie kabel głośnikowy a plecionka, która jest pomiędzy cewką/membraną głośnika a jego portem przyłączeniowym.

Pzdr
ODPOWIEDZ