Latarka na rower jak najmniejszym kosztem.

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
LED1234
Posty: 273
Rejestracja: piątek 10 paź 2014, 20:56
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: LED1234 »

Hmm.. Czyli kupując w forumowym sklepiku bateryjki z laptopów mogę praktycznie naładować wszystkie prądem 1A ? Zdrowiej będzie ładować je trochę dłużej np. komplet tak jak wyżej napisał Bocian :
Bocian pisze:LED1234, jeśli dysponujesz jakimś zasilaczem 5V (najlepiej o wydajności powyżej 1A) to mogę Ci podarować w pełni sprawny prototyp ładowarki na TP4056 od MRE. :wink:


tylko zamiast zasilacza 1A zasilacz np 500mA albo ok 700mA ? :-|
Zadaje te pytania ponieważ chce się dowiedzieć jak wpływa prąd ładowania na żywotność i pojemność baterii po pewnym czasie. :?:
Oraz jak to się ma do akumulatorka o pojemności 2500mAh oraz pojemności 1000mAh takie dla przykładu.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Jak kupisz akku na forum, to zapewne powyżej pojemności 2000mAh, 1A spokojnie możesz ładować, nie ma potrzeby się ograniczać.
Akku 1000mAh trzeba sprawdzić ile zaleca producent.

Dla standardowego ogniwa li-ion 18650 nie zauważysz różnicy w żywotności czy będzie ładowane 1A czy może 1,2A.
Co innego 1A, kontra 3A.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
LED1234
Posty: 273
Rejestracja: piątek 10 paź 2014, 20:56
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: LED1234 »

Dziękuję za odpowiedź. Zobaczymy czego będzie mi brakować i co będę musiał dorobić - chyba piguła i co dokupić. Kilku użytkowników napisało do mnie na PW i czekam na przesyłki. Wszystkim już teraz ogromnie dziękuję ale poświęcę temu osobny całkiem temat i przedstawię wszystko w postaci fotorelacji oraz poradnika. Tak jak prosił Zbychur mam nadzieję, że podołam :D
fazi
Posty: 278
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 23:15
Lokalizacja: Mosina

Post autor: fazi »

Tak informacyjnie - piguła Convoy'a S2 ma gwint o skoku 1,25 mm.

Pzdr
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

W zasadzie, problem piguły jest już rozwiązany ;)
LED1234
Posty: 273
Rejestracja: piątek 10 paź 2014, 20:56
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: LED1234 »

Właśnie wróciłem ze szkoły. W domu czekał na mnie list :) W nim dwie diody - Serdecznie dziękuję i pozdrawiam smokuxx1987 ;)
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Jedna dioda na podłożu 16 mm i jedno podłoże 20 mm bez diody, w razie gdyby piguła miała więcej miejsca.
Jeśli będzie trzeba to poinstruujemy jak przelutować diode.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Body, sterownik i piguła dotrą najwcześniej jutro, bo wczoraj po południu pigułkę dorabiałem i nie zdążyłem wysłać, dopiero dzisiaj przesyłka poszła. Dioda musi być na podłożu 16mm. Musisz jeszcze czekać na włącznik, więc w miedzy czasie możesz sobie poszukać sprężynki do sterownika, no i przewodów od sterownika do diody. Sprężynka powinna być dość twarda i mieć ok 5mm średnicy oraz min 5mm wysokości. Ja mam chwilowo pusty magazyn więc nie mogłem pomóc w tej kwestii.
LED1234
Posty: 273
Rejestracja: piątek 10 paź 2014, 20:56
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: LED1234 »

Rozumiem dzięki za info. Sprężynka będzie w jakiś sposób lutowana ?
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Tak, sprężyna jest lutowana od spodu sterownika do kontaktu z "+ " ogniwa. Później wrzucę córki jak ma wyglądać.
LED1234
Posty: 273
Rejestracja: piątek 10 paź 2014, 20:56
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: LED1234 »

Dobrze. Znalazłem 4 sprężynki więcej mam w gratach w garażu jutro poszukam jeśli będzie trzeba. Czy któraś się sprawdzi ? Myślę, że ta srebrna niższa ? Będzie ok czy poszukać innych ? Myślałem nad wykorzystaniem przewodów od zasilacza ATX akurat mam ich na tyle.


Obrazek
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Lepsza może być ta 3 od lewej, koło 3 na linijce. Jedną stroną zalutujesz do sterownika, a do drugiej najlepiej zalutować kawałem mosiężnego krążka, lub jakiś styk z odpadów elektronicznych, tak aby kontakt był jak najlepszy z ogniwem, a dzięki temu że jest w miarę gruba, straty będą mniejsze.
LED1234
Posty: 273
Rejestracja: piątek 10 paź 2014, 20:56
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: LED1234 »

Rozumiem. Poszukam jeszcze jutro, coś lepszego może znajdę i jak coś to wstawię zdjęcia. Co do lutowania to chyba nie będzie tak łatwo ? Trzeba będzie chyba coś z kwasem do lutowania kombinować czy może się mylę ?:)
kams
Posty: 66
Rejestracja: niedziela 18 sie 2013, 20:30
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post autor: kams »

odtłuścisz, kalafonia, cyna, dobrze przygrzejesz i pójdzie. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

LED1234 pisze: Trzeba będzie chyba coś z kwasem do lutowania kombinować czy może się mylę ?:)
Kwas jest dobry do rurek miedzianych, do elektroniki to kalafonia raczej.
ODPOWIEDZ