czołówka Petzl Tikka Xp

Oświetlenie montowane na głowie
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

jeśli sport to np bieganie albo rolki, to wystarczy, jeśli outdoor to łażenie po parku, górkach , laskach itp lub drobne łażenie po nierównościach wszelakich- to też wystarczy, jeśli na rower- słaba będzie - na pewno nie jest to szperacz, ale mało czołówek jest szperaczami, lub mają "troszkę" większe zasilanie i "troszkę" większe wymiary oraz wagę
Awatar użytkownika
maxwlod
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 08 sty 2008, 12:08

Post autor: maxwlod »

Sprawa prosta - potrzebuję małej czołóweczki, owszem głównie do zastosowań typu nocny spacer do kibelka i siedzenie w nocy nad książeczką (już nie mogę dłużej czytać dziecku bajek przy nocnej lampce :roll: ). Myślałem nad czymś na diody 5mm, jak porównałem beamshoty w różnych recenzjach (m.in w flashlightreviews.com) to stwierdziłem, że takie ładne rozproszenie jak z dyfuzora Petzla wygląda o wiele lepiej niż przy małych diodkach.
No i jednak fajnie mieć do wyboru również skupione światło.
Poza tym bardziej podoba mi się biel PowerLEDów niż diod 5mm. Tak w ogóle to oddawanie barw przez LEDy to temat na oddzielną dyskusję. Nawiasem mówiąc to światło 460nm będące źródłem w białych diodach wzbudza w papierze piękną fluorescencję w całym widzialnym zakresie, dlatego przy czytaniu ważne jest, żeby dioda miała jak najcieplejszą barwę.
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

niedawno porównywałem Tikke i Tikke XP, jednak Tikka ma z tych swoich ledów światło wystarczające do czytanie, ale niebieskawe - mnie to drażni, ale może to jakies skrzywienie.
Tikka XP działa już znacznie lepiej , ciekawe jak by działała po modzie na diodę SSC ... ino szkoda 3lat gwarancji
joseph
Posty: 47
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 17:00

Post autor: joseph »

a moze warto dolozyc 35PLN do MyoXP ;)
MyoXP: http://www.e-horyzont.pl/site/index.php ... &prod=2848
TikkaXP: http://www.e-horyzont.pl/site/index.php ... &prod=1330

a MyoXP, ludzie z CPF modowali do SSC ;) (ale mi też szkoda tej gwarancji...)
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

Myo to wyższy model, jeśli ktoś lubi pojemnik z akusami z tyłu głowy, to czemu nie :)
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

A jaka dioda siedziw Myo?
Moze to jest to samo co Tikka inaczej wygladajace i na AA, z pojemnikiem z tylu glowy?
macie jakies zdjecia elektroniki z Myo?
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

Luxeon 3W zgodnie z http://www.skalnik.pl/?p=produkt&id=724
wg innych danych jest mocniejsza- ino nie każdemu pasuje pojemnik na baterie z tyłu głowy
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Dzięki Pawle.
Ciekawe jak tam odprowadzanie ciepła... :mrgreen:
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

W myo xp jest cienka blaszka alu, która troszq pomaga odprowadzac ciepło, no i zakres zasilania jest zupełnie inny :

Kod: Zaznacz cały

         Luxeon TX1JW       SSC P4 USWNI
HIGH     243,2 mA  3,47V    268,3 mA   3,35V
MID      146,9 mA  3,22V    147,1 mA   3,16V
LOW       48,8 mA  2,91V     47,2 mA   2,91V
BOOST    767   mA  3,52V    595   mA   3,68V
Ja zdecydowanie wole wersje MYOBELT XP, można sobie podpiąć pojemnik na 4xAA NiMH-ów i świeci całkiem znośnie i w miarę długo.
Obrazek
madmun
Posty: 196
Rejestracja: piątek 18 sty 2008, 23:17
Lokalizacja: z góry

Post autor: madmun »

3 aku
joseph
Posty: 47
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 17:00

Post autor: joseph »

a ja zauwazyłem nowość!
ktoświe jaka dioda siedzi tutaj: http://www.e-horyzont.pl/site/index.php ... &prod=2970
Hoffer007

Post autor: Hoffer007 »

Witam Panow (chyba zadnych Kobiet nie ma na naszym forum?)

Pozwolicie ze sie przylącze?

Wlasnie koncze swoja pierwsza latarke z waszą pomocą i już myśle o następnej :( (to wszystko wasza wina! ale dzięki za to)

Wracajac do sprawy to chce sobie samemu zrobic czołówke i znalazlem fajny artykuł:
http://www.instructables.com/id/E2K9BN5EDKEUBYRD9V/

Co o tym myslicie? jak dla mnie to wygląda fajnie i bedzie sie sprawdzac ;]
w sumie to w projekcie bym nic nie zmienial ewentualnie dodal bym jedna diode Cree R-2 i zeby odzielnie swiecila, Ponoc ludzkie oko w ciemnosci widzili lepiej pod swiatlem Niebiesko-zielonym (turkus) ale mimo tego dobrze by bylo miec taka jedna biala na odzielnym przycisku zeby wrazie czego kolory nam nie odbiegały od rzeczywistosci. jeszcze bym ewentualnie zmienil zasilanie ale to juz kwestia gustu.


Pozdrawiam.

(i zgory przepraszam jesli postnie na miejscu)
Awatar użytkownika
maxwlod
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 08 sty 2008, 12:08

Post autor: maxwlod »

Problem tylko, że przy silnym świetle z latarki włączy sie nam od razu widzenie dzienne i nici z tej wyzszej skuteczności światła niebiesko-zielonego :sad:
Ostatnio zmieniony poniedziałek 21 sty 2008, 23:39 przez maxwlod, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

joseph pisze:a ja zauwazyłem nowość!
ktoświe jaka dioda siedzi tutaj: http://www.e-horyzont.pl/site/index.php ... &prod=2970
To jest oczekiwana od jakiegoś czasu nowa wersja z SSC P4 na pokładzie - nie pytajcie mnei jaki bin np. w nowych powerledach kładą T-binowe, petzl pewnie nie jest lepszy.
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

Fajnie, że wreszcie dają silniejsze diody, tylko , ża raczej zostawili to samo sterowanie i może być tak ,że tryb low będzie ciut za jasny do czytania- traci się pewne zalety czołówki
ODPOWIEDZ