Solarforce L2P, T5 4B, OP

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
cosin
Posty: 69
Rejestracja: wtorek 09 lut 2010, 13:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cosin »

wikrap1 ja rozważałem różne lampki -upka- za duża, bocialarka - sory ale dla mnie wygląda jak na chiński produkt przystało (no mógł sobie Bocian inne body wybrać - mi osobiście obecne zupełnie nie podchodzi... coś w rodzaju budy Daci 1301 z silnikiem hemi- cały czas to będzie paskudna dacia)
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
cosin pisze:coś w rodzaju budy Daci 1301 z silnikiem hemi- cały czas to będzie paskudna dacia)
Ale jaki efekt jak wytnie beemkę :mrgreen: :mrgreen:

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Mediana
Posty: 146
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2011, 14:47
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Mediana »

Witam,

krzycho123 - Wiem, że Noise 500 ma XML'a. :), ale cały czas myślę, że była to jakaś inna lampka, bo była duża różnica w mocy świecenia. Optyka optyką, ale tam było więcej lumenów.

wikrap1 - po ok. 40 razach w uchwycie Led Sensor (który jest bdb), powłoka trochę schodzi (poniżej foto) myslałem, że będzie twardsza po niektórych "achach i ochach" na forum. :)

Obrazek

I jeszcze jedna uwaga, to gwint - mam wersję rowerową z mocniejszą sprężyną i podczas końca odkręcania, sprężyna odbija i trochę niszczy gwint - nie zawsze w "warunkach rowerowych" można ten moment uchwycić.

Podsumowując >>> nie zmienia to faktu, że jestem zadowolony z przedmiotowej lampki, ale chyba wybrał bym diodę zimną i ref SMO - gładki.
Trybów mocy bym nie zmieniał - 5%, 30%, 60% i 100.

Pozdr.
R....
juh
Posty: 39
Rejestracja: poniedziałek 30 lip 2012, 18:45
Lokalizacja: Kęty

Post autor: juh »

Ścieranie powłoki w uchwycie Led Lenser zauważyłem że szczególnie występuje podczas wkładania* i wyjmowania latarki. Wtedy następuje ocieranie o siebie powłoki. Wyjściem na to jest podczas wkładania*/wyjmowania* pomagać sobie drugą ręką i delikatnie odginać uchwyt wtedy jest mniejsze tarcie i zaobserwowałem, że ocieranie powłoki nie występuje wtedy. Ale to raczej informacja dla "pedantycznych" :P

*wsuwanie/wysuwanie - od strony zakrętki włącznika
Ostatnio zmieniony środa 26 wrz 2012, 13:45 przez juh, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Latarkę do uchwytu Led Lensera należy wsuwać od strony zakrętki włącznika, nie wciskać od góry na siłę. Łatwiej, prościej i nie niszczy się ani uchwyt, ani powłoka.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
juh
Posty: 39
Rejestracja: poniedziałek 30 lip 2012, 18:45
Lokalizacja: Kęty

Post autor: juh »

No tak trochę źle się wyraziłem. Nie chodziło mi o wkładanie co i tak pewnie jest niemożliwe a jeśli już to bałbym się że uchwyt pęknie. Pisząc posta wyżej miałem na myśli wsuwanie latarki.
neutrinus
Posty: 534
Rejestracja: piątek 09 wrz 2011, 16:16
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Post autor: neutrinus »

greg pisze:Latarkę do uchwytu Led Lensera należy wsuwać od strony zakrętki włącznika, nie wciskać od góry na siłę. Łatwiej, prościej i nie niszczy się ani uchwyt, ani powłoka.
a wtedy się LL zciera :)
*michal*
Posty: 140
Rejestracja: piątek 31 sie 2012, 17:58
Lokalizacja: SG

Post autor: *michal* »

To ja się oczywiście wtrącę aż mnie to zirytowało :roll: . Kto i w którym temacie napisał(zaznaczam, że czytałem tu na forum tylko nie pamiętam w którym miejscu to było), że:

Uchwyt Led Lenser jest taki mocny :?: . Jak jest już w nim latarka - można podnieść nim(tą latarką) cały rower - chodziło o to, że taki solidny...(dobrze trzyma latarkę)

Ja próbowałem i nawet koło ani drgnęło bo latarka została w moich rękach - nie da rady - wyszła z uchwytu.

Wyjaśnijcie mi to bo albo ja mam super ciężki rower albo wy macie kolarzówki z lekkich stopów...
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Albo oni mają większą średnice latarki a ty mniejszą....
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

@*michal*, ewentualnie masz chińską kopię, które są wizualnie łudząco podobne, a nie oryginalny uchwyt LL. :-| Pewny jesteś co do oryginalności, kupowałeś z rzetelnego źródła :?:



___
juh
Posty: 39
Rejestracja: poniedziałek 30 lip 2012, 18:45
Lokalizacja: Kęty

Post autor: juh »

Jak kupiłem LL od Grega przez przypadek natknąłem się na Allegro właśnie na łudząco podobne uchwyty w kwocie nie większej niż 7 zł. Pomyślałem, że przepłaciłem i zostałem nabity w butelkę tym bardziej iż sprzedawany jest przez firmę jet-pol która jest przedstawicielem latarek JETBeam. Po szczegółowym obejrzeniu widać jak na tacy, że to podróbka. Uchwyt od Grega jest solidny i do tego oryginalny. Można kupować bez obaw.
*michal*
Posty: 140
Rejestracja: piątek 31 sie 2012, 17:58
Lokalizacja: SG

Post autor: *michal* »

Vigo pisze:@*michal*, ewentualnie masz chińską kopię, które są wizualnie łudząco podobne, a nie oryginalny uchwyt LL. :-| Pewny jesteś co do oryginalności, kupowałeś z rzetelnego źródła :?:



___
Wszystko od Grega, na opakowaniu pisało Led Lenser. A jakie mieliście zaznaczone standardy na etykiecie pudełka z uchwytu? Ja chyba to środkowe 24mm...ale musiał bym sprawdzić w piwnicy...
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

Czyli oryginał, ja też mam uchwyt zakupiony od grega i mogę podnieść wysoko przednie koło do góry trzymając za samą latarkę umieszczoną w uchwycie LL, dopiero po potrząsaniu latarka wypina się.
@*michal*, w takim razie rower masz jednak przyciężkawy. :mrgreen:

PS Ale ogólnie latarka siedzi pewnie w uchwycie u Ciebie, bo podnoszenie roweru za latarkę to już "hardkor" i uchwyt LL nie został przecież do tego stworzony. :wink:

___
cosin
Posty: 69
Rejestracja: wtorek 09 lut 2010, 13:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cosin »

ja kupiłem uvhwyt za 5pln i latarencja w nim jest super stabilna. Bez obawy zjeżdżam ze schodów i sie super trzyma.
Awatar użytkownika
wikrap1
Posty: 355
Rejestracja: wtorek 30 lis 2010, 17:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: wikrap1 »

Według opini jedne egzemplarze podróbek trzymają dobrze a inne gorzej. Dobrze, że trafiłeś na dobry. Ja kupując drugi raz chyba wziąłbym podróbkę plus zabezpieczenie smyczką wrazie co. Ale tak to mam pewny sprzęt i też się cieszę.

Ja suwam latarkę właśnie od przodu a nie od góry. 30 razy to napewno wjechała już w niego i widzę, że uchwyt jest nieco wypolerowany na latarce nie ma śladów..
SF L2 XM-L T5 4B
Armytek Wizard WR
ODPOWIEDZ