Sterownik driver LED 2,8-4,5V 2,8A programowalny

co i jak zrobiłem...
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

fotorondo pisze:marmez
To ja poproszę takie cóś do ver. 1,3
Cześć fotorondo, :mrgreen: normalnie nie wiem, co mam napisać. To jakieś 15 minut pracy (albo mniej) w edytorze tekstu, akurat nie mam ochoty tego robić, bo do niczego mi się to nie przyda, ponieważ tego sterownika nie mam. Polecam LibreOffice, bo darmowy i opensource.

Pozdrawiam marmez
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

C pisze:
fotorondo pisze:marmez
To ja poproszę takie cóś do ver. 1,3
Cześć fotorondo, :mrgreen: normalnie nie wiem, co mam napisać. To jakieś 15 minut pracy (albo mniej) w edytorze tekstu, akurat nie mam ochoty tego robić, bo do niczego mi się to nie przyda, ponieważ tego sterownika nie mam. Polecam LibreOffice, bo darmowy i opensource.

Pozdrawiam marmez
:)

Ja się w niedziele urodziLem, lenia w d... mam więc od urodzenia.

Ale przyparty do muru powinienem sobie poradzić.

Jeszcze raz dzięki marmez za kopa. :)
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

fotorondo pisze:Jeszcze raz dzięki marmez za kopa. :)
Proszę bardzo :) Jak by było trzeba, to mogę poprawić :wink: pisząc, że jak już zrobisz, to dodaj też tutaj jako załącznik, to może innym się przyda :wink:

Pozdrawiam :)
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
misioooo
Posty: 12
Rejestracja: czwartek 03 sty 2013, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: misioooo »

I mam!
Greg wymienił mi stary (też jego) sterownik nie-programowalny przez użytkownika na wersję extended. Kilka minut zabawy i klikania i już wszystko "rozgryzione" co i jak działa i latara ustawiona tak jak chcę :)
Sąsiad się skusił na nieco prostszą w obsłudze z driverem standard.

Do tego X2 dla żonki do torebki - takie małe a tyle światełka!
GregForce L2P T5
Pozdrawiam - Paweł
Awatar użytkownika
mars27
Posty: 51
Rejestracja: niedziela 29 gru 2013, 16:50
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: mars27 »

Ja ostatnio zamówiłem L2P ze sterownikiem extended, bardzo mi pasuje duża ilość trybów i 3 profile ;) Nic się nie zacina, rozgryzienie działania zajęło mi kilkanaście minut, wszystko opanowane, łatwe przełączanie,
Polecam :)
"SolarForce L2P extended" Grega
Choroba światełkowa się rozwija ;)
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Nie wiem czy jest jakaś lista życzeń do kolejnej wersji sterownika Extended, jeżeli tak, to ja bym chciał mieć więcej profili do zapisywania. Są 3, a conajmniej jednego mi brakuje :wink:

Celował bym w 5 profili :smile:

Nie powinno to przeszkadzać osobom, które potrzebują mniej. Profile wybiera się łatwo, nie da się pomylić w który się wchodzi, tak, że nie zmniejszało by to użyteczności. :mrgreen:

Jeszcze pomysł w sterowniku Bociana z możliwością obniżania progu ochrony temperaturowej też by mi się przydał w tym :)
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Tak, myślałem o kliku progach ochrony wybieranych z menu, jak u TaskLEDa. High-med-low, to wystarczy.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

greg pisze:Tak, myślałem o kliku progach ochrony wybieranych z menu, jak u TaskLEDa. High-med-low, to wystarczy.
Było by super. Tak z 20stC różnicy przynajmniej, żeby w najniższym latarka nie parzyła w rękę ;)
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Aktualnie udostępniłem kolejną wersję drivera podstawowego, czyli standard v1.4. Względem poprzedniej została wzbogacona o opcję stroboskopu rowerowego ~3Hz o wybieranej mocy oraz taktycznego, agresywnego 16Hz 100% mocy.

Konieczne było przepisanie części kodu w assemblerze z racji braku miejsca w skromnej pamięci ATtiny13A (1kB).
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Piotrix
Posty: 3
Rejestracja: piątek 22 lis 2013, 22:21
Lokalizacja: Nie ma znaczenia

jak najszybciej uruchomic strobo

Post autor: Piotrix »

Dobry wieczor,

Pytanie dotyczace wersji 1.4. Nie zrozumialem czy strobo mozna zaprogramowac jako jeden z tybow?

Majac wylaczona latarke ile razy trzeba by naciskac aby uzyskac strobo?

Tj po zaprogramowaniu ile razy (najmniej) trzeba naciskac tak aby uzyskac strobo ?

Ps.
Do opisu sterowonika przy punkcie strobo wkradla sie chyba literowka "wymierasz"
Ostatnio zmieniony piątek 31 sty 2014, 23:28 przez Piotrix, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Piotrix pisze:Pytanie dotyczace wersji 1.4. Nie zrozumialem czy stobo mozma zaprogramowac jako jeden z tybow?

Majac wylaczona latarke ile razy trzeba by naciskac aby uzyskac strobo?

Tj po zaprogramowaniu ile razy (najmniej) trzeba naciskac tak aby uzyskac storbo ?
Zdaje się, że nie da się go ustawić na stałe, bo w opisie jest napisane:
stroboskop nie jest zapamiętywany, po ponownym uruchomieniu (kliku) latarka przechodzi w tryb ciągły o identycznej mocy
Czyli po włączeniu najmniej 6-klik, aby włączyć strobo.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

W driverze "standard" stroboskop dostępny jest jako tryb ukryty i nie jest zapamiętywany.

Kompleksową obsługę stroboskopów, ich programowanie i zapamiętywanie oferuje wersja extended.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Piotrix
Posty: 3
Rejestracja: piątek 22 lis 2013, 22:21
Lokalizacja: Nie ma znaczenia

Post autor: Piotrix »

Dzieki za odpowiedzi,
Tak domyslalem sie z opisu. Po prostu troche trudno bylo mi sobie wobrazic ze funkcja strobo (bez kompleksowej uslugi) nie jest mozliwa jako jeden z zwyczajnych trybow.
Przyzam ze raczej, ze nie rozumien sensu ukrytych trybow.
Wydaje mi ze wlasnie sterownik standard - tj do prosztyszch zastosowan powinen miec zwyczajny rowerowy trobo (tj. na przykald 3-4Hz przy 40%) jako podstawawa funcje.
(Skomplikuje to nieznacznie moje zamowienie)
Ale przyznam sie, ze nie mam doswiadczenia w podobnych sterownikach moze jakis sens unika mi, po za tym nie potrzebuje wszystkiego rozumiec .

Przy okazji , Greg, gratuluje nowej wersji 1.4 i przeprogramowania w Asemblerze

Co do sterownika extended to zadzam sie zupelnie ze ta wersja ma kompleksowa obsluge strobo, chyba na razie bez konkurencji. Np funkcje wyboru czestoliwosci
ktore wydaja
mi sie bardzo praktyczne jezeli juz ktos potrzebuje strobo. I potrzebujac latarki ze strobo wybieram sterwonik extended.
Ostatnio zmieniony wtorek 11 lut 2014, 06:03 przez Piotrix, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tomeksz68
Posty: 787
Rejestracja: sobota 17 mar 2012, 20:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: tomeksz68 »

Litości...ale czerwono... :o
pozdrawiam Tomek

"Gdy jest bardzo smutno to kocha się zachody słońca."
Antoine de Saint-Exupery
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Piotrix pisze: Wydaje mi ze wlasnie sterownik standard - tj do prosztyszch zastosowan powinen miec zwyczajny rowerowy trobo (tj. na przykald 3-4Hz przy 40%) jako podstawawa funcje.
Za taki mocny stroboskop na rowerze, to powinni latarkę zabierać rowerzyście. Takie jest moje zdanie, bo okropnie mnie denerwują takie mocne stroboskopy tak mocno dające mi po oczach.

Dlatego ja uważam, że bardzo dobrze, że stroboskopów jest jak najmniej, jak najsłabsze i najtrudniej dostępne.

Pozdrawiam.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
ODPOWIEDZ