Ultrafire S5 host - prawdopodobnie najtańsza latarka do DIY

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

flojd pisze:Zbychur, chcesz powiedzieć, że to nie jest to samo, co host z FastTech?
Oczywiście, że to nie to samo.
Porównaj zdjęcia
flojd
Posty: 134
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 22:10
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: flojd »

No tak, nie przyglądałem się, bo wcześniej wrzuciłeś tego linka do ali, pisząc że to gotowiec na bazie hosta z FT... W sumie zamierzałem kupić parę sztuk, tylko zastanowiło mnie te 3,5mm piguły.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

flojd, No tak moja wina, trochę to nieopatrznie napisałem, przepraszam za wprowadzenie w błąd. Generalnie chodziło o to, że można tego używać bez grzebania, tylko driver jest bez zabezpieczenia, a nawiązałem do postu Bociana
Bocian pisze:Na FT ostatnio pokazała się jeszcze tańsza, podobnych rozmiarów lampka (tak, już lampka z diodą i jakimś sterownikiem). Niestety po fotkach niewiele można ocenić:
http://www.fasttech.com/products/1/1001 ... cool-white
W tej cenie raczej cudów w środku spodziewać się nie można :)
Ta z Ali świeci tak sobie, tak lekko i bardziej w punkt, ale piguła równa i pasta pod diodą. Jeśli to ma mieć jakiś wygar to i tak dioda do wymiany bo jest tam XP-E ( nie jak wyżej napisałem XR-E, co zaraz zresztą poprawię), driver też prosty DD, więc skoro to wszystko trzeba wymieniać to lepiej host z FF.
joon
Posty: 621
Rejestracja: niedziela 04 mar 2012, 15:31
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: joon »

Zbychur, a orientujesz się czy to mojego szmelcu da się dopasować pigułę z innej latarki czy tylko wizyta u tokarza wchodzi w rachubę?
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

joon pisze:Zbychur, a orientujesz się czy to mojego szmelcu da się dopasować pigułę z innej latarki czy tylko wizyta u tokarza wchodzi w rachubę?
Raczej wizyta u tokarza. Nie pasują do tego piguły z Convoy'a ani z hosta z FF ( choć piguła z Convoy S2/S2+ wchodzi z body S5 z FF, ale odwrotnie już nie zawsze). Po prostu średnica głowicy jest ciut mniejsza i są za ciasne i chyba nawet inny "chiński" skok gwintu.
Mirecki
Posty: 49
Rejestracja: niedziela 20 sty 2013, 22:01
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Mirecki »

Panowie wchodzi tam star 20 mm bez przerabiania czy brać mniejszy? Było gdzieś coś o szlifowaniu rantu piguły tylko chyba nie w tym wątku. A jeszcze jaki tint i bin polecacie z fasttechowych XM-L na rower + EDC nieco cieplejszy od T6 3C? Tato prosił mnie o poskłądanie jakiegoś taniego i przyzwoitego świecidełka.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

16mm.
XM-L2 T6 4C.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Mirecki
Posty: 49
Rejestracja: niedziela 20 sty 2013, 22:01
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Mirecki »

Dzięki. Szybko, krótko i na temat. Biorę taki.
witos
Posty: 150
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 13:43
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: witos »

Od wczoraj stałem się posiadaczem -,,nastej,, już w/w latareczki-takiej jeszcze nie miałem ;-). Maciek zmodował mi ją na Xm-L 2 T6 4C,driverze od Grega 1,4 A no i muszę powiedzieć,że jak nie lubiłem ciepłych barw to w tym podręcznym świecidełku jest ona bardzo przyjemna. Sama latareczka bez żadnych zastrzeżeń wszystko tak jak pisał Maciek,dołożyłem jedynie podkładkę pod GITD co by stabilnie stała na dupce.
Polecam ten wynalazek,moim zdaniem warto.
stan
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 01 lut 2015, 13:22
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Post autor: stan »

Witam serdecznie.
Tak na początek mojej przygody ze światełkami zamówiłem sobie taki gotowiec.Idzie już 3 tygodnie.
Stąd pytanie do osoby z bogatym doświadczeniem. Czy używanie bez żadnej modyfikacji będzie ok dla diody. Czy ta dioda jest puszczona na 1A.
Dziękuję za odpowiedź.
pozdrawiam forumowiczów.
Stan
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Daj linka, którą lampkę zamówiłeś? :neutral:
Ostatnio zmieniony niedziela 22 lut 2015, 20:09 przez Zbychur, łącznie zmieniany 1 raz.
stan
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 01 lut 2015, 13:22
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Post autor: stan »

Witam,
Zamówiłem tą: http://www.aliexpress.com/item/Mini-Ult ... 51767.html

[ Dodano: 22 Luty 2015, 13:37 ]
Temat robi się coraz bardziej ciekawy. Na forum znalazłem coś takiego:http://www.aliexpress.com/item/2-99-Sil ... 84706.html

Proszę o opinie.
Dziękuję
Stan
Awatar użytkownika
Jacek318
Posty: 684
Rejestracja: środa 19 gru 2012, 21:39
Lokalizacja: Haga

Post autor: Jacek318 »

stan, nikt pewnie nie odpowie na pytanie. Trzeba rozebrać i sprawdzić co siedzi w środku. Myślę że sterownik na dzień dobry będzie do wymiany, chyba że masz ogniwa z zabezpieczeniem przed nadmiernym rozładowaniem ogniwa. Jeżeli będzie mosiężna piguła to nie będzie źle.

Co do drugiego linku... "Co tanie to drogie".
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Wstaw spację między ...takiego: a http... bo link nie działa. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Ta z drugiego linka jest częściowo i w skrócie opisana prze zemnie tutaj.
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t ... start=1365
a ta co zamówiłeś, po modzie pracuje u kolegi z prądem 1,7A w XM-L2 u kolegi jakieś 3 miesiące i na razie daje rady. Fabrycznie jest tam XP-E i reflektor SMO w leda 1A, sterownik bez zabezpieczenia, ale przy 2,4V diody nie odpali i raczej sterownik do wymiany. Też ją gdzieś opisywałem ale nie pamiętam juz gdzie. Nie jest najgorsza, piguła pełna z 3-4 mm gwintu, aluminiowa. da się z niej korzystać po poprawkach.
ODPOWIEDZ